Tarihe geçen doğum! Yıllar sonra ilk defa ikiz filler dünyaya geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Tarihe geçen doğum! Yıllar sonra ilk defa ikiz filler dünyaya geldi

İhlas Haber Ajansı - Yaşam
 - Güncelleme:
Tarihe geçen doğum! Yıllar sonra ilk defa ikiz filler dünyaya geldi

Kenya'nın kuzeyindeki ulusal koruma alanında 15 yıl sonra ilk kez bir fil, ikizlere doğum yaptı. Fillerin olduğu bölge korumaya alınırken, yetkililer daha önce doğan ikizlerin öldüğünü belirterek, yeni doğan filler için çok kritik bir süreç başladığını belirtti.

Kenya'da bir fil tarafından yapılan doğum, tarihe geçti. Ülkenin kuzeyinde ulusal koruma alanında bulunan bir fil, biri erkek diğeri dişi olmak üzere ikiz doğurdu. Save The Elephants (Filleri Kurtar) adlı dernek tarafından yapılan açıklamada, söz konusu ikizlerin fil doğumlarının sadece yüzde 1'ini oluşturduğunu ve bilinen son ikiz doğumunun 2006'da meydana geldiği aktarıldı.

Doğumu yaptıran veteriner 'Yıllar sonra başardık' diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge hemen şerit içine alındı

SON OLARAK 15 YIL ÖNCE AYNISI YAŞANDI

Save the Elephants Kurucusu Dr. Iain Douglas-Hamilton yaptığı açıklamada, 15 yıl önce doğan son ikizlerin doğumdan sonra uzun süre hayatta kalmadığı belirterek, bu sürecin ikizler için kritik bir zaman olduğunu aktardı. Douglas-Hamilton, anne filin çoğu zaman her iki yavruyu da beslemek için yeterli sütü olmadığını ifade etti.

Doğumu yaptıran veteriner 'Yıllar sonra başardık' diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge hemen şerit içine alındı

KIRMIZI LİSTEYE ALINDILAR

Anne filin adının Bora olduğu ve Samburu Ulusal Koruma Alanı'nda safariye çıkan tur rehberleri tarafından fark edildiği belirtildi. Afrika filleri, herhangi bir memeliye kıyasla en uzun gebelik süresine sahiptir. Gebelikleri yaklaşık 22 ay sürerken, 4 yılda bir doğum yaparlar. Fildişi ticareti ve yaşamsal alanların kaybı nedeniyle filler, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından nesli tükenmekte olan türlerin yer aldığı Kırmızı Listeye alındı.

İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Kenya, Yaşam, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title