AK Parti İl Başkanı, Engelli Adaya Kızıp Toplantıyı Terk Etti

AK Parti İl Başkanı, Engelli Adaya Kızıp Toplantıyı Terk Etti

Haberler.Com - Haberler | Politika

AK Parti'de Yücel Danış isimli aday adayı AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında AK Parti'yi 'AKP' olarak telaffuz edince beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı.

Haziran ayında yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde tam anlamıyla aday enflasyonu yaşayan AK Parti'ye gelerek başvurusunu yapan engelli aday Yücel Danış'la İl Başkanı Harun Lekesiz arasında beklenmeyen bir gerilim yaşandı.

"PARTİNİN ADI AKP DEĞİL!"

Akdağmadeni ilçesinden aday adaylığını açıklamak için gelen Yücel Danış isimli vatandaş heyecanına yenik düştü. Zaman zaman birçok partili tarafından bile AKP denilen partinin adını aynı şekilde telaffuz eden Yücel Danış'a uyarıda bulunan Lekesiz, "Aday adayı olduğunuz partiyi önce bilin. Bu partinin böyle bir ismi bulunmamakta, bu şekilde toplantıyı sürdüremeyiz" uyarısında bulundu.

TOPLANTIYI TERK ETTİ

Heyecandan dolayı yanlış telaffuzda bulunduğunu aktaran Yücel Danış, özür dileyerek toplantıya devam etti ancak toplantının ilerleyen bölümlerinde de aynı telaffuzu kullanınca İl Başkanı Lekesiz basın toplantısını terk etti. Tek başına aday adaylığını açıklayan Yücel Danış, heyecanına yenik düştüğünü ve farklı bir niyette olmadığını beyan etti.

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title