Nevşehir'de Çiftçilere Topraksız Tarım Anlatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Nevşehir'de Çiftçilere Topraksız Tarım Anlatıldı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Nevşehir'de Çiftçilere Topraksız Tarım Anlatıldı

Nevşehir’de üreticilere toprak işlemesiz tarım projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nevşehir'de üreticilere toprak işlemesiz tarım projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Konya Bahridağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca desteklenen Toprak İşlemesiz Tarım Projesi kapsamında Nevşehir'de üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nevşehir Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Bitkisel Üretim Şube Müdürü Asım Baş, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, İlçe Ziraat Odası Başkanları, Enstitü Konu Uzmanları, Teknik Personeller ve çiftçiler katıldı.

Enstitü Proje Yürütücüsü M.Naim Demirtaş burada yaptığı konuşmada Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünün Tarım ve Hayvancılık alanında yürüttüğü proje ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Ardından konu uzmanlarınca enstitü tarafından geliştirilen ve bölgeye uygun hububat çeşitleri tanıtılarak yetiştiricilik hakkında bilgiler verildi ve Toprak İşlemesiz Tarım Tekniğinin uygulanabilirliği yapılan araştırma bulguları ile ortaya kondu. - NEVŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nevşehir Konya Yerel Haberler

title