Afşar Barajı Haberleri

Afşar Barajı haber, Afşar Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afşar Barajı - 03.03.2021
Gediz Havzası'nda kış yağışları ortalamanın altında kalınca barajlar beklenen oranda dolmadı
Havzadaki Afşar Barajı'nda yüzde 19, Buldan Barajı'nda yüzde 2, Gördes Barajı'nda yüzde 5, Demirköprü Barajı'nda yüzde 1, Marmara Gölü'nde yüzde 2 olarak ölçülen aktif doluluk oranı, bölgesel yağışların yoğun görüldüğü Güneşli Barajı'nda yüzde 90, Sevişler Barajı'nda da yüzde 50'ye ulaştı.
Afşar Barajı - 03.02.2021
DSİ son 18 yılda Konya'da 21 baraj, 30 gölet inşa etti
Mavi Tünel'den şu ana kadar Konya'ya 820 milyon metreküp su aktığını belirten Yıldız, şöyle devam etti: "361 milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip Bozkır Barajı inşaatı tamamlanarak geçtiğimiz ağustos ayında su tutmaya başladı. 2021 yılı içerisinde Bozkır Barajı'nın suları da Mavi Tünel vasıtasıyla Konya'ya ulaşmış olacak. 364 milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip olan ve inşaatı tamamlanan Afşar Barajı da 2021 yılı içerisinde su tutmaya başlayacak.
Afşar Barajı - 17.11.2020
KOP'un ikinci tünelinde 7 gün 24 saat çalışma
Konya Ovası Projesi'nin (KOP) ikinci tüneli olma özelliğini taşıyan, Afşar Barajı'nın sularını Bağbaşı Barajı'na aktaracak olan 18 kilometrelik Hadimi Tüneli'nde 7. kilometre geçildi.
Afşar Barajı - 28.08.2020
Konya'da tamamlanan Bozkır Barajı su tutmaya başladı
"Suları Konya'ya ulaştıracağız" Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız da KOP'un ülkenin göz bebeği projelerinden biri olduğuna işaret ederek, "Bozkır Barajı'nın devreye girmesiyle KOP'ta önemli bir aşama tamamlanmış oldu. 2015 yılında kilit tesislerimiz Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel'i tamamlayarak Yukarı Göksu Havzası'nın Akdeniz'e dökülen sularını Konya'ya ulaştırdık. Şimdi Bozkır Barajı'nın sularını Konya'ya ulaştıracağız. Sonra sıra Afşar Barajı'na gelecek.
Afşar Barajı - 14.08.2020
Bozkır Barajı, su tutmaya hazırlanıyor
KOP'un büyük bir projeler demeti olduğunu aktaran Yıldız, şunları kaydetti: "Proje kapsamında Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel'i inşa ettik. Yukarı Göksu Havzasının sularını, Konya Kapalı Havzasına ulaştırdık. Apa-Hotamış İletim (AHİ) Kanalı ve Hotamış Depolamamızı tamamladık. Afşar Barajı ve Hadimi Tüneli inşası devam ediyor.
Afşar Barajı - 13.11.2019
Konya Ovası Projesi'nin ikinci tünelinde 5 bin metreye yaklaşıldı
Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında inşa edilen ve Afşar Barajı'nda depolanan suları Bağbaşı Barajı'na aktaracak 18 bin 136 metre uzunluğundaki Hadimi Tüneli'nde 5 bin metreye yaklaşıldı.
Afşar Barajı - 26.09.2019
Kaymakam Taşkıran, Afşar-Hadimi Tünel inşaatını inceledi
Taşkent Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran, Afşar Barajı'nı Bağbaşı Barajı'na bağlayacak olan Afşar-Hadimi Tünel inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Afşar Barajı - 26.06.2019
Hadimi tünelinde çalışmalar sürüyor
24 saat üretim esasıyla çalışan tesisin, günlük ortalama 15 ring, yaklaşık 21 metre segment üreteceğini belirten Aydın, "Hadimi tünelindeki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bilindiği gibi Hadimi tüneli, Afşar Barajı'nda depolanan suları Bağbaşı Barajı'na aktarması amacıyla inşa ediliyor.
Afşar Barajı - 14.05.2019
Konya'nın İçme ve Kullanma Suyu Barajı Doldu
Öte yandan inşası devam eden Afşar Barajı'nda depolanacak suları Bağbaşı Barajı'na aktaracak 18 kilometre uzunluğundaki Hadimi Tüneli'nin 11 bin 380 metrelik kısmını açacak tünel açma makinesinin montajında da sona gelindi.
Afşar Barajı - 02.03.2018
MHP Grup Başkanvekili Akçay Açıklaması
Sarıgöl Bağ Sulama Birliğini ziyaret eden Akçay, yaptığı konuşmada, Afşar Barajı'ndan kapalı sisteme geçilmesi için çalışma başlatıldığını, bu sayede Sarıgöl ve Alaşehir'deki 160 bin dekar alanın damlama sulamaya kavuşacağını söyledi.
Afşar Barajı - 24.02.2016
Konya Ekonomi Ödülleri Töreni
Bozkır Barajı'nın bitmek üzere olduğuna işaret eden Davutoğlu, "Afşar Barajı'nın yapımına da hızla devam ediyoruz.
Afşar Barajı - 29.09.2015
Konya Ovası'na "Bereket" Kanalı
Bağbaşı, Bozkır ve Afşar Barajı'nda toplanan suyun 17 kilometrelik Mavi Tünel vasıtasıyla Mavi Regülatöre ulaştırıldığını anlatan Uzun, suyun buradan da Apa Göleti'ne aktarıldığını belirtti.
Afşar Barajı - 21.08.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması
Veysel Eroğlu, havzadaki su eksikliğinin giderilmesi amacıyla diğer havzalardan su aktarımı için 3 ana kaynak belirlediklerini, Bağbaşı Barajı, Bozkır Barajı ve Afşar Barajı'ndan da Mavi Tünele su verileceğini bildirdi.
Afşar Barajı - 22.05.2015
Türkiye'nin Asırlık "Mavi Rüyası" Gerçek Oldu
Bağbaşı, Bozkır ve Afşar Barajı'nda toplanan sular, 17 kilometrelik Mavi Tünel vasıtasıyla mavi regülatöre iletiliyor.
Afşar Barajı - 02.05.2015
Karayollarında Durum
Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.  Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durumu bültenine göre, Ödemiş-Kiraz-Sarıgöl yolunun 17. kilometresinde Afşar Barajı mevkisindeki Gireli Köprüsü'nde çalışmalar nedeniyle bugün ve yarın ulaşım Günyaka-Dadağlar köy yolu üzerinden sağlanacak.
Afşar Barajı - 23.04.2015
Karayollarında Durum
İzmir-Manisa il sınırı-Sarıgöl yolunun 17.kilometresinde yer alan Afşar Barajı mevkiindeki Gireli Köprüsü'nde devam eden yaklaşım dolguları yenileme çalışmaları nedeniyle 27-29 Nisan tarihleri arasında yol araç trafiğine kapatılacak.
Afşar Barajı - 08.03.2014
Manisa'daki Baraj Göllerinde Su Ürünleri Avlanma Yasağı Başladı
Müdür Çebi, amatör balıkçıların Soma Sevişler Barajı'nda ve Demirköprü Barajı'ndaki tesislerden kaçan gökkuşağı alabalıklarını, sadece resmi tatil günlerinde, her biri iki iğneli ve en çok iki olta ile avlayabileceklerini söyledi. Gökkuşağı alabalığı dışındaki diğer türlerin oltayla avcılığının 1 Haziran 2014'e kadar yasak olduğunu belirten Çebi, “Demirköprü Barajı, Sevişler Barajı, Afşar Barajı ve Gölmarmara Gölü'ndeki balıkçıların, av yasağı süresince teknelerini il müdürlüğünün belirlediği noktalarda karaya çekmesi mecburidir.
Afşar Barajı - 09.10.2013
Bozkır Barajı'nda Sona Doğru
Konya Çumra Ovası III. Merhale Projesi'ne sulama suyu temin edecek olan Bozkır Barajı, Bozkır ilçesi sınırları içerisinde Göksu deresi üzerinde inşa ediliyor. Çumra Ovası III. Merhale Projesi'nde Afşar Barajı ve Bağbaşı Barajı ile beraber Bozkır Barajı'nın da tamamlanmasıyla toplam 2 milyon 234 bin 100 dekar tarım arazisi sulanacak.
Afşar Barajı - 15.06.2013
Selin Getirdiği Ağaçlar, Köylülerin Yakacağı Oldu
Manisa'nın Sarıgöl ilçesinin Gireli köylüleri, şiddetli yağışla ormanlık alandan Afşar Barajı'na taşınan ağaç parçalarını toplamaya çalıştı.
Afşar Barajı - 07.06.2013
Konya'nın Su Problemi Sorun Olmaktan Çıkıyor
BAĞBAŞI BARAJI Bağbaşı Baraj projesiyle Yukarı Göksu Havzası'nın Akdeniz'e boşa akan sularının yıllık 414 milyon metreküpü Bağbaşı Barajı, Bozkır Barajı, Afşar Barajı ve 17 kilometrelik ve 4.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afşar Barajı Haberleri | Afşar Barajı Kimdir - Haberler - Afşar Barajı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Afşar Barajı kimdir, hayatı ve biyografisi. Genel Müdür Aslay, su tasarrufunun önemini anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 23:37:23. #1.14#

title