58 ödüllü film 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlar'a filmi vizyon için gün sayıyor

58 ödüllü film 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlar'a filmi vizyon için gün sayıyor

Yapımcı yönetmen Mehmet Tanrısever Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara filminin çeşitli ülkelerde yapılan festivallerinden toplam 58 ödül aldığını belirterek emeklerinin karşılığını almanın onur ve gurur verici olduğunu söyledi.

58 ödüllü film 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlar'a filmi vizyon için gün sayıyor
08.08.2019 08:50 | Son Güncelleme: 08.08.2019 09:00

Yapımcılığını Feza Film'inyaptığı 'Bozkır/Kuşlara Bak Kuşlara' adlı filmin yönetmen koltuğundaMehmet Tanrısever'in oturduğu filmde başlıca rolleri Soydan Soydaş, Süleyman Kabaali, Tarık Tanrısever, Aycin Tuyun, Yaşar Alptekin, Haldun Boysan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu,Engin Yüksel, Melike Balçık, Aslı Erdemir, Arzu Budak Yılmaz ve Barış Hayta paylaşıyor.

Yönetmen Tanrısever, Konya'nın Bozkır ilçesinde çekilenfilmde, Bozkır'ın eşsiz doğal güzellikleri de beyazperdeye yansıtıldığını , Anadolu insanının mertliğini ve kahramanlığını vurgulamak istediklerini söyledi. Günümüzde insanların ihtiyaçlarının giderek arttığını, buna rağmen mertlik ve cömertlik gibi özelliklerin azaldığını kaydeden Tanrısever, 'Bazı insani değerlerin yeniden hatırlanmasında fayda var. Filmimi böyle bir amaca hizmet etmeyi hedefliyor' dedi.

'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara ' Filmi 6 Eylül'de Beyaz perdede sinema severlerle buluşacak.

Kaynak: Bültenler

Şu an buradasınız: 58 ödüllü film 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlar'a filmi vizyon için gün sayıyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 23:18:13. #1.15#
title