AHMET BUDAK HABERLERİ

Ahmet Budak haber, Ahmet Budak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Budak

Ahmet Budak

Doğum Yeri Hakkari / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1978 - ...

Ahmet Budak Kimdir ?

1978 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde doğdu, eğitim öğretim hayatını da burada tamamlayan Ahmet Budak, uzun süre ticaretle de uğraştı. Siyasete çok erken yaşlarda atıldı, ilk olarak Fazilet ve Saadet Partisi’nde görevler alan Budak daha sonra 2009’da AK Parti’ye katıldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Budak - 13.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Hakkari'de 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1. sıra adayı olan Ahmet Budak, Şemdinli ilçesindeki evinin önünde PKK'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Ahmet Budak - 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Şehit ailelerinin taleplerini ve sıkıntılarını dinleyen, Kur'an-ı Kerim hediye eden Güven, dahas onra beraberindekilerle Asri Mezarlığına giderek şehit Ahmet Budak'ın kabrini ziyaret etti.
Ahmet Budak - 12.7.2020
Son dakika! Bursa'da kavgada bıçaklanan otobüs şoförü öldü
Karacabey Belediyespor'un takım otobüsünün şoförlüğünü yapan Ahmet Budak (43), Sırabademler Mahallesi'nde aralarında husumet olduğu öğrenilen Mutlu B.
Ahmet Budak - 26.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit eşi ve çocuklarını kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016'da PKK'lı teröristlerce şehit edilen Ahmet Budak'ın eşi ve çocuklarını kabul etti.
Ahmet Budak - 25.11.2019
AK Parti heyetinin Hakkari ziyareti
Terör örgütünün yıllarca gencecik kız çocuklarını her türlü şiddete maruz bıraktığını, beyinlerini yıkayarak kimilerini zorla dağa kaçırdığını vurgulayan Kaya, şöyle devam etti: "Oralarda küçücük kız çocuklarının eline silah tutuşturarak zorla istismar ederek bizim evlatlarımızı bu coğrafyanın kızlarını, kadınlarını istismar eden bir terör örgütü vardı. Bugün maalesef biz terörle mücadele ederken dünya da bu terör örgütünün istismarına karşıda bir ses yükselmiyor. Batı medyasının özellikle bu konuda hassasiyet göstermesi, terör örgütlerinin kız çocuklarına, kadınlara karşı uyguladığı şiddetin de altını çizmesi gerekiyor. Unutmamamız gereken Diyarbakırlı annelerimiz var. Orada sadece Diyarbakır'dan anneler yok Türkiye'nin farklı bölgelerinden evladı zorla dağa kaçırılmış ve evlat acısı ile yüreği yanan annelerimiz var. Umuyorum ki onlar da bir an önce evlatlarına kavuşsunlar." PKK'lı teröristlerce evinin önünde katledilen 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1'inci sıra milletvekili adayı Ahmet Budak'ın ailesini ziyaret eden Kandemir, Kaya ile beraberindekiler, daha sonra Yüksekova ilçesine geçti.
Ahmet Budak - 16.9.2019
Teröristlerin katlettiği Budak için mevlit okutuldu
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce üç yıl önce evinin önünde katledilen 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde kentten AK Parti 1'inci sıra milletvekili adayı Ahmet Budak için mevlit okutuldu.
Ahmet Budak - 14.9.2019
Doğu'da "Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet" yürüyüşleri
Şehit yakınlarından Diyarbakır annelerine destek Hakkari'de PKK'lı teröristlerce 2016 yılında katledilen 26. Dönem AK Parti milletvekili adayı Ahmet Budak'ın kardeşi Mehmet Budak da terör örgütünü lanetleyerek "Ağabeyim üç yıldır aramızda yok ama aramızda olduğundan eminiz çünkü şehitler ölmez, onlar diridirler.
Ahmet Budak - 8.9.2019
Haftanın tarihine bakış
2016- Hakkari'de 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1. sıra adayı olan Ahmet Budak, Şemdinli ilçesindeki evinin önünde PKK'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Ahmet Budak - 24.6.2019
Ahmet Budak'ın katledildiği saldırının detayları gerekçeli kararda
Hakkari'de 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1. sıra milletvekil adayı olan Ahmet Budak'ın katledilmesiyle ilgili davada biri çocuk 3 sanığa verilen hapis cezalarının gerekçeli kararında, Budak'ın AK Partili olması nedeniyle terör örgütü PKK tarafından sürekli hedef gösterilip...
Ahmet Budak - 12.3.2019
Ak Partili Budak'ın Şehit Edilmesi Davası
26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den AK Parti 1. sıra milletvekil adayı olan Ahmet Budak'ın PKK'lı teröristlerce evinin balkonunda uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilmesine ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Ahmet Budak - 21.2.2019
Ak Partili Budak'ın Şehit Edilmesi Davası
26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den AK Parti 1. sıra milletvekil adayı olan Ahmet Budak'ın PKK'lı teröristlerce evinin balkonunda uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilmesine ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Ahmet Budak - 15.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"HDP, PKK'nın siyasi kolu" "HDP, PKK'nın siyasi kolu olarak çalışmalarına devam ediyor." diyen Soylu, PKK'lı teröristlerin 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den AK Parti 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak, AK Parti sandık müşahidi Mevlüt Bengi ve öğretmen Necmettin Yılmaz'ı neden öldürdüğünü sordu.
Ahmet Budak - 28.10.2018
Şehit Budak'ın İsmi Konferans Salonunda Yaşatılacak
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den AK Parti 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak'ın ismi, Yüksekova'da bir okulda açılan konferans salonuna verildi.
Ahmet Budak - 28.10.2018
Şehit Ahmet Budak'ın Adı Konferans Salonunda Yaşatılacak
HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde 2 yıl önce PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında yaşamını yitiren, 26. dönem Hakkari'den AK Parti birinci sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak'ın adı, Yüksekova İmam Hatip Ortaokulu'nda yapımı tamamlanan konferans salonuna verildi.
Ahmet Budak - 16.6.2018
Suruç'taki Olayın Sebebi ve Müsebbibi Muharrem İnce'dir"
Soylu, CHP'li seçmene de bir şikayetlerinin olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Kendi cumhurbaşkanı adayları, genel başkanları da dahil bu olayı destekleyerek cumhurbaşkanı adayları kalkıp Edirne'de Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ederek aslında bu olayların bugüne kadar HDP ve PKK çevresinin yaptıklarının meşru ve doğru olduğunu, bunun CHP gibi bir siyasi parti tarafından da desteklendiğini ortaya koymuştur. Hiç kimse kusura bakmasın bu olayları ilk kez yaşıyor değiliz. Bizim Lice ilçe başkanımızı, Van Özalp ilçe başkan yardımcımızı, Şemdinli ilçe başkan yardımcımızı katlettiler. 2015'teki milletvekili adayımız Ahmet Budak'ı evinde çocuklarının gözü önünde katlettiler.
Ahmet Budak - 4.3.2018
Özel Sporcular Atletizm Milli Takımı Dünya Üçüncüsü Oldu
KURT: "HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ" Şampiyona sonrası açıklama yapan kafile başkanı Ensar Kurt, "Fransa'ya ayak bastığımızdan beri bizleri yalnız bırakmayan Paris Başkonsolosumuz Barış Tantekin'e, ASS Kültürel Türk Luviye Derneği Başkanı Ahmet Budak'a ve Türk vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.
Ahmet Budak - 30.11.2017
Grafikli - Eli Kanlı PKK 863 Günde 378 Sivili Katletti
Teröristler, 14 Eylül 2016'da Hakkari'de 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1. sıra adayı Ahmet Budak'ı, 16 Ekim 2016'da İçişleri Bakanlığınca Erciş Belediyesi Meclis üyeliği için görevlendirilen Latifiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Şerif Doğu'yu, 9 Ekim 2016'da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu, 11 Ekim 2016'da AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'in yanı sıra son olarak 9 Kasım 2016'da Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Bölüklü Köyü Muhtarı Salih Güven'i katletti.
Ahmet Budak - 15.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
-"44 bin 681 operasyon yapıldı" Bakan Soylu, örgütün kış üslenmesini engellemek maksadıyla, operasyonların mevsim değişimlerine bakmadan kesintisiz şekilde sürdüğünü belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Örgütün fiili psikolojik gerileme durumu artık kronik hale gelmiş, kırsalda ve şehirdeki gerileme süreci iyice derinleşmiştir. Aralarında üst düzey teröristlerin de olduğu çok sayıda zayiat vermiş, depo ve mağaraları yok edilmiş, sözde gerilla taktikleri boşa çıkarılarak alan hakimiyetini kaybetmeleri sağlanmıştır. Terör örgütünün 2017 yılında şehit ettiği sivil vatandaş sayısı 46'dır. Bu acıya Necmettin öğretmenimiz, Aybüke Yalçın öğretmenimiz, AK Parti Lice teşkilat başkanımız Orhan Mercan dahil, Hakkari 1.sıra adayımız Ahmet Budak, Dicle ilçe başkanımız Deryan Aktert tarih itibarıyla dahil değildir.
Ahmet Budak - 16.9.2017
İçişleri Bakanı Soylu: (3)
Gümüşhaneli öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Tunceli'de şehit edildiğini anımsatan Soylu, şunları dile getirdi: "Bir CHP Tunceli Milletvekili, çıkıp Meclis'te bunu sert bir şekilde, bütün milletimizin gönlünün yağlarını eritir, nefes aldırır şekilde kınamıştı. Onu koro halinde nasıl susturduklarını hatırlıyor musunuz? Neden? Çünkü 2019 ittifakı bozulmasın istiyorlar. Dertleri bu, başka hiçbir şey değil. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, zannediyorum, Kıbrıs televizyonudur, belki başka bir şeydir... Aşağıda Irak'ın bir yerlerindeki bir haber ajansı veya basın kuruluşu, verdiği iki beyanat var, birinde diyor ki: 'Bizim HDP ile 2019'da birlikte olmamız lazım.' Aşağısını da dolduruyor. Zihniyeti görüyorsunuz. Bir taraftan bizim terör politikamızı engellemeye çalışıyorlar, bir taraftan terörü muhafaza etmeye çalışıyorlar, bir taraftan da HDP ile PKK'nın sözcü partisiyle birlikte olmaya çalışıyor." Aksünger'in açıklamalarının devamı olduğuna dikkati çeken Soylu, "Öbür yayın kuruluşuna da şunu söylüyor. Bu 93 belediyeye kayyum atadık ya diyor ki: 'Burada öyle işler oluyor ki bütün HDP'lileri bunlar görevden aldılar. Burada yolsuzluklar diz boyu.' Bir taraftan da bizim atadığımız adama çamur, iftira atıyor, kirletmeye çalışıyor. Ne kadar sinsi, zalim, haksız ve milletin kanına dokunan bir politika. Doğru söylüyorsun ya o belediyelerden 13 yaşındaki kızları dağlara götürüp terörist yapmaya çalışırken zırnık sesin çıkmadı. Ocak ayından itibaren 38 teknisyen, işçi, Eren'im dahil olmak üzere, daha iki gün önce sene-i devriyesi olan kıymetli Hakkarili milletvekili adayım Ahmet Budak dahil olmak üzere bir tekinizin sesi çıkmadı, sivillik adına, insanlık adına ve millet adına.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Budak Haberleri | Ahmet Budak Kimdir - Haberler - Ahmet Budak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Budak kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | PKK'lı teröristlerce şehit edilen Budak, mezarı başında anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 03:19:40. #1.14#
title