Dilara Koçak Haberleri

Dilara Koçak haber, Dilara Koçak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dilara Koçak - 09.10.2021
Brand Week İstanbul, "21. Yüzyılda İnsan Olmak" temasıyla 8 Kasım'da başlayacak
Aynı zamanda yörük Pervin Çoban Savran, "atığı kaynağında çözmemiz gerekiyorsa, gıda israfı için de sorunun kaynağına inmemiz gerekiyor" diyen Ebru Baybara Demir ve yaşam, beslenme uzamanı Dilara Koçak, "doğanın, yaşamın ve insanlığın tahribatına karşı ne yapabiliriz" sorusunun yanıtını Brand Week Istanbul'da verecek.
Dilara Koçak - 14.09.2021
QR kod ile balığı "ağdan çatala" izlemek mümkün
Beslenme Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti ve UN FAO destekçisi Dilara Koçak, "Balık tüketimi ve yeterli omega-3 alımı tüm yaş grubundan bireyler, özellikle de büyüme dönemindeki çocuklar, bebek bekleyenler ve ileri yaştaki bireyler için oldukça önemli." dedi.
Dilara Koçak - 10.09.2021
İnovatif ve Sürdürülebilir Gıda Girişimciliği paneli
"Toprak, hava ve su hastayken insanlara iyi beslenme önerileri vermem mümkün değil" Yaşam aktivisti Dilara Koçak ise 'sıfır atık sıfır açlık' misyonuyla hareket ettiğini ve yaptığı çalışmalarda açlık ile yoksulluk üzerine yoğunlaştığını belirtti.
Dilara Koçak - 26.08.2021
LG'den buzdolabı yerleştirmek için İpuçları
LG Türkiye resmi YouTube kanalında, "LG NatureFRESH ile İyi Yaşam" başlığı altında bir seri başlatan beslenme ve diyet uzmanı, sürdürülebilir yaşam aktivisti Dilara Koçak, buzdolabını doğru yerleştirmek için tüyolar verdi.
Dilara Koçak - 17.08.2021
LG NatureFRESH buzdolabı ile gıdalarda uzun süreli tazelik
LG Türkiye resmi YouTube kanalında, beslenme ve diyet uzmanı, sürdürülebilir yaşam aktivisti Dilara Koçak'ın anlatımı ve Influencer Merve İpek Öztürk'ün katılımıyla tüketicileri ilk ağızdan bilgilendireceği "LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam" YouTube serisini izleyicileriyle buluşturuyor.
Dilara Koçak - 15.06.2021
Organik, vegan ve bitki bazlı beslenme eğilimi son dönemde hızlandı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Metro Türkiye Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, salgının da etkisiyle tüm dünyada tüketicilerin daha sağlıklı ve doğal içeriklerle beslenme eğiliminde olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Organik, vegan, vejetaryen, daha az şekerli, tuzlu, yağlı, katkısız, glütensiz, bitki bazlı beslenme trendleri giderek yaygınlaşıyor. Çevresel hassasiyete sahip tüketiciler, yerel ve gıda güvenliği garanti altına alınmış ürünleri tercih ediyor. Metro Türkiye olarak bizler de hem ürünlerimizi izlenebilir kılarak sektöre de öncülük ediyoruz hem de müşterilerin talebini sağlamak üzere sağlıklı ürün gamımızı genişleterek, yeni beslenme trendleri ile uyumlu bir çeşitlilik sunuyoruz. Sağlıklı beslenmenin de önemine de dikkat çekerek herkesi tabağında ne olduğunu bilerek tüketmesi konusunda teşvik ediyoruz." "Tabağımızda ne olduğunu bilmemizi sağlayan izlenebilirlik çözümleri oldukça önemli" Beslenme uzmanı, sürdürülebilir yaşam aktivisti ve UN FAO destekçisi Dilara Koçak da yazın sağlıklı beslenme için dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgi verdi.
Dilara Koçak - 11.06.2021
Dünyada gıda israfının boyutunu ortaya koyan sergi KTSM'de
Okyay, KTSM'nin, önemli bir küresel sorun olan gıda israfı konusunu, bir sanatçının gözünden ezber bozan bir şekilde tartışmaya açan bu sergiye ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kale Grubu olarak, geçtiğimiz günlerde insanların kendi dünyalarından başlatacağı küçük değişimlerin birleşerek büyük dönüşüm getireceğine ilişkin inancımızla 'İyi Bak Dünyana' hareketini başlattık. Bu sergiyi, vicdanlı ekosistemler üretmeye yönelik bu hareketimizin bir yansıması olarak görüyoruz. Sanatın gücü kadar; kamu, özel sektör ve STK güç birliğini aynı potada harmanlayan bu projeye büyük değer veriyoruz. Herkes kendi etki alanında elinden gelenin en iyisini yapmak için, kaynaklarını ve uzmanlığını birleştirdi. Gıda israfı gibi küresel bir soruna karşı güç birliğiyle çok paydaşlı bir çözüm bulma ve topluma yayma arayışındayız." Gıda israfına karşı herkesin duyarlı olması gerektiğine dikkati çeken Okyay, şunları kaydetti: "Küresel açlık bu kadar artmışken ve bu soruna neden olanlar en az sorumluluk sahibi iken, iş dünyasına da çağrıda bulunmak istiyorum. Herkes kendi evinde, sektöründe, faaliyet alanında tedarik zincirinde bu konuya el atsın.Sergimiz, 30 Eylül'e kadar KTSM'de ziyarete açık olacak. Lütfen gelin, bu sergiyi gezin, kendinize öğreniler çıkarın. Çevrenize yayın. Gıda israfı üzerine daha fazla düşünüp bunu kendi hayatınızdan başlayarak uygulamaya başlayın. Herkesle gıdaya iyi bakmanın yollarını tartışın. Biz de bu tartışmaya zemin hazırlayalım." "Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyamız, bir senede 21 milyon kişiye ulaştı" Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan Özcan da programda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Pandemi nedeniyle neredeyse tamamen dijital platformlarda ilk bir yılını geride bıraktığımız Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyamız, bir senede 21 milyon kişiye ulaştı. Tüketici düzeyinde güçlü bir farkındalık oluşturduk. Gerçekleştirdiğimiz anket çalışmasının sonuçlarına göre de ülkemizde her dört kişiden birinin kampanyamızı duyduğunu tespit ettik. Ancak hiç durmadan çalışmalarımıza devam etmemiz gerekiyor. Bakanlığımızın bütün plan ve programları Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının (SKA) 6'sına doğrudan, 6'sına da dolaylı yoldan hizmet ediyor. Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyamız ise 'Açlığa Son' ve 'Sorumlu Üretim ve Tüketim' SKA'larını kapsamaktadır." Açılış konuşmalarının ardından Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak'ın moderatörlüğünde 'Gıda İsrafı: Herkese Görev Düşüyor' başlıklı bir de panel düzenlendi.
Dilara Koçak - 30.03.2021
Metro Türkiye'den "Tabağında ne var?" hareketi
Türüng, şunları kaydetti: "Kovid-19 pandemisinin güvenli ürün seçiminde farkındalık yaratması, taklit ve tağşişte yaşanan artışlar ve kontrolsüz, bilinçsiz pestisit kullanımı gıdanın olduğu her yerde beklentileri değiştiriyor. Bugün gıdamızın güvenliği adına en kritik bilgilere, örneğin, gıdanın hangi tarlada yetiştirildiğini, hangi çalışma koşulları altında, hangi denetim ve analizlerden geçerek tabağımıza kadar geldiğini ürün etiketlerinden öğrenemiyoruz. Oysa ki gıdamızın asıl hikayesi ve yolculuğu burada başlıyor. Metro Türkiye olarak 430 çeşitte 8 bin 500 meyve sebze ürünümüzün tamamının tabağımıza kadar olan tüm yolculuğunu, kurduğumuz denetleme ve gıda güvenliği sistemimiz ile müşterilerimizle paylaşmaktan ve bu konuda toplumsal bir bilinç yaratmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 'Tabağında ne var?' hareketi ile tüketicilere 'Gıdaların izini sür, bilgiyle beslen!' diyerek tabaklarında ne olduğunu şeffaflıkla öğrenebilecekleri, sektörümüzde bir ilk olarak 15 farklı başlık altında bilgi sunan bir izlenebilirlik sistemi hayata geçiriyoruz. İklim değişikliğinin geldiği noktanın ve genç nüfusun bilinçli yaklaşımının da etkisiyle pek çok tüketicinin alternatif proteinler, güvenli gıda, sorumlu kaynak konularında daha bilinçlendiğini ve ürün seçimlerinde bu başlıklara dikkat ettiğini de görüyoruz. Biz bu değişimin geçici değil, kalıcı olacağına inanıyoruz ve herkese 'tabağında ne var, ne kadar farkındasın?' diyoruz." "Tükettiğimiz ürünlerin bu testlerden geçtiğini bilerek güvenle tüketmemiz çok önemli" Beslenme Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti ve UN FAO destekçisi Dilara Koçak da "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 2021'i Uluslararası Meyve ve Sebze yılı olarak ilan ettiği bu dönemde, Metro Türkiye'nin et, balık ve baldan sonra meyve ve sebzelerde de oluşturduğu bu dijital iz sürme ve bilgilendirme hareketi çok kıymetli.
Dilara Koçak - 29.03.2021
FAO destekçisi diyetisyenden gıda tasarrufunu önceleyen "Gezegen diyeti" önerisi
Uzman Diyetisyen ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) "Sıfır Atık Sıfır Açlık" Projesi Destekçisi Dilara Koçak, dünyadaki gıda israfının her geçen büyüdüğüne dikkat çekerek, bir an önce tasarrufu ve dengeli beslenmeyi önceleyen "Gezegen diyeti"ne geçilmesi gerektiğini söyledi.
Dilara Koçak - 18.02.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut'tan Mersin'deki Ahenk Kooperatifine ziyaret
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye İyi Niyet Elçisi olan oyuncu Mert Fırat da KÜME projesiyle amaçlarının sürdürülebilirlik ilkesini ön planda tutarak adil bir ekonomi yaratmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Cinsiyet eşitliğinden iklime, döngüsel ekonomiden sürdürebilir ekonomiye kadar uzanan, hem finansal okur yazarlığı hem de girişimi hep bu perspektifte tutan adımları ve bu adımların hayata yansımasını hazırlamak istiyoruz. Bu bağlamda, kimi zaman eğitim içerikleri kimi zaman da özel buluşmalar, sohbetler, etkinliklerle hem varlığımızı göstermeye hem de bu kültürü yaygınlaştırmaya çalışıyoruz." IDEMA Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Batat'ın proje ve kooperatif faaliyetleri hakkında sunum yaptığı etkinlikte, kooperatif için ürün tasarlayan beslenme uzmanı ve diyetisyen Dilara Koçak da bilgilendirme yaptı.
Dilara Koçak - 19.11.2020
Son dakika haberi! Pandemi döneminde beslenme gerçekleri dünya çapında uzmanların katılımıyla tartışıldı
Harvard Üniversitesi Sağlık İletişimi Departmanı'ndan Prof. K. Vish Viswanath, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Oxford Üniversitesi CRIC Merkezi Kıdemli Üyesi Prof. Deniz Ülke Arıboğan, Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ, İletişim ve İşletme Bilimleri Enstitüsü Kurucusu Prof. Ali Atıf Bir, Aarhus Üniversitesi MAPP Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Klaus Grunert, British Nutrition Foundation (İngiliz Beslenme Vakfı) Eğitim Bölümü Yönetici Direktörü Roy Ballam, Science Media Center (Blim Medya Merkezi) Kıdemli Medya Uzmanı Fiona Lethbridge, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ile FAO destekçisi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak'ın konuşmacı olarak yer aldığı 2'nci günde, bilimsel bilgi iletişiminin ve medya okuryazarlığının toplum sağlığı için önemi konuşuldu.
Dilara Koçak - 04.11.2020
Uzmanlar Kovid-19 için Sabri Ülker Vakfı Beslenme ve Sağlık İletişimi Konferansı'nda buluşuyor
Programda yer alan FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ve FAO destekçisi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak'ın sohbetinde ise günümüzde tarım ve beslenme gerçekleri üzerine yine son dönem gelişmeleri konuşulacak.
Dilara Koçak - 21.10.2020
Gıda kahramanları ilham veren hikayelerini paylaştı
FAO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, online gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü Uzman Diyetisyen ve FAO Sıfır Atık Sıfır Açlık Destekçisi Dilara Koçak yaptı.
Dilara Koçak - 14.08.2020
"Bozcaada Caz Festivali" bu yıl çevrim içi gerçekleştirilecek
Adım Adım ve Açık Açık oluşumlarının kurucu ortağı Itır Erhart'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek çevrim içi panelde, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden Dilara Koçak, Festtogether'dan Dorukhan Demirbilek, Çöpüne Sahip Çık Vakfından Emrah Bilge, Temel İhtiyaç Derneğinden Nil Tibukoğlu ve Bozcaada Caz Festivalinden Gizem Gezenoğlu bir araya gelecek.
Dilara Koçak - 24.06.2020
Antalya'da online gıda paneli düzenlenecek
'Bi Dünya Gıda: Sürdürülebilir Tarım ve Gıda' başlıklı online panelin moderatörlüğü, AKÇAM Müdürü Prof. Dr. Şule Orman tarafından gerçekleştirilecek. Panelistlerden Antalya İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Gökhan Karaca, tarım merkezi Antalya'da üretim ve gıda güvenliği konusunu işlerken, BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık 'Gıdanı koru sofrana sahip çık projesi' üzerine konuşacak. Ünlü beslenme uzmanı ve aktivist Dilara Koçak ise sürdürülebilir beslenme ve tarım konusuyla panelde yer alacak.
Dilara Koçak - 04.06.2020
WWF-Türkiye'den "doğa ve insan için yeni bir başlangıç yapma" çağrısı Açıklaması
Çağrının sanat, medya, akademi çevrelerinde karşılık bulduğu belirtilen açıklamada, Deniz Ülke Arıboğan, Levent Erden, Dilara Koçak, Barış Özcan, Atlas Sarrafoğlu, Bünyamin Sürmeli, Ayça Varlıer, Tuba Ünsal gibi isimlerin mesajları ile çağrıya destek verdiği kaydedildi.
Dilara Koçak - 14.04.2020
Kadıköy'de usta şefler ihtiyaç sahibi yaşlılar için yemek yapacak
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kadıköy Belediyesi mutfağında her gün farklı şef grupları, Kadıköylü yaşlılar için Beslenme Uzmanı Dilara Koçak tarafından yapılan menüleri hazırlayacak.
Dilara Koçak - 25.03.2020
Ünlülerden "Nice Sağlıklı Nesiller" için Yeşilay'a destek
Kurumun 100'üncü kuruluş yıl dönümüne özel hazırlanan Yeşilay dergisi sayısında, Ceyda Düvenci, Engin Hepileri, Özgün, Dilara Koçak, Ayşe Tolga ve Çağla Kubat başta olmak üzere pek çok ismin destek mesajı yayımlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dilara Koçak Haberleri | Dilara Koçak Kimdir - Haberler - Dilara Koçak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dilara Koçak kimdir, hayatı ve biyografisi. Brand Week İstanbul, 21. Yüzyılda İnsan Olmak temasıyla 8 Kasım'da başlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 03:32:06. #1.14#

title