2 Kızına Tecavüz Eden Babaya 54 Yıl Hapis Cezası

2 Kızına Tecavüz Eden Babaya 54 Yıl Hapis Cezası

Eskişehir'de 2 Kızına Tecavüz Edip Birini Hamile Bıraktığı İddiasıyla Yargılanan Şahıs, Mahkemece 54 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.

2 Kızına Tecavüz Eden Babaya 54 Yıl Hapis Cezası

Eskişehir'de 2 kızına tecavüz edip birini hamile bıraktığı iddiasıyla yargılanan şahıs, mahkemece 54 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında tutuklu sanık M.D. (53) hakim karşısına çıktı. Suçlamayı reddeden sanık, eşinin emekli maaşını alabilmek için kendisini tuzağa düşürdüğünü ileri sürerek, "Bana iftira atıldı. Kızımın hamile olduğunu bilmiyorum. Eşim beni uzun süredir yatağa almıyor. Beni pusuya düşürdü. Hangi baba öz kızlarına bunu yapar? Suçsuzum" dedi. Mahkeme heyeti, sanık M.D.'yi suçlu bularak 54 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Alpu ilçesine bağlı bir köyde yaşayan ve kızı Ö.D.'nin (16) 6 aylık hamile olduğunu doktor kontrolünde öğrenen anne S.D., küçük kızı M.D. (15) ve diğer kızı ile birlikte jandarmaya şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kızlarına 5-6 yıldır tecavüz ettiği ve büyük kızı Ö.D.'yi hamile bıraktığı iddiasıyla gözaltına alınan M.D., yaklaşık bir yıl önce çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Öte yandan, mağdur Ö.D.'nin çocuğu dünyaya getirdiği ve bebeğin bir aileye evlatlık verildiği öğrenildi.

(OÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA