Ali Kızıltuğ Haberleri

Ali Kızıltuğ haber, Ali Kızıltuğ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Kızıltuğ - 12.12.2019
Halk ozanı Ali Kızıltuğ Sivas'ta anıldı
Halk ozanı Ali Kızıltuğ, vefatının ikinci yılında memleketi Sivas'ta düzenlenen etkinlikte anıldı.
Ali Kızıltuğ - 9.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Yangın, dün akşam saatlerinde Çankaya ilçesinde meydana geldi. Zafertepe Mahallesi Ali Kızıltuğ Parkı'ndaki kuru otlar, henüz bilinmeyen nedenle alev aldı.
Ali Kızıltuğ - 9.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 20
Yangın, akşam saatlerinde Çankaya ilçesinde meydana geldi. Zafertepe Mahallesi Ali Kızıltuğ Parkı'ndaki kuru otlar, henüz bilinmeyen nedenle alev aldı.
Ali Kızıltuğ - 8.7.2019
Mahalleli otomobilleri kucaklayarak yangından uzaklaştırdı
Yangın, akşam saatlerinde Çankaya ilçesinde meydana geldi. Zafertepe Mahallesi Ali Kızıltuğ Parkı'ndaki kuru otlar, henüz bilinmeyen nedenle alev aldı.
Ali Kızıltuğ - 8.7.2019
DHA ANKARA - ANKARA'DA PARK ALANINDA YANGIN: OTOMOBİLLERİ KUCAKLAYIP TAŞIDILAR
Yangın, akşam saatlerinde Çankaya ilçesinde meydana geldi. Zafertepe Mahallesi Ali Kızıltuğ Parkı'ndaki kuru otlar, henüz bilinmeyen nedenle alev aldı.
Ali Kızıltuğ - 8.7.2019
Mahalleli otomobili havaya kaldırıp yangından kurtardı
Edinilen bilgilere göre, Göktürk Mahallesi'nde Ali Kızıltuğ Parkı ve bölgede bulunan bir su deposunda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Ali Kızıltuğ - 7.2.2019
Lebdeğmez"İn Son Temsilcilerinden Aşık Erkani
Askeri dikimevinden emekli 5 çocuk babası Altay, aşıklık geleneğini hem amcası hem de ustası "Aşık Gülşadi" mahlaslı Yılmaz Altay'dan öğrendiğini belirtti. Erzurum'dan Sivas'a göç eden bir aile olduklarını ve aşıklık geleneğinin dededen geldiğini dile getiren Altay, amcasının Murat Çobanoğlu'nun yanında çırak olmasıyla kendisinin de aşıklık geleneğine merak duyduğunu ifade etti. Aşık Veysel, Ali Kızıltuğ, Reyhani ve Murat Çobanoğlu gibi önemli değerlerin sesini plaktan dinleyerek büyüdüğünü anlatan Aşık Erkani, evleri yan yana olan amcası Aşık Gülşadi'nin yanına gide gele aşıklık geleneğini öğrenmeye başladığını aktararak, "Kuzu yaydığım değneğimi saz yapardım, bu sanata çok hevesliydim.
Ali Kızıltuğ - 14.12.2018
Halk Ozanı Kızıltuğ Anıldı
Halk ozanı Ali Kızıltuğ, vefatının birinci yıl dönümünde memleketi Sivas'ta düzenlenen törenle anıldı.
Ali Kızıltuğ - 29.7.2018
Divriği'de 'Altın Madeni' İddialarına Köylülerden Tepki
'SADECE SONDAJ YAPILACAK' Konu hakkında açıklama yapan Divriği İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, MTA tarafından geçen sene 10 bin metre uzunluğunda bir sondaj çalışmasının yapıldığını öğrendiklerini, salı günü gelecek şirket çalışanlarının sondaj yapacağını ve bölgedeki maden çeşidinin tespit edileceğini ve ona göre çalışmaların yürütüleceğini söyledi. Güller, şöyle konuştu: "Buraya geldiğimizde insanlar tedirgindi. Sanki burada bir altın arama gibi bir beyanları olmuş. İnsanlarımızda bundan dolayı rahatsız olmuşlardı. Burası büyük bir köy, aynı zamanda Yama Dağlarının oksijenin bol olduğu, yukarıda barajımızın olduğu, doğal güzelliklerin olduğu, Divriği'nin içme suyunu karşılayan bir köyümüz. Bundan dolayı da biz burada bir komite oluşturarak köyün muhtarı ve dernek başkanlarının olduğu, belediye başkanımız, il genel meclis üyelerimizle birlikte sayın valimizle bir görüşme yaptık. Görüşmemiz çok güzel geçti, sayın valimize duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Burada henüz böyle bir olgunun olmadığını, sadece sondaj çalışmalarının olacağını söyledi. Sondaj çalışmalarında da burada hangi madene rastlanacağını henüz belli değil. Burada vatandaşlarımızın tedirginliğini gidermek için toplandık, bilgilendirme yaptık. Bu konuda daha sağduyulu, hoşgörülü, hak ve adalet içerisinde haklarını arayacaklarını kendileri de beyan etti. Burada olumsuz bir şey yok. Bu çalışmalara da Maden Teknik Arama'nın ihale yaptığı şirket tarafından aslında cuma günü başlaması gerekiyordu. Salı gününe kadar uzattı. Burada mutabakat vermeyen, tapusu olan insanlarımız da burada sondaj çalışmasına razı olmadıklarını beyan ettiler. Avukatlar aracılığıyla da mahkeme kanalına beyanda bulundular. Salı günü şirket tarafından sondaj çalışmaları başlayacak." 'BABAMIN İNCİNMESİNİ İSTEMİYORUM' Geçen sene vefat eden ve Mursal köyüne defnedilen ünlü halk ozanı Ali Kızıltuğ'un oğlu Mustafa Kızıltuğ ise, köyde altın aranmasına karşı çıktıklarını söyledi.
Ali Kızıltuğ - 1.3.2018
Çankaya'da Her Gün Sanat
"Hasret" müzikali de var Kızıltuğ anması da Gazeteci Şükrü Küçükşahin'in "Adalet İçin Yürümek" adlı kitabının imza günü ise 12 Mart'ta Zülfü Livaneli Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Aynı gün Yılmaz Güney Sahnesi ise Madımak katliamında hayatını kaybeden ozan Hasret Gültekin anısına düzenlenen "Hasret" adlı türkü müzikaline ev sahipliği yapacak. Yakın zamanda hayatını kaybeden Halk Ozanı Ali Kızıltuğ da 13 Mart'ta türkülerle Yılmaz Güney Sahnesinde anılacak.
Ali Kızıltuğ - 14.12.2017
Halk Ozanı Ali Kızıltuğ, Son Yolculuğuna Uğurlandı
HALK ozanı Ali Kızıltuğ, Sivas'ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törenin ardından vasiyeti üzerine Abaranın Kaşı mevkiinde toprağa verildi.
Ali Kızıltuğ - 14.12.2017
Halk Ozanı Kızıltuğ Son Yolculuğuna Uğurlandı
Halk ozanı Ali Kızıltuğ, Sivas'ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde son yolculuğuna uğurlandı.
Ali Kızıltuğ - 14.12.2017
Dha Yurt Bülteni-12
MEVLANA'NIN IŞIĞI İNSANLIĞI AYDINLATIYOR Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Şeb-i Arus 744. Vuslat Yıldönümü Programı'nda emeği geçen sanatçılara teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Ramazan Akyürek, vefatının 744'üncü yıldönümünde Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin manevi derinliğini bir kez daha hissettiklerini, insanlığın mutluluğu, toplumların huzur ve barışını amaçlayan felsefesini daha iyi anladıklarını belirtti. Akyürek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kent kültürünün gelişmesi adına gerçekleştirdiği etkinlikler arasında Şeb-i Arus Vuslat Yıldönümü programlarının ayrı bir önem taşıdığını vurgulayıp, Allah sevgisiyle yoğrulan, kendini İslam'a adamış Mevlana'nın ışığıyla aydınlanan yolda ilerlemeye, öğretilerini özümsemeye devam edeceklerini dile getirdi.    GÖRÜNTÜ GEÇİLECEK  ADANA, ========================================================= 7)HALK OZANI ALİ KIZILTUĞ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI HALK ozanı Ali Kızıltuğ, Sivas'ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törenin ardından vasiyeti üzerine Abaranın Kaşı mevkisinde toprağa verildi.
Ali Kızıltuğ - 14.12.2017
Halk Ozanı Kızıltuğ Son Yolculuğuna Uğurlandı
Halk ozanı Ali Kızıltuğ, Sivas'ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde son yolculuğuna uğurlandı.
Ali Kızıltuğ - 13.12.2017
Halk Ozanı Kızıltuğ İçin Cenaze Töreni
Halk ozanı Ali Kızıltuğ için cemevinde cenaze erkanı düzenlendi.
Ali Kızıltuğ - 13.12.2017
Ünlü Halk Ozanı Ali Kızıltuğ İçin Cemevinde Tören
Tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybeden Halk Ozanı Ali Kızıltuğ için Pir Sultan Abdal Cemevi’nde tören düzenlendi.
Ali Kızıltuğ - 13.12.2017
Halk Ozanı Kızıltuğ'un Vefatı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden halk ozanı Ali Kızıltuğ'a Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diledi.
Ali Kızıltuğ - 13.12.2017
Halk Ozanı Kızıltuğ Vefat Etti
Halk ozanı Ali Kızıltuğ, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayatını kaybetti.
Ali Kızıltuğ - 21.11.2017
Hayat Ağacı Dergisi'nin 33. Sayısı Çıktı
Dergide, Berat Demirci'nin "Geçmiş Bayramlarınız Mübarek Olsun" denemesi, Prof. Fuat Bozkurt, Haluk Çağdaş ve Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat'ın incelemeleri, Tekin Şener'in Ozan Ali Kızıltuğ'a dair röportajı, 800.
Ali Kızıltuğ - 4.11.2017
Kılıçdaroğlu'ndan Hasta Ziyareti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, sanatçı Turgut Karataş ile halk ozanı Ali Kızıltuğ'u tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Kızıltuğ Haberleri | Ali Kızıltuğ Kimdir - Haberler - Ali Kızıltuğ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Kızıltuğ kimdir, hayatı ve biyografisi. Otizmli Nurican: Bağlama çalmak benim için nefes almak gibi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 07:00:30. #1.14#
title