Atının saçlarının örülü olduğunu gören seyis, gece ahıra kamera koydu! Gördüklerine kendi bile inanamadı - Haberler
Haberi Paylaş

Atının saçlarının örülü olduğunu gören seyis, gece ahıra kamera koydu! Gördüklerine kendi bile inanamadı

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Yaşam
 - Güncelleme:

Atının saçlarının her sabah örülü olduğunu gören bir seyis, bunun nedenini öğrenmek için ahıra kamera yerleştirdi. Geceleri atının saçlarının kendiliğinden örülmesine şahit olan seyis, yaşanan duruma kendisi bile inanmakta güçlük çekti. Ancak Anadolu'da birçok ahırda bu tarz olayların yaşandığı ve atların saçlarının geceleri kendiliğinden örüldüğü belirtildi.

Türkiye'de köylerde el üstünde tutulan hayvanların başında atlar geliyor. Özellikle cins atlar, sahipleri tarafından özel olarak korunuyor. Hem maddi hem de manevi değerleri nedeniyle çiftliklerin gözbebekleri konumunda bulunan atlarla ilgili ortaya çıkan bir bilgi, dikkat çekti.

Anadolu'daki bir ahırda seyislik yapan vatandaş, sabahları atının saçlarının örülü olduğunu görmesinin ardından, bu durumun nedenini merak etti. Atının saçının nasıl örüldüğünü öğrenmek isteyen seyis, ahıra kamera yerleştirdi.

Ahırdaki gecenin ardından sabah vakti kameraları kontrol eden seyis, gözlerine inanamadı. Çünkü gece vakti atının saçları kendiliğinden örülmeye başlanmıştı.

Bu durumun ilk olmadığı ve Anadolu'da yaşayan birçok vatandaşın başına geldiği belirtildi. Atların saçlarının gece vakti yaptıkları hareketlerden dolayı kendiliğinden örüldüğü öne sürüldü.

Diğer yandan seyisin yaşadığı aynı olayın, TikTok'ta videolar çeken at sahibi Kadir Köprücü'nün de başına geldiği ortaya çıktı. Köprücü, atının saçlarındaki örgüyü sosyal medya hesabından paylaşarak, "Alkarısı gece saçlarını örmüş" ifadelerini kullandı.

Ahır, Yaşam, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (33)

Levent Îşler:

Annemin dedesi yakalamış.. uzun hikaye

Levent Îşler:

Benim annemin dedesi abay ahıra girince bakarmiski hatvan yorgun ve terli..eyere karasakız döküyor akşam.. sabah bir bakıyorum çok güzel bir kadın. Hemen tutup yakasına yorgan iğnesi sokuyor onlar iğneyi kendi çıkaramazmış.3 at boyunca kendisine hizmet ettiriyor .ekmek pisittiriyor..sonra siparişinin yaklaşmalarına dayanamıyor kadın diyorki beni ırmağa götür bırak dedemiz kizilirmagin kenarına götürüp iğneyi çıkartarak azad ediyor kadın ırmağa girdikten sonra 3 tane kırmızı al kopuk çıkıyor.

Yunus Baytekin:

Bende balkan göçmeniyim bizde biliyoruz atın olduğu ahıra girmeden seslenirdik atlar ürperirdi bazen aniden girince saçları dalga dalga olduğu zamanlar Türkçesini tam bilmiyorum çul mu bir şey koyarlardı atların sırtına

Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title