Haberler

Sinop'ta çöle dönen göletler yağışlarla birlikte suyla doldu

Abone Ol

Sinop'ta çöle dönen göletler yağışlarla birlikte suyla doldu Sinop'un Durağan ilçesindeki İkiz Göletler geçen yıl yaşanan aşırı kuraklık nedeniyle çöle dönmüştü.

Sinop'ta çöle dönen göletler yağışlarla birlikte suyla doldu

SİNOP - Sinop'un Durağan ilçesindeki İkiz Göletler geçen yıl yaşanan aşırı kuraklık nedeniyle çöle dönmüştü. Bölgede beklenen oranda yağışın olmaması nedeniyle tamamen kuruyan göletteki binlerce balık ve kurbağalar da ölmüştü. Suların tamamen çekilmesiyle birlikte ortaya kurak manzara çıkmıştı. Göletlerde balıkların ölmemesi için su tankerleriyle su takviyesi yapılmıştı. Bu sene yoğun yağış alan bölge, çöle dönen göletleri suyla doldurdu. Bu durum en çok tarımla uğraşan bölge sakinlerini mutlu etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gazi Korkut; "Burası Durağan ilçesi İkiz Göletler mevkisi. Bu İkiz Göletler güzelliğiyle meşhurdur. Manzarasıyla meşhurdur. Fakat son yıllardaki kuraklık nedeniyle bu göler de nasibini aldı ve tamamen kurumuştu. Adeta bir çöl halindeydi burası. Buranın bir önemi de bölgedeki çeltik arazilerini de besleyen bir gölet. O yüzden önemliydi. Şükürler olsun son yağışlar sonrası göl tamamen doldu ve eski güzelliğine kavuştu" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sinop Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title