Özge Avcu - Hayata karşı nasıl olmalısın? - Haberler.com

Haberler
Haberler
Özge Avcu

Özge Avcu

Yazar -Aile İlişki Koçu -Pro.Yaşam Motivasyon Koçu
25.07.2022 11:18

Hayata karşı nasıl olmalısın?

Hayat serüveninde başrol sensin. Yaşadığın sorunları en büyük sorun olarak görme. Senin üstesinden gelemeyeceğin tek şey, ölüm. Bunun dışında olan her şey yaşamında senin için bir deneyim. Alman gereken dersleri al. Kabullen ve yüzleş. Sonra kendini hepsinden özgür bırak. Ve hiçbir şey için daimi üzülme… Üzül fakat bir sınırın olsun. Yoluna devam et ve arkana bakma. Sürekli geçmişi hatırlama. Başkaları için değil kendin için yaşıyorsun. Kimse sonsuza kadar hatırlanmaya layık değil. Ve kimse sürekli üzülmeyi hak etmiyor. Etraf ne der diye düşünme. Sen, karakterin ve hayatın var. Asıl olan gerçek sadece bu.

Kendi içsel huzurunu kendin bul. Kendini bulduğunda ve ruhunla tanıştığında, hiçbir şeye ihtiyacın olmadığını zaten anlamış olacaksın… Sadece kendinle ilgilen… İşinle meşgul ol… Savaşacaksan eğer birileriyle dünden daha iyi olmak için yalnızca kendinle savaş… Önceliklerin; sen, ailen, hedeflerin ve hayallerin olsun. Hayat bu, düşsen de pes etme… Vazgeçme… Asla olmaz deme… Gerçekten inanırsan kendine ve olmasını istediklerine, bir gün mutlak suretle başarırsın. Buna inan. Kendine inan… Kendine güven… Ve her koşulda kendini sev… Unutma, hayatta senden kıymetli başka biri yok. Kendinde ve ruhunda senin için neler olduğunu keşfet… Kendin için parla…

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title