Haberi Paylaş

Petrolcü Kardeşlere Fetö'den Ceza Yağdı

3. Sayfa Haberleri

Petrolcü Kardeşlere Fetö'den Ceza Yağdı

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında ünlü işadamlarının olduğu 69 sanığın yargılandığı ve son celse bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edildiği davada petrolcü ağabey ve kardeşe mahkeme ceza yağdırdı.

Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında ünlü işadamlarının olduğu 69 sanığın yargılandığı ve son celse bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edildiği davada petrolcü ağabey ve kardeşe mahkeme ceza yağdırdı.

İŞADAMLARI DAVASI'NDA DOSYALAR TEFRİK EDİLMİŞTİ

Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak'ın kızı Elif Bozdağ'ın aralarında bulunduğu 71 işadamı hakkında hazırlanan 316 sayfalık iddianameli davada tutuksuz sanık esnaf Seyit Sevgin(66) rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmiş, Avukat Süleyman Gürkök(47)'ün davası AHUDER Davası ile birleştiği için bu davadan tefrik edilmiş ve sanık sayısı 71'den 69'a düşmüştü. 23 Kasım'da görülen davanın son celsesinde mahkeme heyeti bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edilerek, sanıkların tek tek yargılanmalarına karar vermişti. 25 Ocak'ta görülen son celsede Suat S. tahliye olmuştu.

SOMYÜREKLERİN İDDİANAMEDE SUÇLANDIKLARI SUÇLAR

Tefrik edilen dosya sonrası işadamları Suat S. ile ağabeyi Fatih S., Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tek dosyada yargılandığı davada karar çıktı.

Ağabey ve kardeş Somyürekler ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

"NE GÖNÜL VERDİM, NE DE SEMPATİ DUYDUM"

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Suat S., "Ben ne mütevelli, ne üst düzeyim, bu kelimeleri yemin ederim burada öğrendim. Benim oturma grubum bile yok. 2 ergenlik çağında kızım, 1 de 6 yaşında oğlum var. Ne gönül verdim, ne de sempati duydum. Biz bunların içerisinde hiç olmadık" dedi.

Tutuklu sanık Fatih S. de "Yüksek tansiyon ve uyku apnesi gibi ağır rahatsızlıklarım var. Geceleri arkadaşlarım başımda nöbet duruyor, tahliyemi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Fatih S.'e 'silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası ile uzun tutukluluk süreci nedeniyle tahliyesine, tutuksuz sanık Suat S. de aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Ömer Dengiz Ak Parti Kayseri 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title