Haberler

Bgc Üyeleri Geleneksel İftarda Buluştu

Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyeleri 24 Temmuz Basın Dayanışma günü ile birlikte gerçekleşen geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyeleri 24 Temmuz Basın Dayanışma günü ile birlikte gerçekleşen geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Kültürpark Medya Restoran'da gerçekleşen ve yaklaşık 200 BGC üyesinin eş ve çocuklarıyla birlikte katıldığı iftar yemeği sonrası konuşma yapan BGC Başkanı Nuri Kolaylı, "Bu gece yaptığımız iftar yemeğimize sevindirici oranda katılım oldu. Üyelerimi arasında sosyal dayanışmayı ve yakınlaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz iftar amacına ulaştı" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Baikan Danışmanı Fehim Ferik'in yaptığı iftar duasının ardından BGC üyelerine hitaben konuşan BGC ve Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, şunları söyledi:

"Meslektaşlarımızın 24 Temmuz 1908 tarihinde gerçekleştirdiği onurlu direniş sonucu kalkan sansür, aradan geçen 105 yıllık süreçte yapılan çeşitli düzenlemelerle ve yaşanan çeşitli baskılarla yeniden gündeme gelmiştir. Bursa Gazeteciler Cemiyeti olarak 24 Temmuz'u yaklaşık 20 yıldır Basın Bayramı olarak değil, dayanışma günü olarak görüyor, dayanışma günü olarak kutluyoruz. Halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkının aracı olan basın özgürlüğünün önündeki engeller kalkmadıkça, 24 Temmuzlar bizler için bayram olmayacaktır".

İftar yemeğinde daha sonra BGC'ye son bir yılda üye olan gazetecilere rozet takılırken, Sürekli Basın Kartı alan BGC üyelerine de plaket verildi.

Sürekli Basın Kartı alan BGC üyeleri: Ahmet Sevinç, Ali Ufuk Alıntaş, Engin Aksöz, Erdoğan Paçin, Ersel Peker, Fehim Ferik, Hasan Taşkın, İsmail Öztat, Kamuran Akkuş, Mustafa Metin, Oktay Kayalar, Rıza Ertekin, Şerife Ufuk Kızılçay, Tevfik Fikret Sönmez, Türkan Özlem Genç ve Zeki Bulut.

BGC ailesine katılan ve törenle üyelik rozetleri takılan gazeteciler: "Abdullah Kumtepe, Alper Berber, Barış Yalım, Barış Yankı İçöz, Batuhan Örenli, Bekir Uğur Gür, Belgin Güneş, Cenk Çalışır, Doğan Sarıtaş, Elif Sezgin, Erdinç Sülün, Fatih Ak, Hakan Bargun, Hüseyin Altınırmak, Işıl Önder, Kamuran Akkuş, Melek Genç, Musa Öztürk, Mustafa Murat Kırankabeş, Mustafa Özgör, Nihat Bıçak, Orhan Can, Ozan Demir, Rıdvan Tümenoğlu, Samet Doğru, Sedat Gök, Selahattin Budakoğlu, Senem Terim, Serap Öztürk, Sercan Uslubaş, Serhat Tuncel, Süha Gürsoy ve Şevket Alpay" - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kültürpark Ali Ufuk Yerel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title