Aldatan Eşinden Şiirle Boşandı
Haberler » Güncel » Haber

Aldatan Eşinden Şiirle Boşandı

Şair Ruhlu Koca Ramazan Aldemir, Kendisini Aldattığını Öğrendiği 4 Yıllık Eşi S'den Boşanmak İçin Dava Açtı. Ankara 5. Aile Mahkemesi'nde Görülen Duruşma Şiirle Başladı, Şiirle Bitti. Hákim Şerafettin Şanver, Derdini Şiirle Anlatan Kocayı Tek Celsede Boşadı.

Aldatan Eşinden Şiirle Boşandı

ŞAİR ruhlu koca Ramazan Aldemir, kendisini aldattığını öğrendiği 4 yıllık eşi S’den boşanmak için dava açtı. Ankara 5. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşma şiirle başladı, şiirle bitti. Hákim Şerafettin Şanver, derdini şiirle anlatan kocayı tek celsede boşadı.

İzleyenlerin gülmekten kendini tutamayıp salonu terk ettiği boşanma davasında, bir kamu kurumunda devlet memuru olarak çalışan Aldemir, hákim karşısına çıktığında ilk olarak şu dörtlüğü söyledi:

"14 liraya aldım pul / Boşa beni kalayım dul / Zaten evi boşalttılar / Ne hal kaldı ne de çul."

Şiiri dinleyen hákim Şanver, "Ne diyorsun oğlum, neden eşinden boşanmak istiyorsun onu söyle" diye sorunca, bu defa Aldemir, şu dörtlüğü okudu:

"Çorbamıza tuz attı / Çayımıza buz attı / Hanım beni aldattı / Boynuzumu uzattı / Bizi boşa hakim bey."

Davalı S. Aldemir ise ifadesinde kocasının yalan söylediğini, kendisini aldatmadığını iddia etti. Ancak mahkemede dinlenen Cengiz Kurt isimli bir tanığın aldatma olayını doğrulaması üzerine, hákim Şanver, Aldemir Çifti’nin boşanmalarına karar verdi ve S. Aldemir’i kusurlu bularak nafaka ve tazminat talebini reddetti.