Haberi Paylaş

Afşar Barajı'ında Sulama Sezonu Başladı

Yerel Haberler

Afşar Barajı'ında Sulama Sezonu Başladı

Alaşehir ve Sarıgöl Ovalarını sulamakta olan Afşar Barajı’ndan ovaya su verilmesine başlandı.

Alaşehir ve Sarıgöl Ovalarını sulamakta olan Afşar Barajı'ndan ovaya su verilmesine başlandı. Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk, Avşar Barajı'nda su imkanları kısıtlı olduğu için sulama sezonunda üreticilerimize adil bir şekilde su dağıtımı yapılacağını söyledi.

Alaşehir ve Sarıgöllü üzüm üreticilerinin sulama yaptığı Avşar Barajı'nın kapakları dualarla açıldı. Açılışa Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk ve yönetim kurulu üyeleri, Sarıgöl Bağ Sulama Birliği Başkanı Mehmet Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri, DSİ Yetkilisi Ahmet Işıklı ile üreticiler katıldı. Avşar Barajı'nın doluluk oranının yüzde 46 olduğunu belirten Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk, "Avşar Barajı'nda su imkanları kısıtlı olduğu için sulama sezonunda üreticilerimize adilane, sistemli ve sıraya göre su vereceğiz"dedi. Sulama sezonunu 50 gün olarak belirlediklerini dile getiren Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk," Sulama sezonunda sadece Alaşehir ve yöresinde 85 bin dönüm alana sulama hedefi koyduk. Meclis kararı ile 18 sulama gurup başkanlığını kaldırdık. Alaşehir'de üreticilerimizin sulama konusunda muhatabı Üzüm Sulama Birliği olacaktır. Sulama ücretleri de saat başı 20 TL olarak belirlendi. Üreticilerimiz geçen yıllarda gurup başkanlıklarına ödedikleri 3 TL'yi artık ödemeyeceklerdir. Üreticilerimiz fişlerini Üzüm Sulama Birliği'ne giderek kestirebilirler.50 gün sürecek olan sulama sezonunda üreticilerimizin mağdur olmamaları tüm imkanlarımızı seferber ettik. Birlik Yönetimi ve personeli olarak hep birlikte sahada üreticilerimizin yanında olacağız." dedi. Öte yandan Sarıgöl Sulama Birliği Başkanı Mehmet Çeliktürk yaptığı açıklamada Sarıgöl Ovası'nda 48 Bin dekarlık üzüm alanın sulanacağını ve sulama sıkıntı olmayacağı belirten Çeliktürk" Üzüm mahsulü alınana kadar tarım alanlarına su verilecek. Sıkıntı olmayacak." dedi. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

afşar barajı alaşehir sarıgöl Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title