14. Van-asya İpekyolu Enternasyonal Fuarı Kapandı

14. Van-asya İpekyolu Enternasyonal Fuarı Kapandı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Vatso) Organizasyonuyla Açılan 14. İpekyolu Van-asya Uluslararası Enternasyonal Turizm ve Ticaret Fuarı Düzenlenen Plaket Töreniyle Kapandı.

14. Van-asya İpekyolu Enternasyonal Fuarı Kapandı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) organizasyonuyla açılan 14. İpekyolu Van-Asya Uluslararası Enternasyonal Turizm ve Ticaret fuarı düzenlenen plaket töreniyle kapandı.

22 Eylül 2007 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla açılan 14. İpekyolu Van-Asya Uluslararası Enternasyonal Turizm ve Ticaret Fuarı düzenlenen plaket töreniyle kapandı. Bir hafta boyunca fuarda ürünlerini tanıtan ve fuara katkıda bulunan kurumlara Akdamar Oteli'nde iftar yemeği verildi. İftarın açılmasının ardından açılış konuşmasını yapan VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, amaçlarının bu bölgenin imajını değiştirmek, ekonomik canlılık getirmek olduğunu

belirtti. Görkemli bir şekilde açılışını yaptıkları fuarın 1 haftadır Türkiye'nin gündeminde olduğunu ifade eden Kandaşoğlu, "Biz bu fuarı ticari amaç veya kar için yapmıyoruz. Ekonomik canlılığın kazanması için sizleri harekete geçiriyoruz. Van ili Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin cazibe merkezi, doğunun Paris'idir. Bu bölgeye hizmet eden bir il durumundadır. Bu fuar bölge adına, sizler adına ve bizler adınadır. Bu vesileyle fuara katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

14. İpekyolu Van-Asya Uluslararası Enternasyonal Turizm ve Ticaret Fuarı'na katkı sunan kurumlara plaketlerin verilmesinin ardından fuarda stant açan firmalarda Vali Vekili Ömer Özcan, Van Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tunçdemir, VATSO Başkanı Kandaşoğlu ve VATSO yönetimince plaketleri verildi.

(SER-SER-ÖZ-Y)