Anne Babasını Öldüren Oğul Cezaevinde Yaşamını Yitirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Anne Babasını Öldüren Oğul Cezaevinde Yaşamını Yitirdi

AA - Haberler | Güncel
Anne Babasını Öldüren Oğul Cezaevinde Yaşamını Yitirdi

TEKİRDAĞ / Bursa'nın İznik ilçesinde anne babasını öldürüp toprağa gömdüğü ortaya çıkan ve yapılan yargılama sonucunda iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen Kenan Öner, cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

TEKİRDAĞ/ Bursa'nın İznik ilçesinde anne babasını öldürüp toprağa gömdüğü ortaya çıkan ve yapılan yargılama sonucunda iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen Kenan Öner, cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Alınan bilgiye göre, 2008 yılında kaybolan, cesetlerine ait parçalar geçen yıl evlerinin bahçesinde toprağa gömülü halde bulunan annesi Emine Öner ve babası Ahmet Rafik Öner'i öldürme suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Kenan Öner, hükümlü bulunduğu Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde şeker koması sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

- Olay

Kaybolduklarında 82 yaşında olan Ahmet Refik ve 73 yaşındaki eşi Emine Öner'den haber alamayan komşuları, 21 Nisan 2008'de polise haber vermişti. Çift, arama çalışmalarına rağmen bulunamamıştı. İznik Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerine başvurulan çiftin çocukları Zeliha Bedel ve Kamil Öner, olaydan kardeşleri Kenan Öner'i sorumlu tutmuştu.

Suçlamayı reddeden Kenan Öner, bir yıl sonra polis tarafından gözaltına alınmış ancak emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında geçen yıl eylül ayında Öner çiftinin evinin bahçesinde yapılan kazıda, çiftin çürüyen cesetlerine ait parçalar bulunmuş, bunun üzerine yeniden gözaltına alınan Kenan Öner tutuklanmış ve hakkanda açılan dava sonucunda iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmıştı.

Bu arada, sanık Kenan Öner'in 2005'ten bu yana haber alınamayan eşi Canan Öner'in bulunması için başlatılan çalışmalar halen sürüyor.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım