Akasya Acıbadem'de "Sağlıklı Yaşam, İyi Beslenme" Söyleşisi - Haberler
Haberi Paylaş

Akasya Acıbadem'de "Sağlıklı Yaşam, İyi Beslenme" Söyleşisi

Bültenler - Haberler | Güncel
Akasya Acıbadem'de

İstanbul'un cazibe merkezi Akasya Acıbadem'in düzenlediği Akasya Sohbetleri'ne bu hafta uzman diyetisyen Dilara Koçak konuk oldu.

Koçak, sağlıklı yaşam ve iyi beslenme konusunda misafirlerle bilgilendirici olduğu kadar keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yanlış diyetlere karşı dinleyicilerini uyaran Dilara Koçak, "Karbonhidratların azaltıldığı diyetler kas kaybına yol açıyor. Yanlış diyetlerle zaman için kaslarınız yağ yakamaz hale geliyor. Sonrasında da 'su içsem kilo aldırıyor' süreci başlıyor. Özellikle gençler, yanlış diyetlerden uzak durun, gençlik dönemindeki kaslarınızın kıymetini bilin" dedi.

Fizyolojik açlık ile duygusal açlığın birbirine karıştığına dikkat çeken Koçak, "Saçını süpürge eden kadın, obez olma eğilimine giriyor. Sağlık açısından herkesin incecik olması gerekmiyor. Bedenen sağlıklı olun, dengeli beslenin gerekirse birkaç kilo fazla olsun" diye konuştu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana düzenlenen ve geleneksel hale gelen Akasya Sohbetleri'nin gelecek dönem konukları arasında 28 Ekim'de Zülfü Livaneli, 11 Kasım'da Ece Temelkuran ve 25 Kasım'da Saffet Emre Tonguç gibi birbirinden değerli isimler bulunuyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title