Adanalı vatandaşın maske tepkisi: Bu virüs siyonist oyunu

Adanalı vatandaşın maske tepkisi: Bu virüs siyonist oyunu

Adana'da polis vatandaşları maske konusunda uyarırken bir vatandaş "Bu virüs siyonist oyunu" diyerek tepki gösterdi ve maske takmayacağını belirtti.

08.04.2020 11:05 | Son Güncelleme: 08.04.2020 13:22

Adana'da polis, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında parkta, dolmuşta, otobüste, kaldırımda gördüğü vatandaşları tek tek uyararak maske dağıttı. Bir vatandaş ise virüsün "Siyonist oyunu" olduğu gerekçesiyle maske takmak istemeyerek uzun süre polise direndi.

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemleri Adana polisi sokakta birebir takip ederek uyguluyor. Yunus ekipleri, Bülent Angın Bulvarı'nda bulunan park, kaldırım ve dolmuşlarda denetim yaptı.

"BUNLAR BOŞ ŞEYLER"

Polis, parkta oturan gençleri uyarıp evlerine gönderirken, kaldırımda maske olmadan yoluna devam edenleri de durdurup maske verdi. Ancak bir vatandaş, genç olduğunu söyleyip virüsün kendisine bir şey yapmayacağını savunarak maske almak istemedi ve "Devletin almış olduğu tedbirlere uyarız ama bu virüsün bir siyonist oyunu olduğuna inanıyorum ben. Bunlar boş şeyler. Bu milleti böyle şeylerle uğraştırmayın" dedi. Polis, şahsa yine de maske verdi.

Yunus ekipleri, daha sonra dolmuşları da durdurarak yolcularda maske olup olmadığını, sosyal mesafeye uygun oturup oturmadıklarını kontrol etti. Polis araçlarından da sürekli yasaklarla ilgili anonslar yapıldı.

Adanalı vatandaşın maske tepkisi: Bu virüs siyonist oyunu

Kaynak: İHA

title