Haberler

Hakkarili Öğrenciler İstanbul'dan Mutlu Döndü

İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanlığının davetlisi olarak “Değişik üniversitelerle” dayanışma kapsamında İstanbul’u görme fırsatı bulan Hakkari Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Hakkari’ye mutlu döndü.

İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanlığının davetlisi olarak "Değişik üniversitelerle" dayanışma kapsamında İstanbul'u görme fırsatı bulan Hakkari Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Hakkari'ye mutlu döndü.

Bir süre önce Hakkari Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi'nde 2 öğretmen ve 14 öğrenci olmak üzere 16 kişilik kafile İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanlığının davetlisi olarak İstanbul'a hareket etti. 8 gün boyunca değişik üniversiteler ile tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu alanları ziyaret eden öğrenciler İstanbul'u görmenin ve burada iyi karşılanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanlığının davetlisi olarak İstanbul'a gittiklerini belirten öğrenciler, burada hem dernek yöneticileri hem de İstanbul'u işadamları tarafından karşılandıklarını ifade ederek, hiç görmedikleri büyük şehri görmenin heyecanını yaşadıklarını söylediler. Öğrencilerin gezi programı hakkında bilgi veren İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir, İstanbul'a misafir ettikleri öğrencilerin çeşitli üniversiteler ile tarihi mekanları dolaştığını belirtti. Demir, "İstanbul Kağıthane Belediye Başkanı sayın Fazıl Kılıç, öğrencilerimize kucak açarak ücretli olan tarihi yerleri ziyaret etmelerini sağlayarak akşam yemeği vererek öğrencilerle sohbet etti. Başkan Kılıç ayrıca 22 Temmuz'da ise Hakkari'ye geleceği müjdesini verdi. İşadamı Ramazan Kumek'de öğrenci kafilesine fabrikasında dolaştırarak kendilerine yemek vererek kendileri ile bir araya geldi. Tefsan A.Ş sahibi Murat Yılmaz Türk de öğrencilere akşam yemeği verdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar' da öğrencilere akşam yemeği vererek onlarla bir araya geldi. 16 kişilik öğrenci kafilesinin geliş biletlerini ise Hakkarili sanatçı Yılmaz Erdoğan karşıladı. İşadamı Celal Özer'de öğrencilere bir miktar nakit para desteğinde bulundu. Hakkarili işadamı İsmet Ölmez ise öğrencilere destek sözü verdi. Hakkarili öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen belediye başkanları ve işadamlarına öğrenciler adına teşekkür ediyorum" dedi. - HAKKARİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türk Telekom Fazıl Kılıç İstanbul Hakkari Yerel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title