Haberler

Feyza Altun'un serbest bırakılmasına savcılıktan itiraz

Güncelleme:

Şeriat üzerine sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Avukat Feyza Altun'un adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti. Hakimlik, savcılığın itirazını değerlendirecek.

PAYLAŞIMI SONRASI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sosyal medya üzerinden paylaştığı yorum nedeniyle hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan Feyza Altun dün gözaltına alındı. Altun, emniyetteki işlemlerin ardından Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.

Savcılık Altun'u "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik, Altun'un yurt dışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola imza atma şekildeki adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

SAVCILIKTAN İTİRAZ

Avukat Feyza Altun'un serbest bırakılmasının ardından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti. Sulh Ceza Hakimliği itiraz kararını değerlendirecek.

Altun, gözaltına alınmasının ardından sağlık kontrolünde, "Türkiye laik bir ülkedir. Türkiye'de şeriat yok. Türkiye şeriatle yönetilmedi. Hiçbir zamanda şeriatle yönetilmeyecek." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Feyza Altun 3.Sayfa Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (108)

Mülayim sert:

Savcılık Atatürk ve Cumhuriyetimize hakaret edenlere soruşturma açsın önce bunlar cumhuriyete hakaret edenlete değil sahip çıkanlara soruşturma açıyor

489
278
yanıtYanıtla
Fatih :

tamam kardeşim onlara da açsınlar. bu sözüm müslümanlaradır, atatürk ve cumhuriyet kavramları islami değerlerin, islamiyetin önüne geçemez. %98 müslüman olan bir topluluk nasıl olurda islamiyet ve müslümanlıktan bu kadar uzak kalır aklım almıyor. kişiye soruyorsun müslümanmısın? -evet. Allaha inanıyormusun?-evet. Allahın kurallarını uyguluyormusun?-hayır. Allah selamet versin ne diyim..

yanıt181
yanıt152
ahyed yıldız:

Atatürk’e hakaret eden kimse olmadı şimdiye kadar. Atatürk’ü zorla dindar göstermeye çalışan yine sizlersiniz. Anıtkabir’de Fatiha okumazsınız gelip camilerde Atatürk’e Fatiha dilenirsiniz. Bir yandan şeriata islama düşmanlık edersiniz öte yandan Atatürk hafızdı dersiniz. Yahu siz ne içiyorsunuz?

yanıt259
yanıt129
I Bor :

Ahyet Yıldız, çok güzel bir yorum yapmışsın, tebrik ediyorum kardeşim

yanıt115
yanıt69
Demir Acer :

Bizde bu savcinin savcılık yapmasina itiraz ediyoruz. Önüne gelen mollaya hukuk diploması verilmesin nokta.

115
130
yanıtYanıtla
mehmet türkel:

Benimde sana itirazım var insan müsfettesi.

yanıt69
yanıt53
DİYARBEKİR:

TENEKE DEVAM ET

yanıt16
yanıt23
Demir Acer :

Labekir:sen önce Diyarbakır'i Türkçe adam gibi yazmasini öğren, donra bana laf yetiştir keko.

yanıt18
yanıt35
Demir Acer :

Mehmet: terbiyeni bozma seviyeli ol

yanıt5
yanıt29
Bidüşün:

Teneke saygı dilenilmez, kazanılır,

yanıt1
yanıt0
Tüm 108 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title