Haberi Paylaş

Mısır Darbesinin Yıl Dönümünde Açıklama

Mısır Darbesinin Yıl Dönümünde Açıklama

Yerel Haberler

Özgür-Der Sakarya Şubesi 3 Temmuz’da Mısırda gerçekleştirilen darbenin yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı.

Özgür-Der Sakarya Şubesi 3 Temmuz'da Mısırda gerçekleştirilen darbenin yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı.

Özgür-Der Sakarya Şubesi adına AKM önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Ömer Sevim, " Bilindiği gibi Mısır'da bir yıl önce 3 Temmuz 2013'de halkın yarısında fazlasının katıldığı bir seçimde yine oyların yarısından fazlasını alarak seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'ye dolayısıyla müslüman kardeşlere, dolayısıyla islama ve müslümanlara karşı darbe yapılmıştı. Bunun ardından baskılar işkenceler ve katliamlar devam etti. İhvanı müslimin'in tüm kadroları başta ihvan Mürşidi Muhammed bedii olmak üzere cezaevine kondu ve uydurma mahkemelerde yapılan yargılamalar sonucunda idama mahkum edildiler. 2011 yılında başlayan Ortadoğu intifadaları Tunus'tan, Suriye'ye kadar olduğu kadar tüm dünya müslümanları içinde bir umut oldu ve halen de olmaya devam ediyor. İşte Mısır'ın seçimlerle işbaşına gelmiş lideri Muhammed Mursi'yi devirip gerekirse idama yollayacağı ilan eden namaz kılan ailesi başörtülü bir darbeci general. Adı Sisi. Mursi'yi demokrasi oyununa alet olmakla suçlayıp darbeyi meşru gören ve İslam'ın sadece kralıklarda diktatörlüklerde kendilerinin yönettikleri ortamlarda yaşanabileceğine iman etmiş bu zevat acaba Muhammed Mursi'ye, Muhammed Bedii'ye ve diğer müslümanlara yapılan işkencelerin tek suçu adalet ve özgürlük istemek olan Esma kızımızın ve katledilen diğer binlerce müslmanın kanının vebaline ortak olmayacaklarını mı zannediyorlar. Bunların asıl derdi İhvan'a zaman verirsek bir daha önüne geçemeyiz derdidir. Bir daha seçimle iş başına gelemeyeceklerini anladıklarında bu yola başvurmuşlardır. Bunların derdi otokrasi diktatörlük veya tiranlık değil bozulmaya başlayan çarkların tekrar döndürme derdidir. Müslümanlar olarak bizler adaleti öncelemeli ve haksızlığa uğrayanın yanında yer almalı ve zalimin karşısında durmalıyız. Bu bizim için mezhebimizden ve meşrebimizden daha önemlidir. Bu bizim için derneğimizden vakfımızdan ve cemaatimizden daha önemlidir. Bu bizim için mevkiimizden makamımızdan daha önemlidir" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından gurup olaysız şekilde dağıldı. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Muhammed Bedii Muhammed Mursi Sakarya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title