Veysi Aghan Seçim Sonuçları
Haberler » Güncel » Veysi Aghan Seçim Sonuçları - Haber

Veysi Aghan Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde CHP DİYARBAKIR büyükşehir belediye başkan adayı Veysi Aghan oldu.

Veysi Aghan Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde CHP büyükşehir belediye başkan adayı oldu. CHP adayı Veysi Aghan, büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan CHP büyükşehir belediye başkan adayı Veysi Aghan ile ilgili seçim sonuçları ve büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. CHP büyükşehir belediye başkan adayı Veysi Aghan oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. aday yarışı ve seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

DİYARBAKIR Seçim Bilgileri

  • DİYARBAKIR büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 3.643 olduğu belirlendi.
  • DİYARBAKIR büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 3.643 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • DİYARBAKIR büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 78,60 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • DİYARBAKIR büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 1.049.462 olduğu belirlendi.
  • DİYARBAKIR büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 824.827 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veysi Aghan Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde CHP büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Veysi Aghan, yarışında % 1,84 oranında aldığı oy ile 4'nci oldu. Millet İttifakı ittifakı adayı Veysi Aghan toplamda 14.311 adet oy sayısına ulaştı.

Veysi Aghan Kimdir?

Veysi Aghan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

CHP DİYARBAKIR büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.

Manşet

Haberler