Haberler

Muhtardan Teog Birincilerine Plaket

Çubuk Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Zeki Avan, TEOG sınavında bütün soruları doğru cevaplayan öğrencilere plaket verdi.

Çubuk Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Zeki Avan, TEOG sınavında bütün soruları doğru cevaplayan öğrencilere plaket verdi.

Yıldırım Beyazıt ve Bekir Yılmaz Ortaokullarını ziyaret eden Avan, TEOG sınavında bütün soruları doğru cevaplayan 8. sınıf öğrencilerinden Sude Çevirgen, F. Zehra Öztürk, Elif Sena Türk, Burak Adar, Y. Emre Yılmaz, Oğuzkağan Çayır,Bahri Olcay Deniz, Umut Ölçer, Erkan Çenet ve Emirhan Eğilmez'e başarısından dolayı tebrik ederek plaket verdi.

Mahallesinde bulunan iki ortaokuldan 10 öğrencinin 120 sorunun tamamını cevaplayarak Türkiye çapında birinci olduklarını hatırlatan Avan, yaptığı açıklamada, öğrencilerin başarılarını teşvik etmek amacıyla böyle bir uygulamada bulunduklarını söyledi.

Mahallesindeki eğitim seviyesinin hızla artmasının sevindirici olduğunu ifade eden Avan, şöyle konuştu:

"Birinci TEOG sınavında bir öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, ikinci sınavda bu sayı 10 öğrenciye çıktı. Başarıda büyük oranda bir artış söz konusudur. Yine birinci TEOG'da Türkiye birincisi olan Oğuzkağan Çayır yine 120 sorunun tamamını yaparak ikinci kez Türkiye birincisi olmuştur. Bu başarı haberi bizleri sevindirmiştir. Başarılı öğrenciler ilk önce kendisine, daha sonra ailelerine, vatanına, milletine hayırlı ve faydalı birer evlat olur. Öğrencilerimizden tek isteğimiz gelecekte vatana, millete faydalı başarılı birer fert olmalarıdır. Terör olaylarının sona ermesi ve 15 Temmuz gibi darbe girişimlerinin tekrar yaşanmaması ve ülkemizin geleceği için çalışkan, dürüst, ahlaklı, inançlı ve yetenekli çocuklarımızın varlığı çok önem taşıyor. Bu nedenle bu tür ödüllerin ve teşviklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile öğrencilerimizin bu başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını temenni ediyorum."

Öğrencilerini onurlandırdığı için Avan'a teşekkür eden Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdürü Mehmet Tekin de, "Allah razı olsun, muhtarımız her zaman okulumuzu ziyaret edip, başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmektedir. Bu davranışları bizleri, velilerimizi ve öğrencilerimizi memnun etmektedirler. Kendisine bu anlamlı desteklerinden dolayı, okulumuz ve öğrencimiz adına çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İkinci defa birinci olduğunu ve tarif edilmez bir mutluluk yaşadığını söyleyen Oğuzkağan Çayır ise, "Muhtarımızdan ikinci defa ödül alıyorum. Bizleri plaket ile ödüllenmesi çok sevindirdi. Plaketi evimizin en güzel yerinde sergileyeceğim. Vatanımıza, milletimize ve ailemize faydalı olmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışacağım" dedi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yıldırım Beyazıt Zehra Öztürk Emre Yılmaz Türkiye Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title