Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt - Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt Yazıları - Haberler.com

Haberler
Haberler

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt Yazıları

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt

Akademi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, 1987’de Mersin’de doğmuştur. Eğitimlerini dereceyle bitiren Özbozkurt, aynı başarıyı akademik kariyerinde de göstermiştir. 2015’te İspanya Cordoba Üniversitesi, 2018’de İspanya Santiago de Compostela Üniversitesi’nde misafir öğretim üyeliği yapmıştır. Dünyaca ünlü KU Leuven Üniversitesi’nin davetiyle Belçika’da Küresel Terörizm temalı çalıştayda..

Yazarın Tüm Yazıları

Türk gençliğinden ilham al, sporla güçlen, Atatürk’ün mirasını yaşatmaya devam et!

Türk gençliğinden ilham al, sporla güçlen,..

Bugün, Türkiye'nin milli mücadelesinin ateşlendiği ve bağımsızlık mücadelesinin ilham kaynağı olan 19 Mayıs'ı kutluyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk..
18.05.2023
Küçük hanımlar, küçük beyler!

Küçük hanımlar, küçük beyler!

Yıl 1920… Takvimler Nisan ayının 23'ünü gösteriyor… Tam da o gün, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni..
24.04.2023
Mersin biziz, biz Mersiniz

Mersin biziz, biz Mersiniz

Güzel memleketime bahar geldi… Mersinimi, baharın habercisi olarak kabul ettiğimiz turunç ve narenciye ağaçlarının çiçeklerinden yayılan o mest eden..
14.04.2023
İyi ki varsınız...

İyi ki varsınız...

Ne güzel vurgulamış kadının önemini Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir" diyerek… O kadar..
08.03.2023
Canımız acıyor…

Canımız acıyor…

Ülkemiz çok büyük bir felaket ile karşı karşıya kaldı. Yaşadığımız acının tarifi imkânsız, kelimeler ise kifayetsiz… Bir yudum su, bir kaşık..
10.02.2023
Kendin ol...

Kendin ol...

Hayatta her şeyin bir zıttı bulunuyor. Gece ve gündüz… Karanlık ve aydınlık… Siyah ve beyaz… Soğuk ve sıcak… Kış ve yaz… Başarısız olup..
19.01.2023
3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu kutlu olsun!

3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu kutlu olsun!

Mersinim… Yeşil ile maviyi buluşturan, turunç ve portakal çiçeği kokusuyla herkesi büyüleyen Mersinim… Birçok medeniyetin izini taşırken katman..
02.01.2023
Tarsus...

Tarsus...

St. Paul'un doğum yeri olan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan St. Paul Kuyusu ve Kilisesi'ne, Müslümanların ve Hıristiyanların..
27.12.2022
Kimileri...

Kimileri...

Hiç düşündünüz mü, başarı hikayeleri nasıl yazılır diye? İmrenerek başarılarını takip ettiğimiz kişiler bu başarılara bir anda mı erişirler? Yoksa..
20.12.2022
Cumhuriyet en büyük kazanımımız

Cumhuriyet en büyük kazanımımız

Şanlı tarihimiz boyunca birçok önemli ve başarılı işe imza atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşları ve aziz Türk..
28.10.2022
Başarıya asansörle değil, merdivenle ulaşılır

Başarıya asansörle değil, merdivenle ulaşılır

Evet… Tam da Zig Ziglar'ın söylediği gibi… Hayallerinden birisi tüm dünyayı keşfetmek olan bir birey olarak hem mesleğim hem de turistik amaçlarla..
07.10.2022
Kuşakları daha iyi anlamak için…

Kuşakları daha iyi anlamak için…

Son zamanlarda sıklıkla kuşakları konuşuyor, onları anlamaya çalışıyor ve onlara yaklaşımımızın nasıl olacağı konusunda argümanlar ortaya koyuyoruz...
03.09.2022
Değişim zamanı

Değişim zamanı

Yaşantımızda çoğu zaman bir şeylerin değiştiğini görüyoruz. Çevremiz, düzenimiz, doğamız, alışkanlıklarımız her geçen gün değişiyor. Kimimiz bu..
15.08.2022
Farkındalığın gücünü keşfetmek

Farkındalığın gücünü keşfetmek

Bir kitap okurken okuduğunuz sayfaları unuttuğunuz oluyor mu? Ya da araba kullanırken varmak istediğiniz yere geldiğinizde yolculuğunuzu..
04.08.2022
İş’te yeşil davranış

İş’te yeşil davranış

Son 50 yılda, küresel rekabet, tüketim ve nüfus hızla artarken doğal kaynaklarımız giderek azaldı ve azalmaya da devam ediyor. 21. yüzyılın..
25.07.2022
Sosyal girişimcilik ile geleceğe yatırım yapmak

Sosyal girişimcilik ile geleceğe yatırım..

Ne güzel söylemiş Lionel Robbins, "Kaynaklar kısıtlı, ihtiyaçlar sınırsız" diyerek… Küresel ısınmanın yarattığı iklim değişikliği, artan çevre..
14.07.2022
Günün sonunda

Günün sonunda

Ne güzel söylemiş Nikola Tesla, "İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir. Çünkü insan, imkansızın da ötesine ulaşabilir" diyerek… Hayatımız..
08.07.2022
Başlıyoruz…

Başlıyoruz…

Kıymetli Okurlar, Öncelikle, Türkiye'nin en kapsamlı ve prestijli haber portalı olan Haberler.com 'da yer alan köşemdeki ilk yazımı sizlerle..
01.07.2022
title