AHMET BERAT ÇONKAR HABERLERİ

Ahmet Berat Çonkar haber, Ahmet Berat Çonkar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Berat Çonkar

Ahmet Berat Çonkar

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 13.8.1976

Ahmet Berat Çonkar Kimdir ?

13 Ağustos 1976'da Ankara'da doğdu. Baba adı İsmet, anne adı Leyla'dır. İşletmeci; Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. ABD Miami Üniversitesinde İşletme yüksek lisansı yaptı. Aynı üniversiteden Uluslararası İşletme Yönetimi sertifikası aldı. American Express firmasında çeşitli görevlerde bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Berat Çonkar - Bugün
NATO PA Raportörü Çonkar'ın Irak raporu kabul edildi
NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Türk Grubu Başkanvekili Ahmet Berat Çonkar'ın, "Irak'ın Geleceği: Güvenlik, İstikrar ve Bölgesel Rolü" başlıklı raporu, asamblenin Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu'nun Barselona'da düzenlenen toplantısında görüşülerek kabul edildi.
Ahmet Berat Çonkar - 13.03.2021
TBMM'de "Moskova Antlaşması'nın 100. Yıl Dönümünde Türk-Rus İlişkileri Paneli" düzenlenecek
Panelin açılışında, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof.
Ahmet Berat Çonkar - 14.12.2020
Son dakika haberleri... TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun özverili liderlik ve gayretleriyle belirsizliklerle dolu ve çalkantılı bir ortamda Türkiye'nin milli menfaatlerini en etkili şekilde savunduklarını belirtti.
Ahmet Berat Çonkar - 08.12.2020
Türk Amerikan ilişkileri Washington'da masaya yatırıldı
AK Parti İstanbul Milletvekili TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Ahmet Berat Çonkar, NATO çatısı altında bazı müttefiklerin Türkiye'nin hassasiyetlerini hafife almasını eleştirerek bu durumun NATO içinde çatlaklara yol açtığını söyledi.
Ahmet Berat Çonkar - 31.10.2020
NATO PA Türk heyeti TMV Gürcistan Uluslararası Maarif Okullarını ziyaret etti
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ve MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te faaliyet gösteren Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Gürcistan Uluslararası Maarif Okullarında incelemelerde bulundu.
Ahmet Berat Çonkar - 29.10.2020
Gürcistan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Programda Gürcistan'da 31 Ekim'de yapılacak genel seçim için NATO Parlamenterler Asamblesi (NATO PA) Uluslararası Seçim Gözlem Misyonu çerçevesinde Tiflis'e gelen milletvekilleri Osman Aşkın Bak, Ahmet Berat Çonkar ve Mevlüt Karakaya da yer aldı.
Ahmet Berat Çonkar - 23.07.2020
Londra'da hain darbe girişiminin 4. yılı nedeniyle çevrim içi seminer düzenlendi
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Güvenlik Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş moderatörlüğünde yapılan panele, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, SOAS Üniversitesi Politika ve Uluslararası Çalışmalar Bölümü Öğretim Görevlisi William Hale, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ve Hudson Enstitüsünde akademisyen de olan Portekizli Politikacı Bruno Maçaes katıldı.
Ahmet Berat Çonkar - 13.03.2020
"Türkiye'nin NATO Üyeliğinin 68. Yılı: Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye" paneli
NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan Vekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Berat Çonkar, Türkiye'nin NATO üyeliğinin 68'inci yılı dolasıyla düzenlenen panelde, "Türkiye, özellikle askerlere yönelik saldırı ve şehitlerden sonra NATO'yu 4. madde kapsamında göreve çağırdı.
Ahmet Berat Çonkar - 05.03.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
Açılışın ardından SETA Washington DC Araştırma Direktörü Doç. Dr. Kılıç B. Kanat'ın moderatörlüğünde "İdlib sorunun çözümü üzerinde uluslararası camia ve örgütler ne yapmalı?" başlıklı bir oturum yapıldı. Oturumda ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, NATO PA Türk Grubu Başkan Vekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Berat Çonkar, Suriye Ulusal Koalisyon Başkan Yardımcısı Dima Moussa, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı  Prof.
Ahmet Berat Çonkar - 05.03.2020
ABD SURİYE ÖZEL TEMSİLCİSİ JEFFREY: ASKERİ OLARAK DA BU SORUNU ÇÖZMEK ZORUNDA...
Açılışın ardından SETA Washington DC Araştırma Direktörü Doç. Dr. Kılıç B. Kanat'ın moderatörlüğünde "İdlib sorunun çözümü üzerinde uluslararası camia ve örgütler ne yapmalı?" başlıklı bir oturum yapıldı. Oturumda ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, NATO PA Türk Grubu Başkan Vekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Berat Çonkar, Suriye Ulusal Koalisyon Başkan Yardımcısı Dima Moussa, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı  Prof.
Ahmet Berat Çonkar - 05.03.2020
ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Askeri olarak da bu sorunu çözmek zorunda olduğumuz bir...
Açılışın ardından SETA Washington DC Araştırma Direktörü Doç. Dr. Kılıç B. Kanat'ın moderatörlüğünde "İdlib sorunun çözümü üzerinde uluslararası camia ve örgütler ne yapmalı?" başlıklı bir oturum yapıldı. Oturumda ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, NATO PA Türk Grubu Başkan Vekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Berat Çonkar, Suriye Ulusal Koalisyon Başkan Yardımcısı Dima Moussa, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı  Prof.
Ahmet Berat Çonkar - 20.02.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Türkiye'nin, kendisini bölgeden soyutlama imkanının olmadığını belirterek, "Diplomasi alanında Türkiye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin gayreti içindeyiz.
Ahmet Berat Çonkar - 14.02.2020
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır Washington'da temaslarını değerlendirdi Açıklaması
Bozkır, ABD Kongresinin Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki doğal kaynak arama faaliyetlerine karşılık olarak sunduğu tasarılarının kongrenin kendi meselesi olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Bu bütün dünyada uygulanan kurallara uygun bir anlaşma sonrası ortaya çıkmış bir tablodur. Dolayısıyla Türkiye'nin herhangi bir alanı işgal etmesi söz konusu değildir. Aksine Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin aslında gasbettiği bazı bölgeler Türk münhasır bölgesinin içine girmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ait olan bu bölgelerin Güney Kıbrıs yönetimi tarafından gasbedilmesi kabul edilecek bir şey değildir." Bozkır'ın Washington ziyaretine, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin (AKPM) Türk Grubu Üyesi Kamil Aydın da eşlik etti.
Ahmet Berat Çonkar - 11.12.2019
SETA'da Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı
İlişkilerde güven NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar da Suriye'deki iç savaş sebebiyle 12 milyon kişinin yerinden edildiğini ve bunun Türkiye başta olmak üzere Ürdün ve Lübnan'ı etkilediğini kaydetti.
Ahmet Berat Çonkar - 02.12.2019
Londra'da "Türkiye'nin NATO'daki Rolü ve Bölgesel Güvenlik Sınamaları" paneli
Kentin prestijli kulüplerinden Naval and Military Club'da gerçekleştirilen ve SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğündeki panele AK Parti Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi üyesi Ahmet Berat Çonkar, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Ahmet Berat Çonkar - 12.10.2019
NATO Parlamenter Asamblesi Londra'da toplandı
NATO PA Türkiye Delegasyonu'nda Bak'ın yanı sıra milletvekilleri Ahmet Berat Çonkar, Ahmet Yıldız, Taner Yıldız, Nurettin Canikli, Fikri Işık, Şirin Ünal, Faik Öztrak, İlhan Kesici, Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Kamil Aydın, Kamil Okyay Sındır, Utku Çakırözer, Erol Katırcıoğlu, Mevlüt Karakaya, Naci Cinisli ve Sena Nur Çelik de yer aldı.
Ahmet Berat Çonkar - 11.09.2019
TBMM heyetinin Belarus ziyareti
Minsk'teki temasları esnasında Bozkır'a, TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ve Türkiye'nin Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama eşlik etti.
Ahmet Berat Çonkar - 02.09.2019
Osmanlıca Tarih Yaz Okulu
Türk-Rus Toplumsal Forumu Eşbaşkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Rus Türkologlar için hazırladıkları "Osmanlıca Tarih Yaz Okulu" projesinin başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.
Ahmet Berat Çonkar - 12.07.2019
Türk-Rus Toplumsal Forumu toplantısı sona erdi
ST. Türk-Rus Toplumsal Forumu Türk Kanadı Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, "Türkiye ve Rusya arasında gelişmekte olan siyasi ve stratejik boyuttaki ilişkileri, toplumsal, kültürel, beşeri boyutta destekleyen, tahkim eden bu forumun çalışmaları, önümüzdeki süreçte hem halklarımızı kaynaştıracak hem...
Ahmet Berat Çonkar - 11.07.2019
5. Türk-Rus Toplumsal Forumu St.Petersburg'da başladı
"SERBEST VİZE REJİMİNİN YÜRÜRLÜĞE GİRMEMESİ YAKALADIĞIMIZ İVMEYE GERÇEKTEN YAKIŞMIYOR" Türk Kanadı Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar ise gectigimiz günlerde yaşanan denizaltı faciasında hayatını kaybeden Rus denizciler ile ilgili başsağlığı dileği ile başladığı konuşmasında Mitrafonova'nın göreve geldikten sonra formun işlevselliğinin arttığına dikkat çekerek, "Sayın Eş Başkan ile başbaşa yaptığımız görüşmede de kendisine ifade ettim serbest vize rejiminin yürürlüğe girmemesi ilişkilerimizin ulaştığı noktaya ve yakaladığımız ivmeye gerçekten yakışmıyor.
Ahmet Berat Çonkar - 11.07.2019
DHA DIŞ - 5. Türk-Rus Toplumsal Forumu St. Petersburg'da başladı
"SERBEST VİZE REJİMİNİN YÜRÜRLÜĞE GİRMEMESİ YAKALADIĞIMIZ İVMEYE GERÇEKTEN YAKIŞMIYOR" Türk Kanadı Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar ise gectigimiz günlerde yaşanan denizaltı faciasında hayatını kaybeden Rus denizciler ile ilgili başsağlığı dileği ile başladığı konuşmasında Mitrafonova'nın göreve geldikten sonra formun işlevselliğinin arttığına dikkat çekerek, "Sayın Eş Başkan ile başbaşa yaptığımız görüşmede de kendisine ifade ettim serbest vize rejiminin yürürlüğe girmemesi ilişkilerimizin ulaştığı noktaya ve yakaladığımız ivmeye gerçekten yakışmıyor.
Ahmet Berat Çonkar - 11.07.2019
Türk-Rus Toplumsal Forumu'nun 5. toplantısı
ST. Türk-Rus Toplumsal Forumu Türk Kanadı Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Türkiye ve Rusya'nın bulunduğu coğrafyada belirleyici devletler olduğunu söyledi.
Ahmet Berat Çonkar - 11.07.2019
Türk-Rus Toplumsal Forumu 5. Toplantısı başladı
ST. Türk-Rus Toplumsal Forumu Türk Kanadı Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin gelişmesini ve derinleşmesini hedef alan sınamaların, yakın iletişim ile üstesinden gelindiğini söyledi.
Ahmet Berat Çonkar - 03.07.2019
"S-400'de karar verildi, temmuzda ilk parti teslimat yapılacak"
Şentop'un vatandaşlarla sohbetinde TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Türkiye-Rusya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Dışişleri Komisyonu Üyesi AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Dışişleri Komisyonu Üyesi MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Dışişleri Komisyonu Üyesi İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ve Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar da hazır bulundu.
Ahmet Berat Çonkar - 01.07.2019
TBMM ile Rusya Parlamentosu arasında iş birliği protokolu
Protokol imza töreninde TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Türkiye-Rusya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Dışişleri Komisyonu Üyesi AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Dışişleri Komisyonu Üyesi MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Dışişleri Komisyonu Üyesi İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin de hazır bulundu.
Ahmet Berat Çonkar - 27.06.2019
"Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı kurma hazırlığı" başlıklı haberimizin başlık, spot ve...
Tokyo'dan sonra Kyto'da açılan sergiye ilişkin Bakan Ersoy, Rus gazetecilere şu bilgileri verdi: "2020 yılında, önümüzdeki sene bizim bir gezen sergimiz var. Şu anda Japonya'da ve bu sergiyi Moskova'ya kaydırmak istiyoruz. Eylül ayı gibi planlıyoruz, görüşmeler devam ediyor. İki ay süreyle Moskova'da gezen sergi olacak. Ağırlıklı olarak Topkapı Sarayı'nda bulunan eserlerin yer aldığı bir sergi. Kremlin Müzesinde sergilenecek muhtemelen. Bunlar çok değerli ve nadir sanat eserleri -unique- ve Sayın Cumhurbaşkanımızın özel izni ile yurt dışına çıkarılabiliyor." Rus medyasının genç kalemleri Türkiye'de AK Parti 26. Dönem Milletvekili Ahmet Berat Çonkar'ın Başkanlığını ve emekli büyükelçi Ender Arat'ın Genel Sekreterliğini üstlendiği Türk-Rus Toplumsal Forumu tarafından geçen yıl başlatılan etkinlik, medyada görev yapan 35 yaş altındaki gazetecilerin karşılıklı ziyaretlerle bu iki ülkeyi, kültürünü, yakın ve uzak tarihini, yaşam biçimini yakından tanımasını, siyasetçiler ve bürokratlarla birebir diyalog kurarak kalıcı-akıcı ilişki başlatmalarını ve dolayısıyla doğru bilgiye birinci elden ulaşmalarını amaçlıyor.
Ahmet Berat Çonkar - 27.06.2019
"Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı" kurma hazırlığı
Tokyo'dan sonra Kyto'da açılan sergiye ilişkin Bakan Ersoy, Rus gazetecilere şu bilgileri verdi: "2020 yılında, önümüzdeki sene bizim bir gezen sergimiz var. Şu anda Japonya'da ve bu sergiyi Moskova'ya kaydırmak istiyoruz. Eylül ayı gibi planlıyoruz, görüşmeler devam ediyor. İki ay süreyle Moskova'da gezen sergi olacak. Ağırlıklı olarak Topkapı Sarayı'nda bulunan eserlerin yer aldığı bir sergi. Kremlin Müzesinde sergilenecek muhtemelen. Bunlar çok değerli ve nadir sanat eserleri -unique- ve Sayın Cumhurbaşkanımızın özel izni ile yurt dışına çıkarılabiliyor." Rus medyasının genç kalemleri Türkiye'de AK Parti 26. Dönem Milletvekili Ahmet Berat Çonkar'ın Başkanlığını ve emekli büyükelçi Ender Arat'ın Genel Sekreterliğini üstlendiği Türk-Rus Toplumsal Forumu tarafından geçen yıl başlatılan etkinlik, medyada görev yapan 35 yaş altındaki gazetecilerin karşılıklı ziyaretlerle bu iki ülkeyi, kültürünü, yakın ve uzak tarihini, yaşam biçimini yakından tanımasını, siyasetçiler ve bürokratlarla birebir diyalog kurarak kalıcı-akıcı ilişki başlatmalarını ve dolayısıyla doğru bilgiye birinci elden ulaşmalarını amaçlıyor.
Ahmet Berat Çonkar - 23.05.2019
Gelibolu'nun Beyaz Rusları anıldı
Panelde konuşan Türk-Rus Toplumsal Forum Eş Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, böyle bir etkinlik için Gelibolu'da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Ahmet Berat Çonkar - 11.04.2019
NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Bir Araya Gelecek
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar da GSM Raportörü sıfatıyla "Suriye'deki Güncel Durum" başlıklı raporu sunacak.
Ahmet Berat Çonkar - 11.04.2019
NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Toplanacak
Toplantıda, İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar'ın, GSM Raportörü sıfatıyla 'Suriye'deki Güncel Durum' başlıklı raporunu sunacağı belirtilirken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile NATO PA Başkanı ve Birleşik Krallık Avam Kamarası üyesi Madeleine Moon arasında yapılacak ikili görüşmede de Türkiye'nin NATO'daki öncelikleri ve rolü ile NATO PA'ya katkıları konularının ele alınması öngörülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Berat Çonkar Haberleri | Ahmet Berat Çonkar Kimdir - Haberler - Ahmet Berat Çonkar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Berat Çonkar kimdir, hayatı ve biyografisi. NATO PA Raportörü Çonkar'ın Irak raporu kabul edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 13:23:38. #1.16#

title