Yıldız Dağları Haberleri

Yıldız Dağları haber, Yıldız Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Dağları - 20.02.2021
Buzla kaplanan Istranca Ormanları'ndaki ağaçlar güzel görüntüler oluşturdu
Trakya'da, Karadeniz kıyılarına paralel uzanan Yıldız Dağları ile Istranca Ormanları, kar yağışının ardından ayrı bir güzelliğe büründü.
Yıldız Dağları - 17.02.2021
Son dakika haberleri: "Kar savaşçıları" 1031 rakımlı dağlarda yol açma mücadelesi veriyor
Ekipler kar kalınlığının yer yer 40 santimetreye ulaştığı 1031 metre yüksekliğindeki Yıldız Dağları eteklerinde, sadece karla değil, tipi ve arazi şartlarıyla da mücadele ediyor.
Yıldız Dağları - 05.02.2021
Edirne'de nehirlerin artan debileri düşüş yönüne geçti
Kırklareli'nde Yıldız Dağları'ndan doğan, Kırklareli ve Edirne'den geçen Ergene Nehri'nin debisi 404 metreküpe çıkması sonrası DSİ tarafından "kırmızı alarm" verilmişti.
Yıldız Dağları - 31.01.2021
Beyaza bürünen Yıldız Dağları ve Balkan köyleri görenleri hayran bırakıyor
Trakya'da, Karadeniz kıyılarına paralel uzanan Yıldız Dağları ile Istranca Ormanları, kar yağışı ile muhteşem manzarasına bambaşka güzellikler katıyor.
Yıldız Dağları - 02.12.2020
Yıldız Dağları "beyaz gelinliğini" giydi
Trakya'da, Karadeniz kıyılarına paralel uzanan Yıldız Dağları'nın yüksek kesimleri, bölgede etkili olan kar yağışı ile beyaza büründü.
Yıldız Dağları - 23.11.2020
Istranca ormanlarında sonbaharın son demleri hayran bırakıyor
Yıldız Dağları'nın eteklerindeki ormanlık alanlar, sonbaharın son günlerinde renk cümbüşü sergiliyor.
Yıldız Dağları - 27.10.2020
Yıldız Dağları sonbaharda seyrine doyulmaz manzaralar sunuyor
Trakya'da, Karadeniz kıyılarına paralel uzanan Yıldız Dağları, sonbaharda büründüğü sarı ve kahverenginin farklı tonlarıyla hoş manzaralar sunuyor.
Yıldız Dağları - 28.09.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa her yüzyıl başında Orta Doğu'ya saldırıyor Fransa her yüzyıl başında Doğu Akdeniz'de bir saldırıya geçiyor. 18. yüzyılın sonunda, 1799'da Mısır ve Suriye'ye saldırıp Akka'da yenilmişti. Türklere yenilenler intikam almak için başkalarıyla ittifak yaparak karşımıza çıkıyorlar. Kut'ül-Amare'de ağır bir yenilgi alan İngiltere intikam almak için Fransa ile Sykes-Picot gizli anlaşmasını yaparak Osmanlı Devleti'nin Orta Doğu'daki topraklarını paylaştı. Sykes-Picot gizli anlaşmasına göre Suriye, Lübnan, Türkiye'nin güneyi ve güneydoğusu, Tokat Yıldız dağları-İskenderun-Diyarbakır üçgenindeki bölge Fransa'ya sömürge olarak bırakıldı.
Yıldız Dağları - 19.07.2020
Trakya'da "agro turizmi" atağı
Kırklareli'ndeki Yıldız Dağları'nın, eteklerinde erken ekilen ayçiçeğinin bir kısmının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünürken, geç ekilenler ise yeşilin tonlarıyla boy atmaya devam ediyor.
Yıldız Dağları - 13.01.2020
Edirne'den kısa kısa
EDOSK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinliğe katılan 15 doğa sever, Yıldız Dağları'nın en yüksek zirvesi olan Mahya Dağı'na tırmandı.
Yıldız Dağları - 08.01.2020
Yıldız Dağları eteklerinde "beyaz esaret"le mücadele
Kırklareli'nde, kar ve tipiden kapanan yolları dondurucu soğuğa rağmen büyük fedakarlıkla açan ekipler, köylülere ulaşımda sıkıntı yaşatmıyor.
Yıldız Dağları - 04.09.2019
Yuvalı deresi'nde kimyasala rastlanmadı, araştırma sürüyor -1
Trakya'da kirliliğiyle gündemde bulunan Ergene Nehri'ne akan ve halk arasında Kuleli olarak adlandırılan Büyükkarıştıran Beldesi'nden geçen Yuvalı Deresi'nde toplu balık ölümleri yaşandı. Kırklareli'nin Yıldız Dağları'ndan doğan, geçtiği bölgelerde çiftçilerin hayvanlarına su içirip, tarım alanlarını suladığı ve balık tuttuğu deredeki balıkların ölümleri halk arasında endişe yarattı.
Yıldız Dağları - 04.09.2019
Dha yurt bülteni - 11
Trakya'da kirliliğiyle gündemde bulunan Ergene Nehri'ne akan ve halk arasında Kuleli olarak adlandırılan Büyükkarıştıran Beldesi'nden geçen Yuvalı Deresi'nde toplu balık ölümleri yaşandı. Kırklareli'nin Yıldız Dağları'ndan doğan, geçtiği bölgelerde çiftçilerin hayvanlarına su içirip, tarım alanlarını suladığı ve balık tuttuğu deredeki balıkların ölümleri halk arasında endişe yarattı.
Yıldız Dağları - 01.09.2019
Kırklareli'de deredeki balık ölümlerine inceleme
Lüleburgaz'a bağlı Büyükkarıştıran beldesinden geçerek, kirliliği ile Trakya'nın gündeminden düşmeyen Ergene Nehri'ne akan ve halk arasında Kuleli alarak adlandırılan Yuvalı Deresi'nde toplu balık ölümleri görüldü. Bölgede çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşların hayvanlarının su ihtiyacını karşılayıp, tarlalarını suladığı Yıldız Dağları'ndan doğan deredeki balık ölümleri endişe yarattı.
Yıldız Dağları - 01.09.2019
Dha yurt bülteni-4
Lüleburgaz'a bağlı Büyükkarıştıran beldesinden geçerek, kirliliği ile Trakya'nın gündeminden düşmeyen Ergene Nehri'ne akan ve halk arasında Kuleli alarak adlandırılan Yuvalı Deresi'nde toplu balık ölümleri görüldü. Bölgede çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşların hayvanlarının su ihtiyacını karşılayıp, tarlalarını suladığı Yıldız Dağları'ndan doğan deredeki balık ölümleri endişe yarattı.
Yıldız Dağları - 25.07.2019
"Umutlu Yarınlar Yaz Okulu" başladı
Çocukların var olan hayal güçlerini, yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri, birlikte çalışma ve üretme kültürü oluşturmak, yaşıtlarıyla sosyalleşip hayal gücü ve yeteneklerini geliştirecekleri farklı sanat alanlarında atölye çalışmaları yaptıklarını aktaran Tekin, şöyle konuştu: "Kültür ve sanata erişim, katılım imkanlarının geliştirilmesi, kültür, sanat izleyicisinin ve katılım alışkanlıklarının arttırılması, çocuklarda bunun bir yaşam biçimi benimsemelerini tarihlerine, kültürel miraslarına, yaşadıkları çevreye, doğaya sahip çıkmaları için farkındalık oluşturmak ve motivasyonlarını arttırmak müzelerin işlevi olarak görüyor. Bu yönde çalışmalarımızı çocuk odaklı olarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Kırklareli ve çevresindeki tarihi, kültürel mekanların ve tabiatı koruma alanlarının tanınırlığını ve görünürlüğünü farklı disiplinleri bir araya getirerek geleneksel çocuk oyunları, sözlü mirasımız masallar, kukla, ebru, resim, heykel, enstalasyon, drama, müzik sanatlarını aracı kullanarak geleneksel kültürümüzü çocuklarımızla paylaşabilmek ve beraber yorumlayabilmek. Proje etkinlikleri ile çocuklarımıza rehberlik edebilmek ve kültürel mirasımızı günümüzle ilişkilendirebilmektir." Tekin, bir grup çocuğun Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırklareli Şube Müdürlüğü işbirliği ile sanatsal atölye çalışmalarını eğlenceli ve hareketli bir çerçevede gerçekleştirmek amacıyla Yıldız Dağları Tabiat Eğitim Merkezi'nde eğitim gördüğünü kaydetti.
Yıldız Dağları - 22.07.2019
Kırklareli'nden kısa kısa
AB'nin Bulgaristan-Türkiye sınırötesi işbirliği programı kapsamında finanse edilen "Yıldız Dağlarında Biyolojik Çeşitliliğin ve Doğal Kaynakların Korunması ve Sürdürülebilir Geliştirilmesi Projesi" tarafından tesis edilen Yıldız Dağları Tabiat Eğitim Merkezi'nde bu yıl 150 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.
Yıldız Dağları - 24.06.2019
Öğrenciler tabiatı yaşayarak öğreniyor
AB'nin Bulgaristan-Türkiye sınırötesi işbirliği programı kapsamında finanse edilen "Yıldız Dağlarında Biyolojik Çeşitliliğin ve Doğal Kaynakların Korunması ve Sürdürülebilir Geliştirilmesi Projesi" tarafından tesis edilen Yıldız Dağları Tabiat Eğitim Merkezi'nde bu yıl 150 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.
Yıldız Dağları - 22.06.2019
Ayçiçek tarlalarında görsel şölen
Kırklareli'nde ki Yıldız Dağları'nın, eteklerinde erken ekilen ayçiçeğinin bir kısmının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünürken, geç ekilenler ise yeşilin tonlarıyla boy atmaya devam ediyor.
Yıldız Dağları - 21.06.2019
"Sarı gelin"in uyanışı büyülüyor
Yıldız Dağları'nın, eteklerinde erken ekilen ayçiçeğinin bir kısmının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünürken, geç ekilenler ise yeşilin tonlarıyla boy atmaya devam ediyor.
Yıldız Dağları - 17.01.2019
Yarıyıl Tatilinin Alternatif Adresi: Kırklareli
Kırklareli'nin anlatılamayacak kadar güzellikleri ve zenginlikleri içerisinde barındırdığını aktaran Bilgin, tatilcileri Trakya'nın Karadeniz kıyılarındaki meşe ve çam ağaçlarından oluşan Yıldız Dağları, eteklerinde keyifli bir yolculuk ile içinde yarasaların gözleneceği bölgenin turizme açık tek mağarası Dupnisa'yı gezmek ve bölgenin lezzetli etinden yapılan yemeklerin tadına bakmak isteyenlere tatil için Kırklareli'ne davet etti.
Yıldız Dağları - 13.01.2019
Doğaseverler Trakya'nın En Yüksek Dağına Tırmandı
Edirne Doğa Spor Kulübü (EDOSK) üyeleri Yıldız Dağları olarak da bilinen Istrancalar'ın bin 31 metrelik yükseltisi ile en yüksek tepesi olan Mahya Dağı'na tırmandı.
Yıldız Dağları - 11.01.2019
Ergene Nehri'nin Debisinin Yükselmesi
Ergene Nehri'nin taşması sonucu Pehlivanköy ilçesinde iki köy yolu ulaşıma kapandı. Bölgedeki sağanak ve Yıldız Dağları'ndaki kar erimeleri sonucu artan nehrin debisi, Pehlivanköy ilçesinde taşkına yol açtı, tarım arazileri su altında kaldı.
Yıldız Dağları - 07.01.2019
Istrancalar "Beyaz Gelinliği" ile Büyülüyor
ÖZGÜN TİRAN - Trakya'nın Karadeniz kıyılarındaki meşe ve çam ağaçlarından Istranca Ormanları, bölgede etkili olan kar yağışının ardından beyaza büründü. Bölgede 3 gündür etkili olan kar yağışı sonrasında bin 31 metre yüksekliğindeki Yıldız Dağları, eteklerine kadar karla kaplanırken, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Yıldız Dağları - 21.12.2018
Kırklareli'nde Kaliteli Havamız Var"
Türkiye'nin ve Avrupa'nın kayın ile meşe ağırlıklı en büyük longoz ormanları ile Yıldız Dağları'nın bulunduğu Karadeniz'e de kıyısı olan Kırklareli, yaşanabilir hava indeksine sahip illerden biri olarak yerini koruyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldız Dağları Haberleri | Yıldız Dağları Haber - Haberler - Yıldız Dağları haberleri, son dakika yıldız dağları haber ve gelişmeleri burada. KIRKLARELİ Kırklareli'nde yaşayanların mutluluğu tescillendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 23:53:56. #1.15#

title