Aa Fotoğraflarına Ödül

Aa Fotoğraflarına Ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (Tfmd) 'Yılın Basın Fotoğrafları - 2006' Yarışmasının Ödülleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Katıldığı Törenle Sahiplerini Buldu.

Aa Fotoğraflarına Ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) ''Yılın Basın Fotoğrafları - 2006'' yarışmasının ödülleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu.

Anadolu Ajansı'ndan (AA) İbrahim Yakut JTI Özel Ödülü'ne, Kayhan Özer ise Mustafa Pekcan Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Başbakan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, fotoğrafları incelerken ''Yılın Haber Fotoğrafı'' ve ''Yılın Foto Röportajı'' ödüllerini kazanan Zaman Gazetesi'nden Kürşat Bayhan'ın Lübnan'da 55 gün kaldığını ve bombalar, yıkılan binalar arasında görev yapan foto muhabirlerinin her an ölümle, yaralanmayla baş başa, ''korkuyu korkuturcasına'' fotoğraflar çektiklerini kaydetti.

Ödül töreninde aralarında, AA foto muhabiri Tolga Adanalı'nın kamuoyunda tartışmalara neden olan ve noter huzurunda tekrar çekimi yapılan Kocatepe Camii ile Anıtkabir'in yan yana görüntülendiği "Farklı Bir Açıdan" adlı fotoğrafının da bulunduğu AA'nın 6 fotoğrafı övgüye değer eserler arasında yer aldı.

AA'nın övgüye değer bulunan eser ödüllerini Hayata Bakış (Cihan Yıldırım),Öcü (Volkan Furuncu),Kafa Topuna Yanlış Zamanlama (Tolga Adanalı),Pistte Tepe Takla (Rıza Özel),Lübnan Vuruldu (Rıza Özel) aldı.