Haberi Paylaş
Su Ürünlerinde Av Yasakları Başladı

Su Ürünlerinde Av Yasakları Başladı

Yerel Haberler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Manisa'daki baraj göllerinde ticari ve amatör su ürünleri avlanma yasağının başladığını bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Manisa'daki baraj göllerinde ticari ve amatör su ürünleri avlanma yasağının başladığını bildirdi.

Çebi, gazetecilere açıklamasında, amatör balıkçıların Soma Sevişler Barajı'nda ve Demirköprü Barajı'ndaki tesislerden kaçan gökkuşağı alabalıklarını, sadece resmi tatil günlerinde her biri 2 iğneli ve maksimum 2 olta ile avlayabileceklerini belirtti.

Gökkuşağı alabalığı dışındaki diğer türlerin oltayla avcılığının 1 Haziran'a kadar yasak olduğunu kaydeden Çebi, şöyle konuştu:

"Demirköprü Barajı, Sevişler Barajı, Afşar Barajı ve Gölmarmara Gölü'ndeki balıkçıların, av yasağı süresince teknelerini İl Müdürlüğünün belirlediği noktalarda karaya çekmesi mecburidir. Balıkçılar, teknelerini belirlenen noktalarda sudan en az 10 metre uzaklıkta olacak şekilde karaya çekerek ters kapatmak zorundadır. Aksini uygulayan balıkçılar hakkında idari para cezası uygulanacaktır. Teknelerini bu noktalara çekmek istemeyen balıkçılar, teknelerini evlerine götürmek zorundadır. Bu yerler dışında tespit edilen tekneler, en yakın İlçe Müdürlüğünce veya jandarma karakollarınca zapt edilerek, 1 Haziran'a kadar yediemine alınacaktır."

Çebi, son zamanlarda Gölmarmara Gölü ve Demirköprü Barajı'nda bazı balıkçıların elektroşok cihazıyla balık avladığı konusunda ihbarlar geldiğini dile getirerek, bu çerçevede denetimlerin artırıldığını bildirdi. - Manisa

Kaynak: AA / Yerel

Afşar Barajı Hasan Çebi Soma Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title