Zeytinova Haberleri

Zeytinova haber, Zeytinova son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeytinova 10.3.2020
Büyükşehir'den üreticiye destek ürüne bereket
Kırsal kalkınmayı sağlamak için üreticilere yönelik destekleme projelerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı fidan dağıtımına Bayındır'dan başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayındır Zeytinova Mahallesi'nde düzenlenen törenle ilçede bu yılın bahar döneminde 527 köylüye verilecek 13 bin 85 armut, ayva, ceviz, dut, elma, erik, kayısı, kestane, şeftali, vişne ve zeytinden oluşan fidanların dağıtımını başlattı.
Zeytinova 4.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Derebaşı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kurucu Başkanı Mehmet Çakırer ise şöyle konuştu: "Bölge olarak şu anda Aktaş Barajı'ndan da Zeytinova Barajı'ndan su alamıyoruz.
Zeytinova 3.6.2019
Çiftçilerden Küçük Menderes'te 'kirlilik' tepkisi
Derebaşı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kurucu Başkanı Mehmet Çakırer ise şöyle konuştu: "Bölge olarak şu anda Aktaş Barajı'ndan da Zeytinova Barajı'ndan su alamıyoruz.
Zeytinova 3.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
'BU SUYA TEMAS EDEN ÜRETİCİ HASTA OLUYOR'  Bölgedeki çiftçilerden Osman Yazar, "Bölgede patates, karpuz ve mısır tarlalarımız var. Nehirde kirlilik mevcut. Bu suyun temizlenmesi için elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağız. Şu içler acısı durumu, herkesin görmesini istiyoruz. Üreticiler bu suyla, ürünlerini suluyor. Bu suya temas eden üreticilerimiz hasta oluyor. Burada şu anda herkes mikrop taşıyor. Bu sorun karşısında herkesin birlik olması lazım" dedi.  Derebaşı Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kurucu Başkanı Mehmet Çakırer ise şöyle dedi:   "Bölge olarak şu anda Aktaş Barajı'ndan da Zeytinova Barajı'ndan su alamıyoruz.
Zeytinova 31.5.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
DİĞER BARAJLARDAKİ DURUM İzmir'deki diğer barajlardan Zeytinova Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 41'den 52.
Zeytinova 29.12.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Görme Hayali Gerçek Oldu
Zeytinova Mahallesi'nde yaşayan Ahmet Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllardır en büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yakından görmek olduğunu, bunu geçen pazar günü ilçeye ziyarette bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a ilettiğini aktardı.
Zeytinova 20.12.2018
Yağmur Barajları Doldurdu
BAZI BARAJLARDA SU AZALDI Bergama Yortanlı Barajı'nda da su seviyesi azaldı. Geçen yıl yüzde 42,3 oranında doluluğa sahip olan barajda, bu yılın aynı ayında su seviyesi yüzde 23,2'de kaldı. Zeytinova Burgaz Barajı da, geçen yıl 18 Aralık'ta yüzde 23,9 oranında doluluğa sahipken, bu yılın aynı ayında barajdaki doluluk seviyesi yüzde 14,3'te kaldı.
Zeytinova 15.9.2018
İzmir'deki İş Kazası
Zeytinova Mahallesi'ndeki bir beton şirketinde çalışan 19 yaşındaki Rıdvan Can'ın, 12 Eylül Çarşamba günü beton mikserinin içinde temizlik yaptığı sırada aniden makinenin çalışması sonucu hayatını kaybettiği olayla ilgili gözaltı sayısı 3'e çıktı.
Zeytinova 12.9.2018
İzmir'de İş Kazası: 1 Ölü
Alınan bilgiye göre, Zeytinova Mahallesi'nde bir beton şirketinin şantiyesinde çalışan Rıdvan Can (19), beton mikserinin içinde temizlik yaptığı sırada, makine bir anda çalıştı.
Zeytinova 13.4.2018
Zeytinlikte İntihar Etti
Manisa'ya 20 kilometre uzaklıktaki kırsal Zeytinova Mahallesi'ne yakın zeytinlikte, dün saat 09.
Zeytinova 17.1.2018
İntihar Eden Polis Memuru Toprağa Verildi
Polis memuru Mustafa Ç. için bugün ikindide, Tire İmam Hatip Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Başsavcısı Fatih Geliş, Tire Cumhuriyet savcıları Ali Saim Demirkol ve Uğur Taşkıran, İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Okan Özer, Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, Kiraz Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, bazı siyasi partilerin temsilcileri, çeşitli kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri ile Mustafa Ç.'nin mesai arkadaşı polis memurları katıldı. Mustafa Ç. cenaze namazının ardından memleketi Bayındır ilçesine bağlı Zeytinova Mahallesi'nde toprağa verildi.
Zeytinova 10.1.2018
Barajlardaki Doluluk Oranı Ürkütüyor
Bahar aylarındaki yağmur ve kar yağışıyla barajların ve göletlerin dolacağına dikkat çeken Eker, "Bölgemiz, zaten kurak ve sıcak yazlar geçiriyor. Geçen yıl, tüm ülke son yılların en yağışsız dönemini geçirdi; ancak yine de barajlarımızdaki su miktarı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk beklemiyoruz. Bahar yağışları ile doluluk oranlarımız artacaktır" diye konuştu.  'KURAKLIK CİDDİ RİSK OLUŞTURUYOR' Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi ise 2017 yılının kurak geçtiğini, yağışların dağılım ve miktar açısından zaman zaman yeterli olmadığını, kuraklığın ciddi tehdit oluşturduğunu belirterek, şunları söyledi: "En yağışlı aylarımız Aralık- Ocak'ta, 1- 2 gün dışında yağışlı gün sayısında eksiklik var. Yağış miktarı, su rezervleri açısından önemli. Onun da kısa sürede düşmesi sıkıntı yaratıyor. Yağmur kısa sürede yağınca yüzey akışa geçerek, emilmeden denizlere ulaşıyor. Bir kısmı kullanılabilir su olmaktan çıkıyor. Ocak- şubat ve bahar yağışlarıyla belki bir ölçüde toparlayabiliriz; ancak çok da olası görünmüyor. Yağmurun kısa zamanda yağması tarıma yarar değil, zarar veriyor. Bitkilerde birikmesi nedeniyle boğulmaya ve çürümeye başlıyor. Bu da son yıllarda hep gündemde olan küresel iklim değişikliğinin sonuçları olarak görülüyor. Yağışların yanında sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması tarım açısından ciddi risk oluşturuyor. Böyle devam edecek olursa meyvelerin erken çiçeklenmesi ve erken uyanması nedeniyle olası ilkbahar geç donları, bağlarda kiraz, kayısı, erik, şeftalide gelir kaybı ve zarara yol açacaktır." Barajların doluluk oranları şöyle: İzmir Zeytinova Barajı          yüzde 25, 9 İzmir Balçova Barajı             yüzde 19,3 İzmir Ürkmez Barajı              yüzde 62,2 İzmir Kestel Barajı                yüzde 46,4 İzmir Seferihisar Barajı         yüzde 57,9 İzmir Tahtalı Barajı               yüzde  42,7 İzmir Kavakdere Barajı         yüzde 26,6 İzmir Beydağ Barajı              yüzde 2,1 İzmir Güzelhisar Barajı         yüzde 69,8 İzmir Çaltıkoru Barajı            yüzde 49,8 İzmir Bademli Barajı             yüzde 18,9 İzmir Yortanlı Barajı              yüzde 47.
Zeytinova 10.1.2018
Barajlardaki Doluluk Oranı Gün Geçtikçe Düşüyor
'KURAKLIK CİDDİ RİSK OLUŞTURUYOR'  Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi ise 2017 yılının kurak geçtiğini, yağışların dağılım ve miktar açısından zaman zaman yeterli olmadığını, kuraklığın ciddi tehdit oluşturduğunu belirterek, şunları söyledi:  "En yağışlı aylarımız aralık- ocak'ta, 1- 2 gün dışında yağışlı gün sayısında eksiklik var. Yağış miktarı, su rezervleri açısından önemli. Onun da kısa sürede düşmesi sıkıntı yaratıyor. Yağmur kısa sürede yağınca yüzey akışa geçerek, emilmeden denizlere ulaşıyor. Bir kısmı kullanılabilir su olmaktan çıkıyor. Ocak- şubat ve bahar yağışlarıyla belki bir ölçüde toparlayabiliriz; ancak çok da olası görünmüyor. Yağmurun kısa zamanda yağması tarıma yarar değil, zarar veriyor. Bitkilerde birikmesi nedeniyle boğulmaya ve çürümeye başlıyor. Bu da son yıllarda hep gündemde olan küresel iklim değişikliğinin sonuçları olarak görülüyor.       Yağışların yanında sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması tarım açısından ciddi risk oluşturuyor. Böyle devam edecek olursa meyvelerin erken çiçeklenmesi ve erken uyanması nedeniyle olası ilkbahar geç donları, bağlarda kiraz, kayısı, erik, şeftalide gelir kaybı ve zarara yol açacaktır." --- KUTU --- Barajların doluluk oranları şöyle ************************************* İzmir Zeytinova Barajı yüzde 25, 9 İzmir Balçova Barajı yüzde 19,3 İzmir Ürkmez Barajı yüzde 62,2 İzmir Kestel Barajı yüzde 46,4 İzmir Seferihisar Barajı yüzde 57,9 İzmir Tahtalı Barajı yüzde 42,7 İzmir Kavakdere Barajı yüzde 26,6 İzmir Beydağ Barajı yüzde 2,1 İzmir Güzelhisar Barajı yüzde 69,8 İzmir Çaltıkoru Barajı yüzde 49,8 İzmir Bademli Barajı yüzde 18,9 İzmir Yortanlı Barajı yüzde 47.
Zeytinova 23.6.2017
Manisa'da Ramazan Bayramı Tedbirleri Alındı
Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü Türkiye geneli kazaların yoğun olduğu 20 ilden biri olan Manisa'da Ramazan Bayramı öncesi tüm tedbirleri aldı. Tedbirler kapsamında İzmir-Manisa il sınırından başlayarak, Salihli-Alaşehir yol ayrımına kadar olan 52 kilometrelik yol ile İstanbul-İzmir yolu olan Akhisar ilçesi Zeytinova kaşağından başlayıp Gediz Işıklı Kavşağına kadar olan 48 kilometrelik yol ile birlikte toplamda ise 100 kilometrelik yolda her 10 kilometreye bir ekip görevlendirildi.
Zeytinova 13.4.2017
"Süt gibi temiz, su gibi Aziz"
Hizmet sınırlarındaki 30 ilçenin mahalle ve köylerini tek tek ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Bayındır'ın Yusuflu, Pınarlı, Zeytinova, Alanköy, Lütuflar ve Kızılkeçili mahallelerine gitti.
Zeytinova 15.10.2016
Büyükşehir'in "Ödemiş mesaisi"
2014 yılından sonra Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan 9 ilçenin uzun yıllara dayanan sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını vurgulayan Genel Sekreter Vekili Gökçe, özellikle kırsalın kalkınmasına yönelik projelerde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun öncülük yaptığını dile getirdi. Gökçe, Zeytinova ve Bergama'da kurdukları şantiyelerle Küçük Menderes ve Bakırçay bölgelerine hizmetlerin daha yoğunluk kazanacağını, ekiplerin İzmir'den gidiş gelişleriyle oluşan zaman kaybının ortadan kalkacağını ifade etti.
Zeytinova 24.8.2015
İzmirli Çiftçilerin Yüzü Zeytinova Barajı'yla Gülecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Zeytinova Barajı Projesi kapsamında Bayındır ilçesinde modern sulama sistemleri tesis ederek 30 bin 900 dekarlık zirai araziyi suyla buluşturduklarını bildirdi.
Şu an buradasınız: Zeytinova Haberleri | Zeytinova Haber - Haberler - Zeytinova haberleri, son dakika zeytinova haber ve gelişmeleri burada. Büyükşehir'den üreticiye destek ürüne bereket.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 04:31:51. #1.14#
title