Yahoo Haberleri

Yahoo haber, Yahoo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yahoo 16.7.2020
ABD Adalet Bakanı Barr'dan Amerikalı teknoloji devleri ve Hollywood'a Çin tepkisi Açıklaması
ABD'nin eski başkanı Bill Clinton döneminde 2000 yılında Çin ile ticari ilişkilerin normalleştiğini anımsatan Barr, "2000 yılından itibaren ABD'nin büyük teknoloji firmaları da kendilerinin Çin etkisinin piyonları olmasına izin verdi. Yıllar içinde Google, Microsoft, Yahoo ve Apple gibi firmalar da CCP ile iş birliğine aşırı istekli hale geldi.
Yahoo 24.6.2020
Fransa'nın ikiyüzlü stratejisi Libya'nın siyasi istikrarını tehlikeye atıyor
[Ferhat Polat TRT World Araştırma Merkezi'nde yardımcı araştırmacıdır. Aynı zamanda Exeter Üniversitesi'nde bulunan Arap ve İslam Araştırmaları Enstitüsü'nde Kuzey Afrika Çalışmaları alanında doktora araştırmacısıdır] Mütercim: Ömer Çolakoğlu [1] https://www.reuters.com/article/us-libya-security-france-turkey/france-wants-talks-about-aggressive-turkish-role-in-libya-idUSKBN23M299 [2] https://news.yahoo.
Yahoo 23.6.2020
Fed/Rosengren: Uzun ve kısa dönem faizler düşük tutulmalı
Yahoo Finance'in sorularını yanıtlayan Rosengren, "Yılın ikinci yarısı pekçok insanın öngördüğünden daha zor olacak.
Yahoo 18.6.2020
Son dakika haberleri | Netflix'in CEO'sundan siyahiler için kurulmuş kolej ve üniversitelere bağış
Yahoo News-YouGov araştırmasına göre, Amerikalı yetişkinlerin yüzde 57'si, siyahilerin haklarını savunan "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" hareketi hakkında olumlu düşündüğünü belirtmişti.
Yahoo 12.6.2020
ABD'de "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" hareketine olumlu bakış ikiye katlandı
Yahoo News-YouGov araştırmasına göre, Amerikalı yetişkinlerin yüzde 57'si "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" hareketi hakkında olumlu düşündüğünü belirtti.
Yahoo 11.5.2020
Araştırma: Sıcak hava, Kovid-19'un yayılmasını engellemede çok da etkili değil
Yahoo News'deki habere göre, Kanada'dan araştırmacılar, Avustralya'dan Kanada'ya kadar 144 jeopolitik bölgeyi ve 376 binden fazla Kovid-19 vakasını inceledi.
Yahoo 20.4.2020
Kaspersky'den Zoom'da güvenlik ve gizlilik için 10 ipucu
Zoom'a kayıt olurken iş e-posta adresinizi kullanın: Zoom'daki bir hata, sistemin aynı alan adını kullanan e-postaları (@gmail.com veya @yahoo.
Yahoo 16.4.2020
Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali başvuruları başladı
Yarışmalarda farklı kategorilerde ödüller dağıtılacak ve "Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film" ve "Belgesel" yarışmalarına 30 Nisan'a kadar "serapla@yahoo.
Yahoo 10.12.2019
Japonya'da 'uranyum' ticareti şüphesi
Japonya'da bir internet sitesi üzerinden uranyum satışı yaptıklarından şüphelenilen biri lise öğrencisi 3 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Nagano eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki bir erkek, Yahoo'nun online açık artırma sitesine cam tüplerde uranyum satmak üzere ilan verdi.
Yahoo 22.10.2019
Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Araştırma Komisyonu
Bağımlılığın sonuç itibarıyla herkesi, kaygılandıran bir noktaya götürdüğünü ifade eden Ünüvar, şöyle konuştu: "Bağımlılıkta risk oluşturan etkenlerle, koruyucu etkenler mücadele etmektedir. Risk etkenlerinin üstün gelmesi sonucu bağımlılık ortaya çıkıyor. Bağımlılık zincirleme kaza gibi. İnternet, fırsat penceresinden bakınca büyük bir fırsat, risk penceresinden bakınca ise ciddi bir risktir. Bağımlılık ile boşluk arasında ciddi bir ilişki vardır. Boşluk, bağımlılığa neden olmaktadır. Sosyal ağların başlangıcı bir buluşma şeklinde değerlendirilebilir ama bir müddet sonra bulaşma olarak değerlendiriliyor. 'Nereden bulaştık bu işe' gibi söyleniyor. Sınırsız internet kullanımı adeta açık büfe yemek gibi. Karşımıza teknolojik obezite kavramı çıkıyor. Nasıl her şeyi tıkınmak obeziteye yol açıyorsa sınırsız teknoloji de açık büfe yemek gibi. Bugün teknoloji ile irtibatı olan kişilerin yüzde biri üretiyor, yüzde 9'u taşıyor, yüzde 90'ı kullanıyor. İçinde bulunduğumuz çağ ilgi çağıdır. Bizim ilgimizi çevrelemiş birçok teknolojik enstrümanla karşı karşıyayız. Netflix'in CEO'su 'Son günlerde en büyük rakiplerimiz, Facebook, Youtube ve uyku' dedi. Yani en büyük rakibi uyku olarak görüyor. Sosyal medya, bir müddet yemeğin üzerine koyduğunuz sos gibi ama bir müddet sonra sizi etrafınızdan o kadar kopartıyor ki SOS veren bir medya haline gelebiliyor." "Gerçek hayat ortak yaşamaktır" Ünüvar, sosyal medyanın olumsuz etkilerinin sağlık alanında da yaşandığını Almanya'da bir hekimin muayenehanesinin girişinde hastalarını, "Google üzerinden rahatsızlıklarına teşhis koyanlar bize değil, Yahoo'ya danışsınlar.
Yahoo 21.9.2019
Serpil Timuray "HERoes: 100 Üst Düzey Kadın Yönetici" listesinde
Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük telekom ve teknoloji sağlayıcı şirketlerinden Vodafone Grubu'nun Dünya İcra Kurulu Üyesi ve Avrupa CEO'su Serpil Timuray, Yahoo Finance tarafından uluslararası düzeyde hazırlanan, kadınların iş hayatında temsiliyetini ve yükselmesini desteklemek konusunda rol model olarak gösterilen kadın liderlerin sıralandığı "HERoes: 100 Üst Düzey Kadın Yönetici 2019" listesinde 21.
Yahoo 16.8.2019
Verizon Tumblr'ı satıyor
Verizon Communications'ın sahibi olduğu Yahoo'nun, sosyal platform Tumblr'ı, WordPress'in de sahibi olan Automatic Inc.'e satacağı duyuruldu.
Yahoo 26.6.2019
Stephen Moore "kripto paralara merkez bankası"nı destekliyor
Moore daha önce Yahoo Finance'e yaptığı açıklamada Facebook'un kripto para birimi Libra'yı olumlu bir gelişme olarak değerlendirmiş ve "Bu ilginç bir olay çünkü Libra merkez bankalarına, özel para birimlerinin oluşturduğu yeni rekabetle meydan okuyor.
Yahoo 24.5.2019
ABD'de 2 Demokrat aday adayı kripto para bağışı kabul ediyor
Yang'in "kripto para adayı" ünü hakkında Yahoo Finance'e yaptığı açıklamada Swalwell de "Başka adayların da kampanyalarında yenilikçi teknolojiler kullandığını görmek güzel.
Yahoo 28.3.2019
Japon Şirketlerinden Sürücüsüz Araç Teknolojilerinde İş Birliği
Toyota ve Softbank, ayrıca "Monet Konsorsiyumu" adını verdikleri yeni bir ortaklık yapısı altında aralarında Coca-Cola Japonya, Doğu Japonya Demiryolu Şirketi, Philips Japonya, Mitsubishi İnşaat ve Yahoo Japonya'nın olduğu 88 şirketle otonom ulaşım hizmetleri alanında iş birliği projeleri yürütüleceğini duyurdu.
Şu an buradasınız: Yahoo Haberleri | Yahoo Haber - Haberler - Yahoo haberleri, son dakika yahoo haber ve gelişmeleri burada. ABD Adalet Bakanı Barr'dan Amerikalı teknoloji devleri ve Hollywood'a Çin tepkisi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.7.2020 16:38:49. #1.15#
title