AHMET ADNAN SAYGUN HABERLERİ

Ahmet Adnan Saygun Haberleri

Ahmet Adnan Saygun haber, Ahmet Adnan Saygun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Adnan Saygun 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1958- Londra'da besteci Ahmet Adnan Saygun'a "Jean Sibelius Ödülü" verildi.
Ahmet Adnan Saygun: Başkent'te 2 konak yandıAhmet Adnan Saygun 30.3.2020
Ahmet Adnan Saygun: Başkent'te 2 konak yandıAhmet Adnan Saygun 30.3.2020
Ahmet Adnan Saygun: Başkent'te 2 konak yandıAhmet Adnan Saygun 30.3.2020
Ahmet Adnan Saygun: Başkentte 2 eski konak yandıAhmet Adnan Saygun 30.3.2020
Ahmet Adnan Saygun: Başkentte 2 eski konak yandıAhmet Adnan Saygun 30.3.2020
Ahmet Adnan Saygun 27.2.2020
Uğur Erdener İzmir'de
İzmir'de sportif kent kültürü oluşturmayı ve sporu tabana yaymak için organizasyonlar yapmayı hedefine koyan Büyükşehir Belediyesi'nin projelendirdiği İzmir Spor Konferansları'ndaki ilk zirve yarın Erdener'in katılımıyla yapılacak. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konferans saat 14.
Ahmet Adnan Saygun 21.2.2020
TMOK Başkanı Uğur Erdener, İzmir'de konferansa katılacak
İzmir Spor Konferansları başlığı altındaki ilk etkinlik 28 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde Erdener'in katılımıyla yapılacak.
Ahmet Adnan Saygun 16.2.2020
TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu 50'nci yıl dönümü galası
Konserin açılışı, koronun 25 yıldır şefliğini üstlenen Elnara Kerimova'nın yönetimindeki Ahmet Adnan Saygun'un Gün Doğuyor kantatının seslendirilişi ile başladı.
Ahmet Adnan Saygun 29.1.2020
Adnan Saygun'un başyapıtı "Yunus Emre" izleyiciyle buluşacak
Sezondaki ilk gösterimini kapalı gişe yapan Ahmet Adnan Saygun'un görkemli eseri, 9 Şubat'ta izleyiciyle buluşacak.
Ahmet Adnan Saygun 27.1.2020
Çetin Işıközlü: "Türkiye'de bale ve opera sanatı iyi bir konumda"
Işıközlü, kendisinin müziklerine, Alfred Rodrigues'in ise koreografisine imza attığı Judith balesinin 1969'da dünya prömiyeri yaptığını hatırlatarak, "O zaman Ahmet Adnan Saygun'un öğrencisiydim.
Ahmet Adnan Saygun 6.1.2020
Ahmet Adnan Saygun ve eşi Nilüfer Saygun anıldı
Klasik müzik bestecisi, müzik eğitimcisi ve etnomüzikolog Ahmet Adnan Saygun ve eşi Nilüfer Saygun, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabirleri başında anıldı.
Ahmet Adnan Saygun 5.1.2020
Haftanın tarihine bakış
1991- İlk Türk operası "Özsoy"un bestecisi Ahmet Adnan Saygun 84 yaşında hayatını kaybetti.
Ahmet Adnan Saygun 4.12.2019
Köyün belgesel ve kitabına "Tarihe Saygı" ödülü
700 yıllık geçmişe sahip Urla Barbaros Köyü'nde doğup büyüyen ve "burada yaşlanmak istiyorum" diyen Banu Ersan; kaybolmaya, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekleri konu alan bir belgesel çekti. Düğünlerin, yapılan yemeklerin, eski oyunların, söylenen şarkıların derlendiği ve canlandırmalarının yapıldığı belgeselin tamamında köylüler oynadı. Belgeselin yönetmenliğini Abdülkadir Bayar, son düzenleme yönetmenliğini de Serhat Akinan'ın yaptığı belgesel doğal çekimleriyle oldukça ilgi topladı. Belgeselin ardından yapılan derleme bir kitaba dönüştürüldü. 700 yıllık Barbaros Köyü'nün geçmişine ait kayıt niteliği taşıyan bir çalışma oldu. Belgeselde baştan sona sadece köylüler oynadı… Belgeselin tamamında Barbaroslu'lar oynadı. Köylerinde geçmişten bugüne yaşanan gelenekleri, törenleri, oyunları canlandırdılar. Geleneklerine sahip çıkma yönünde arşiv niteliğinde olacak bu belgeseli Banu Ersan'ın girişimi ile yapmış olmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Barbaroslu'lar. Emeklerinin ödüllendirilmiş olmasından çok mutlu olduklarını ifade ettiler. 7 Köyde gala… Urla Belediye'sinin desteği ile önce Barbaros Köyü olmak üzere, 7 köyde belgeselin gösterimi yapıldı. Ödül Tunç Soyer'in elinden İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde gerçekleşti.
Ahmet Adnan Saygun 28.11.2019
Barbaros Köyü'ne Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalı Katkı Ödülü
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşen ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla Belediyesi Başkan Vekili Meltem Bodrumlu, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Ödül Komitesi Üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ahmet Adnan Saygun 28.11.2019
İzmir'de kültür sanat
Doğumundan itibaren sol kolunu kullanamayan ve 2008 yılında fizyoterapistinin önerisiyle müziğe başlayan caz davulcusu Kaan Çelen, 3 Aralık'ta Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde İzmirli müzikseverlerle buluşacak.
Ahmet Adnan Saygun 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
1958- Ahmet Adnan Saygun'un bestelediği Yunus Emre Oratoryosu, BM'nin yeni çalışma dönemi dolayısıyla New York'ta seslendirildi.
Ahmet Adnan Saygun 31.10.2019
İzmir'de kültür sanat
Aksak ve oryantal ritimleri caz armonileriyle harmanlayan Eda And da 6 Kasım'da düzenlenecek konserde Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde müzikseverlerle buluşacak.
Ahmet Adnan Saygun 25.10.2019
Nevşehir'den kısa kısa
Türk opera sanatçısı Burak Bilgili ve piyanist Gökhan Aybulus, Nevşehir'de, "Notalardaki vatan aşkı" adlı etkinlikte konser verdi. Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Argos Kültür Sanat tarafından ortaklaşa düzenlenen "Bezirhane buluşmaları" kapsamındaki etkinlik, müzik severleri bir araya getirdi. Programda, Ravel, Rachmaninoff ve Ahmet Adnan Saygun'un eserlerini yorumlayan Burak Bilgili, "Bozlak, Mavişim, Güvercin ve Köroğlu" adlı eserleri seslendirdi.
Ahmet Adnan Saygun 25.10.2019
Bezirhane'de 'Notalardaki Vatan Aşkı' Konser ve Söyleşisi Düzenlendi
Katılımcılar için özel bir program hazırladıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Bas Bariton Burak Bilgili, "Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Argos Kültür Sanat'a bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Bugün, vatan aşkı olan üç besteci Ravel, Rachmaninoff ve Ahmet Adnan Saygun'un hem hayatlarına dair bilgiler paylaşacak hem de Gökhan Aybulus ile eserlerini yorumlayacağız.
Ahmet Adnan Saygun 22.10.2019
Ahmet Adnan Saygun eserleriyle anılacak
Türk müzik tarihinde "Türk Beşleri" olarak anılan bestecilerden ve ilk Türk operasının bestecisi Ahmet Adnan Saygun, eserleriyle yad edilecek.
Ahmet Adnan Saygun: Grammy ödüllü Stanley Clarke İzmir'deAhmet Adnan Saygun 15.10.2019
Ahmet Adnan Saygun 8.10.2019
CRR'de yeni sezon 9 Ekim'de başlıyor
Etkinlikler, 21 Ekim'de Nail Yavuzoğlu yönetimindeki CRR Caz Orkestrası, 22 Ekim'de Trio Immersio konseri, 24 Ekim'de Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde İDSO'nun Cumhuriyet Bayramı konseri, 26 Ekim'de Azerbaycanlı piyanist İslam Manafov'un çocuk ve gençlerle buluşması, aynı tarihte Şef Hakan Şensoy yönetimindeki Ahmet Adnan Saygun eserlerini seslendirileceği Filarmonia İstanbul konseri, 27 Ekim'de Kuvay-i Milliye'den Kurtuluş'a konseri, 29 Ekim'de İstanbul Oda Orkestrası'nın Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri ve 31 Ekim'de 13 müzisyenden oluşan Barok müzik topluluğu Dissonance Ensemble konseriyle devam edecek.
Ahmet Adnan Saygun 26.8.2019
Fetih Müzesi'nde keman resitali
Renkli görüntülere sahne olan konserde genç müzisyenler, Şecaattin Tanyerli, Ahmet Adnan Saygun ve İranlı besteci Dehlavi'nin parçalarını seslendirdi.
Ahmet Adnan Saygun: Fetih Müzesi'nde keman resitaliAhmet Adnan Saygun 26.8.2019
Ahmet Adnan Saygun: Fetih Müzesi'nde Keman ResitaliAhmet Adnan Saygun 26.8.2019
Ahmet Adnan Saygun 16.6.2019
Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2 Temmuz'da başlıyor
Yunus Emre'nin dizeleri opera sahnesinde Ünlü halk ozanı Yunus Emre'nin şiirleri eşliğinde, onun sevgi felsefesini opera sahnesine taşıyacak Ahmet Adnan Saygun'un bestesi "Yunus Emre Oratoryosu" da 10 Temmuz'da İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından seslendirilecek.
Ahmet Adnan Saygun 28.5.2019
İdil Biret'ten 100. Yıl Atatürk Konseri
Sanatçı, gecede, Johann Sebastian Bach, Frederic Chopin, Ahmet Adnan Saygun ve Beethoven gibi bestecilerin eserlerine yer verdi.
Ahmet Adnan Saygun 21.5.2019
Chicago'da "19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı" Resitali
Mozart'ın ünlü "Türk Marşı" ile başlayan etkinlikte, Felix Menelssohn-Bartholdy, Frederic Chopin ve Franz Lizt gibi bestecilerin eserlerinin yanı sıra, tanınmış Türk besteci Ahmet Adnan Saygun'un ünlü çalışmalarına da yer verildi.
Ahmet Adnan Saygun 14.5.2019
Çdso'dan "Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Konseri
Konserde, "Türk Beşleri" olarak anılan bestecilerden Ahmet Adnan Saygun'un 1943'te tamamladığı, Yunus Emre şiirlerine dayanan, Türkçe söylenen "Yunus Emre Oratoryosu" Adana'da ilk kez seslendirilecek.
Ahmet Adnan Saygun 10.5.2019
Mdob "Yunus Emre Oratoryosu" Sahneleyecek
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ahmet Adnan Saygun'un bestelediği "Yunus Emre Oratoryosu"nu seslendirecek.
Ahmet Adnan Saygun 7.5.2019
Konak Belediyesinden 100. Yıla Muhteşem Kutlama
Konak Belediyesi, 100. yıl kutlama programları kapsamında 15 Mayıs'ta, Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde, "Çanakkale'den İzmir'e İzmir'den Samsun'a Yüzyıl Öncesini Hatırlamak" konulu bir panel de düzenleyecek. Kutlamalar, 17 Mayıs ve 24 Mayıs'ta Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapılacak iki konserle devam edecek.
Şu an buradasınız: Ahmet Adnan Saygun Haberleri | Ahmet Adnan Saygun Kimdir - Haberler - Ahmet Adnan Saygun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Adnan Saygun kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 17:20:38. #1.14#
title