Haberler

Muğla'da 2 göçmen kaçakçısı yakalandı

3. Sayfa Haberleri

Muğla'da 2 göçmen kaçakçısı yakalandı Muğla'da göçmen kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalarda, Dalaman'dan yurt dışına kaçmaya çalışan çok sayıda düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı yakalandı.

Muğla'da 2 göçmen kaçakçısı yakalandı

MUĞLA - Muğla'da göçmen kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalarda, Dalaman'dan yurt dışına kaçmaya çalışan çok sayıda düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı yakalandı. Düzensiz göçmenler için sınır dışı işlemi yapılırken, göçmen kaçakçıları denetimli olarak serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, Muğla Göçmen Kaçakçılığı Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dalaman Göçmen Kaçakçılığı Grup Amirliği ile Dalaman İlçe Emniyet Polis Merkezi ekiplerince, Dalaman'ın Kayacık bölgesinde deniz yoluyla uluslararası sulardan yurt dışına insan kaçakçılığı yapan 2 kişi yakalandı. Bölgeye operasyon düzenleyen ekipler, göçmen organizatörlüğü yaptığı belirlenen S.T. ve M.Y. isimli şahıslar ile yanlarındaki birçok düzensiz göçmeni, şişme zodyak bot, bota ait yakıt, can yelekleri ile yurt dışına kaçmaya çalışırken ele geçirdi. 2 şüpheli gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheliye yurt dışı yasağı getirilerek adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, düzensiz göçmenler ise Göç İdaresi'ne teslim edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

3. Sayfa Haberler

title