AK Parti'den İlginç Pankartlar

AK Parti'den İlginç Pankartlar

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun Mitingi İçin Parti Teşkilatı Tarafından Hazırlanan Pankartlar Büyük İlgi Gördü.

AK Parti'den İlginç Pankartlar

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun mitingi için parti teşkilatı tarafından hazırlanan pankartlar büyük ilgi gördü.

AK Parti'nin yaptırdığı ilk pankartta MHP lideri Devlet Bahçeli "iplikçi abi" sıfatıyla "İdamı ben kaldırdım kimseyi astırmam", Genç Parti lideri Cem Uzan "genç abi" sıfatıyla "9 trilyonu ben değil babam aldı", DP lideri Mehmet Ağar "ağır abi" sıfatıyla "Meclise gidecektim okçu abim kızdı" ve CHP lideri Deniz Baykal, "okçu abi" sıfatıyla "Ben kriz için varım" düşünceleriyle montajlanan "kelle" fotoğrafları eşliğinde karikatürize edildi. Cumhurbaşkanlığı seçim süreci başta olmak üzere yaşananlara atıfta

bulunan bu pankartın yanına da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ithafen yazılan, "Sayın Başbakanım Hoş Geldiniz" pankartı yer aldı.

AK Parti'nin bir diğer pankartı ise bu partinin, "MHP'ye verilecek her oy CHP'ye gidecek" sloganını yansıttı. Kare bulmaca, "Kara bulmaca" başlığı altında ele alındı. Pankartta; soldan sağa ve yukarıdan aşağıya sorulan "Aynı değirmenin suyu"na "MHP", "Aynı suyun değirmeni"ne "CHP" cevapları yakıştırıldı. Bulmacanın ortasına yerleştirilen cevaplarla CHP ile MHP'nin koalisyon kurmak arzusunda olduğu vurgulandı.

AK Parti'nin Samsun'da asılan pankartları için vatandaşlar, "Bu pankartlar bir toplum mühendisliği harikası. Geçmiş müthiş bir şekilde yansıtılırken, bulmaca ile de müthiş bir öngörü yapılmış" dedi.

(İG-SA-MEF-Y)