Amasya'daki Trafik Kazası

Amasya'daki Trafik Kazası

Samsun'dan Erzurum'a Giden ve İçinde Asker Adaylarının da Bulunduğu Yolcu Otobüsünün Kamyonla Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 6 Kişi Öldü, 45 Kişi de Yaralandı.

Amasya'daki Trafik Kazası

Samsun'dan Erzurum'a giden ve içinde asker adaylarının da bulunduğu yolcu otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi öldü, 45 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, Amasya-Taşova karayolunun 14. kilometresinde gece saat 00.40 sıralarında meydana geldi. Samsun'dan Erzurum'a giden Mehmet Çoban yönetimindeki 60 KK 889 plakalı Erektaş firmasına ait yolcu otobüsü, Amasya'nın Çiğdemli köyü mevkisinde karşı yönden gelen Rıza Kılınç'ın kullandığı 04 D 2202 plakalı kamyon ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle her iki araç da yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı. Araçların hurdaya döndüğü feci kazada kamyon sürücüsü Rıza Kılınç (34),

otobüs sürücüsü Mehmet Çoban (36) ile birlikte Celal Çoban (21), Satılmış Çağlayan, Barış Ayar ve Ayşe Uygun hayatını kaybederken, 45 kişi de yaralandı. Yaralılar, Samsun ve Amasya'da bulunan hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazanın kamyon sürücüsünün şerit ihlali yapması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Otobüste yolcular arasında asker adaylarının da bulunduğu belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(MAY-SA-MEF-Y)