Haberler

Yerli Üretime Bir Marka Daha

Büyükşehir Belediyesi, Bursa patentli tramvay, metro vagonu, hızlı tren alt yapısı ve mekanik katlı otopark imalatından sonra motosiklet üretimine de öncülük ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa patentli tramvay, metro vagonu, hızlı tren alt yapısı ve mekanik katlı otopark imalatından sonra motosiklet üretimine de öncülük ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılında yapılan yönlendirmeler sonucu Çalı Sanayi Bölgesi'ndeki bir pres fabrikası tarafından üretilen ilk motosikletler tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk ile birlikte motosikletlerin üretimini yapan Çalı Sanayi Bölgesi'ndeki Ar Pres Fabrikası'nı ziyaret etti.

Fabrikada üretilen motosikletleri inceleyen Başkan Altepe, Bursa'nın tramvay, metro vagonu, hızlı tren alt yapısı ve mekanik katlı otopark üretimlerinin ardından motosiklet üretimine de geçmesinin sevindirici olduğunu kaydetti. Cesaretinden dolayı fabrika sahibi İsmet Acar ile oğlu Zülfü Acar'ı tebrik eden Altepe, "Artık Bursa'da motosikletler de yerli olarak üretilebiliyor. 3.5 beygir gücünde ve iki zamanlı olan bu motosikletler, yüzde 86'sı yerli olacak şekilde dünya pazarlarında boy gösterecek" diye konuştu.

Bursa adına güzel bir gelişme sağlandığını belirten Başkan Altepe, "Bursa markalı ürünlerin dünya pazarlarında boy göstermesini sağlamak için gereken her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Yaklaşık 20 yıldır motosiklet yedek parça sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade eden firma yetkilisi Zülfü Acar ise, 2010 yılından bu yana geliştirilen iki zamanlı, hava soğutmalı, zincir aktarmalı motosikletlerin Afrika'nın birçok ülkesinde müşteri avına çıktığını söyledi. Bayilik ve satış için birçok firmayla görüşmelerinin sürdüğünü kaydeden Acar, "2014 yılının başında yaklaşık 10 bin adetlik ilk üretime geçebileceğiz. Bursa için yepyeni bir soluk olan ürünümüz firmamızın baş tacı oldu" diye konuştu.

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk da, Bursa'nın motosiklet üretimiyle ihracatta bir adım daha atmasının önemli bir gelişme olduğunu dile getirdi. Şehrin dinamiklerinin farkına vararak tam kapasiteyle faaliyete geçmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi ile ortak hareket ettiklerini belirten Topuk, "Devlet olarak 2023 hedeflerimiz var. Bu hedeflerin gerçekleşebilmesi için Bursa sanayisinin çok daha faal hale gelmesi gerekiyor. Bu üretim bizi 2023 hedeflerine ulaşma konusunda biraz daha cesaretlendirecek" dedi. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Recep Altepe İsmet Acar Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

28 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 28 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 28 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 28 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 28 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 28 Şubat ÇANAKKALE'de Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 28 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! 28 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 28 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! İYİ Parti Tunceli adayı kim? 2024 İYİ Parti Tunceli Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Trabzon adayı kim? 2024 İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Saadet Partisi Kars belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kars adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tokat adayı kim? 2024 İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Şeref Menteşekimdir? Saadet Partisi Karabük belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Karabük adayı belli oldu mu? Saadet Partisi Kahramanmaraş belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kahramanmaraş adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tekirdağ adayı kim? 2024 İYİ Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı İlker Atasever kimdir? Saadet Partisi Eskişehir belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Eskişehir adayı belli oldu mu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title