Yeni Devlet Hastanesi'nin Yapımına Başlandı
Haberler » Yerel » Yeni Devlet Hastanesi'nin Yapımına Başlandı - Haberler

Yeni Devlet Hastanesi'nin Yapımına Başlandı

Çerkezköy'e yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi için ilk sondaj vuruldu.200 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi, 3 bölümden oluşuyor.

Yeni Devlet Hastanesi'nin Yapımına Başlandı

'e yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi için ilk sondaj vuruldu. 200 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi, 3 bölümden oluşuyor.

Çerkezköy İlçe Başkanı , Çerkezköy'e yapılması planlanan 200 yataklı Devlet Hastanesi için, bugün ilk sondajın vurulduğunu açıkladı. Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan yeni Devlet Hastanesi projesinin kabul edildiğini anımsatan Demirbağ, "Bugün Ankara'dan gelen teknik ekip, zemin etüdü ve sondaj çalışmasını yaptı. Yapılan çalışmanın ardından, alanın hastane yapımına uygun olduğu kararına varıldı. Çok yakın zaman içinde Devlet Hastanesi'nin temeli atılacak" dedi.

Yeni hastane binasının birbirine bağlı 3 ayrı bloktan oluşacağını dile getiren Başkan Demirbağ, "Hastanenin ana binası, bodrum katlar hariç 8 katlı olacak. Diğer iki blok ise 4'er katlı olacak. Yeni hastane ile birlikte Çerkezköy'e ayrılacak doktor kontenjanında büyük bir artış yaşanacak. Yeni hastanemiz, Çerkezköy'ü uzun süre taşıyacak kapasiteye sahip olacak" diye konuştu.

Yeni hastane binasının eski hastanenin hemen yanına yapılacağını dile getiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, "Mevcut hastane, yeni hastane bitene kadar hasta kabulüne devam edecek. Yeni hastane hizmete girdikten sonra, eski hastane binası yıkılarak, yeni hastanenin bahçesine ilave edilecek" dedi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler