29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Türkiye Cumhuriyeti'nin 90'ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Lapseki ve Biga ilçelerinde fener alayı ve yürüyüş düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 90'ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Lapseki ve Biga ilçelerinde fener alayı ve yürüyüş düzenlendi.

Fener alayında katılanlara 500 adet bayrak dağıtıldı.

Eski kaymakamlık lojmanı önünde toplanan vatandaşlar çarşı içine doğru yürüyüp marşlar söyledi.

Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ve Emniyet Müdürü Murat Duran'ın da katıldığı etkinlik kordon boyundaki Atatürk büstünde sona erdi.

Biga

Biga'da "Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi.

Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden başlayan yürüyüşte, vatandaşlar ellerindeki bayraklar ile sloganlar eşliğinde şehir merkezine yürüdü. 

İstiklal Caddesi, Çan Caddesi ve Muammer Aksoy Caddesi üzerinde yürüyen grup, kapalı çarşı önünde yürüyüşü tamamladı.

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, "Çağdaş dünyanın onurlu bir bireyi olma yolunda bu millet büyük emekler verdi, büyük mesafeler kat etti. Hala çok iş var verilecek çok mücadele alınacak çok mesafe var. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye dünyanın ileri ekonomilerinden insan haklarını en ileri seviyede tesis etmiş, özgürlüğün, asaletin, haysiyetin doruklarına ulaşmış bir millet olarak yaşayacaktır" dedi.

Yürüyüşün ardından havayi fişek gösterisi gerçekleştirildi. - Çanakkale

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title