Ağrı Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika - Haberler
Haberi Paylaş

Ağrı Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Haberler.com - Haberler | Güncel
Ağrı Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Ağrı yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Ağrı yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Ağrı adaylarının aldıkları oy oranları netlik kazandı. Ağrı ilçelerinin detaylı seçim sonuçları bu haberimizde.

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün Ağrı için sandığa giden vatandaşlar, Ağrı Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi BDP'den yana olmuştu. Peki, Ağrı seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Ağrı 'da kim önde? Ağrı seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar…

31 Mart yerel seçiminde Ağrı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Savcı Sayan Cumhur İttifakı kapsamında, yarışırken, CHP'den Ahmet Meriç, İYİ Parti'den Taner Söylemez seçime katıldı. DSP adına Tekin Oruç,Saadet Partisi adına Mehmet Erat, TKP adına Hetem Ayaz ve HDP adına Abdurrahman Doğar Ağrı Belediye Başkanlığı için aday olmuşlardı. Yerel seçim sonuçlarına göre Ağrı'da açılan sandık sayısı 17, AK Parti'den Savcı Sayan % 61,53 oy aldı. HDP'den Abdurrahman Doğar aldığı oy ise % 28, 98 olarak belirlendi.

AĞRI YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Ağrı 'da seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

Ağrı 'da 2014'deki yerel seçimlerde BDP adına Sırrı Sakık, AK Parti adına Hasan Arslan, SP adına Süleyman Erim, BTP adına Necati Çelik aday olmuştu. Seçim sonuçlarına göre BDP % 51,22 oy oranı ile Ağrı Belediye Başkanlığı'nı kazandı. AKP ise % 44,99 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. SP adayı Süleyman Erim % 2,05 oy oranı ile 3, BTP'den Necati Çelik % 0,62 oy oranı ile 4. sırada yer aldı.

Ağrı belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız Ağrı seçim sonuçları sayfamızı ziyaret edin.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri