Haberler

Bayramlaşma Geleneği Şihgah Mahalle Odasında Gerçekleşti

Dini Bayramlarda gerçekleşen Mahalle odasında bayramlaşma geleneği Kurban bayramında Şingah mahalle odasında gerçekleşti.

Dini Bayramlarda gerçekleşen Mahalle odasında bayramlaşma geleneği Kurban bayramında Şingah mahalle odasında gerçekleşti.

Mahalle odasında bayramlaşma töreni öncesi Vali Vekili Abdulhamit Karaca, beraberinde Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan Vural ve Şehit Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Haluk Akkoyunlu ile birlikte şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

İlk olarak yaklaşık on gün önce şehit olan Özel hareket Polisi Serkan Saka'nın ailesini ziyaret ederek başsağlığında bulunan Vali Vekili Karaca ve beraberindekiler daha sonra Kıbrıs Gazisi Tahir Ayengin ve Güneydoğu gazisi Kemalettin Şahin'i ziyaret ederek sorunlarını dinlediler. Kıbrıs Gazisi Tahir Ayengin Vali Vekili Abdulhamit Karaca'ya ve Garnizon Komutanı Jan. Alb. İbrahim Ayhan Vural birer adet Türk Bayrağı hediye etti.

Daha sonra İlimizde bulunan Memnune Evsen Huzurevinde ikamet eden huzurevi sakinlerini ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinleyen vali vekili Karaca son olarak ta Devlet hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretlerini tamamlayan Vali Vekili Abdulhamit Karaca Şingah Mahalle odasına giderek burada Siyasi Parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Mahalle odasında gerçekleşen bayramlaşma töreni sonrası bir konuşma yapan Vali Vekili Karaca;

"Sayın milletvekillerim değerli daire amiri arkadaşlarım değerli misafirler hepiniz odamıza bayramlaşmak için hoş geldiniz. Kurban ibadetinin başlangıcı Hz. İbrahim Peygamber s.a.v. ve İsmail a.s. den başlamıştır.

İşin özünde iki peygamberimiz içinde teslimiyet vardır, şeytana karşı direnme vardır. Allahu Tealanın emirlerini ne olursa olsun kabullenmek vardır. Kurban ibadetini yerine getiriyoruz kurban bayramını kutluyoruz. İnşallah milli birlik ve beraberliğimize tüm İslam alemine tüm ülkemize tüm Bayburt'umuzun birliğine beraberliğine dayanışmasına ve birlikte hareket etmesine hizmet eder. Bu arada hayır hasenatımızı da yapıyoruz. Buradaki en önemli konu sağ elin verdiğini sol elin görmemesidir ki Bayburt'ta bu konuda hassas bir yerdir. Şu anda yine hac mevsiminde hacılarımız Kabe'deler onlarında Allah Hac ibadetlerini inşallah kabul etsin bizlere de dua ediyorlardır. Yine bayramlarda en çok hatırladığımız konulardan bir tanesi mezar ziyaretleridir. Vefat eden geçmişlerimizi hatırlamaktır onların hepsine Allah gani gani rahmet eylesin, inşallah onlardan dualarımı esirgemeyiz. Yine en son Serkan Saka isimli Özel Hareket Polis Memurumuzu şehit verdik kendisine Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, Allah bu acılı günleri bir daha yaşatmasın, hepinizin bayramı mübarek olsun" diyerek konuşmasını tamamladı. - BAYBURT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kemalettin Şahin İbrahim Ayhan Bayburt Kıbrıs Yerel Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

title