Haberi Paylaş
Anaokulunda çocuklara akıl almaz işkence! İşte öğretmen ve kurum sahiplerine verilen ceza

Anaokulunda çocuklara akıl almaz işkence! İşte öğretmen ve kurum sahiplerine verilen ceza

3. Sayfa Haberleri

Bilecik'te bir özel anaokulunda çekilen fotoğraflarda, dil ve konuşma gecikmesi bulunan ikiz öğrencilerin sandalyeye bağlandı. Büyük yankı uyandıran işkence görüntüleri sonrası öğretmen ve kurum sahipleri ceza aldı.

5 Ocak 2020 günü Bilecik merkez Bahçelievler Mahallesinde hizmet veren özel bir anaokulunda meydana gelen olayda okulun sınıfında çekilen bir kaç kare fotoğrafta, dil ve konuşma gecikmesi rahatsızlığı bulunan kardeş ikiz öğrencinin sandalyeye bağlanması ve bu öğrencilerden birinin sandalye ile yarı çıplak yere düşmesi yer alıyordu.

O gün 3 buçuk yaşındaki ikizler A.T. ve T.T'nin annesi İnci T. babası Oktay T. Bilecik Cumhuriyet Savcılığına o gün giderek şikayetçi olmuştu. Davanın 7'inci celsesinde sanıklar öğretmen Nihal K. kurum sahipleri Gamze-Muhammed E. çiftine son sözleri sorulurken, savcı mütalaasında sanıkların cezalandırılmasını istedi. Mahkeme sanıklara "Kötü muamele" suçundan her bir çocuk için 10 ay 12 gün ceza verirken, hükmün açıklanması 5 yıl süreyle geriye bırakıldı.

Anaokulunda çocuklara akıl almaz işkence! İşte öğretmen ve kurum sahiplerine verilen ceza

İnci T, çocuklarının 29 haftalık dünyaya geldiğini bu yüzden dilde ve konuşmada gecikme yaşadıklarını söyledi. O zaman aylarca ölüm kalım mücadelesi veren çocuklarının gördüğü bu eziyet karşısında şok olduklarını belirtti.

Baba Oktay T. ise bu cezanın içlerini rahatlatmadığı söyleyerek, "Bu eziyetin bu işkencenin cezası ve bedeli bu olmamalı. Şuan çocuklarımıza yapılanların karşısında ellerini kollarını sallayarak gezmelerinin bizi ve toplumu derinden yaraladı. Böyle bir olayda emsal bir karar çıkmasını bekledik. Suçları ispatlanan bu insanların 5 yıl suç islemedikten sonra sicillerinin bozulmamasının daha yaralayıcı" dedi.

Öte yandan, ikizlerin avukatı sanıkların 'Eziyet suçundan cezalandırılmalarını' isterken bu talep reddedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bahçelievler Bilecik 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Mustafa Kemal Oğuz:

Bir anne olarak içim yandı Allah belasını versin inşallah nasıl bir mahluksun lütfen her yerde paşlaşıp bu tip inlar linç edilip ağır ceza alsınlar her yerde herkes paylaşsın ????????

Cevap Yaz18Yayından Kaldır
atilla emran:

Bu tür davranış insanın içini sızlatıyor,bu dünyada ne para ne mal nede mülk en büyük hazine evlattir... Ben 5 yaşında kızını kaybetmiş bir babayim,benim evladına böyle davransalar,Allah muhafaza olacakları tahmin etmek istemiyorum bile.. . Allah ıslah etsin.

Cevap Yaz223Yayından Kaldır
Cagla Bayrak:

Bu demek oluyor ki herkes kendi adaletini kendi sağlasın. Benim çocuğuma yapılsa gider o kadının agzini burnunu kırardık eşimle. Sonra bizde ayni cezayi alırdık (yani ceza almazdık) Böylece adalet saglanmis olurdu

Cevap Yaz271KYayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title