Adıyaman'daki Hastalar Malatya'dan Gelen Ambulanslarla Kurtarıldı

Adıyaman'daki Hastalar Malatya'dan Gelen Ambulanslarla Kurtarıldı

Adıyaman'ın Sincik İlçesi'ne Bağlı Arıkonak, Aksu ve Geçitli Köylerinde Bulunan Hastalar, Malatya'dan Gönderilen 1'i Paletli 2 Ambulansla Kurtarıldı.

Adıyaman'daki Hastalar Malatya'dan Gelen Ambulanslarla Kurtarıldı

Adıyaman'ın Sincik İlçesi'ne bağlı Arıkonak, Aksu ve Geçitli köylerinde bulunan hastalar, Malatya'dan gönderilen 1'i paletli 2 ambulansla kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Adıyaman'ın Geçitli Köyü'nde 6. çocuğuna hamile olan Zübeyde Dinç ile Arıkonak ve Aksu köylerinde zehirlenme sonucunda rahatsızlanan Mehmet Alper ve Ali İçli adlı vatandaşlar için Sincik Kaymakamlığı Malatya'dan ambulans isteyince, Malatya İl Kriz Merkezi hareket geçti. Hastaların kurtarılması için önce bölgeye greyder gönderildi, ardından da Malatya 112 Acil Servisi tarafından paletli ambulans ile başka bir ambulans Adıyaman'a bağlı köylere yönlendirildi. Köylere ulaşan paletli ambulans, aldığı hastalardan hamile kadını normal ambulansa nakletti, diğer 2 hastayı da alarak Malatya'ya doğru harekete geçti. Her iki ambulans Malatya girişinde diğer ekiplerce karşılanarak, hastalar Malatya'ya getirildi. Yeşil kartlı olan hastalar, Malatya Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hasta yakınlarından Ali Alper, kardan dolayı hastalarını hastaneye götüremediklerini ancak yardım talebinde bulunmaları üzerine yetkililerin harekete geçtiğini söyledi.

(BK-NA-OK-Y)

Kaynak: İHA