Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım paketlerini vermek için yola çıktı
Haberler » Yaşam » Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım paketlerini vermek için yola çıktı - Haberler

Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım paketlerini vermek için yola çıktı

Elazığ'da yaşanılan depremin ardından Türkiye'nin dört bir yanında yardım seferberliği başlatıldı.Van'da görev yapan faal hakem ve gözlemciler çağrıya kayıtsız kalmadı. Elazığ için hazırladıkları yarım paketlerini vermek için yola çıktı.

Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım paketlerini vermek için yola çıktı

ve Malatya'da meydana gelen yıkıcı depremin ardından ülkede yardım seferberliği başlatıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aktardığı son bilgilere göre; 35 kişi hayatını kaybederken bin 607 kişide hastanelerde tedavi ediliyor. Türkiye'nin başlattığı yardım seferberliğine İl Hakem Kurulu Başkanı'da kayıtsız kalmadı. Yardım çağrısı üzerine Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım kolilerini depremzedelere vermek için yola çıktı.

YARDIM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen yıkıcı deprem sonrası başta devletin ilgili tüm kurumları başta olmak üzere yurt içinden yardım seferberliği başlatıldı. Bu noktada Van'da görev yapan faal hakemleri ve gözlemcileri de Van İl Hakem Kurulu Başkanı Zafer Korkmaz'ın çağrısı üzerine harekete geçti. Yardım noktasında başta gıda kolileri ve battaniye olmak üzere ısıtıcı, kışlık giysiler gibi tüm ihtiyaç malzemeleri hazırlanmaya başlandı.

''YARDIM PAKETLERİMİZİ EN KISA SÜREDE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRACAĞIZ''

Hazırlıkların bitmesiyle ilk fırsatta yola çıkarılacak malzemeleri Elazığ'a ulaştıracaklarını ifade eden Van İl Hakem Kurulu Başkanı Zafer Korkmaz, "Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremler, futbol hakem camiası olarak bizleri derinden üzmüştür. Merkez Hakem Kurulu izniyle hafta sonu oynanacak müsabakalarda isteyen takımların siyah pazubant takmalarına izin verilecektir. Ayrıca Van hakem camiası olarak çorbada bizim de tuzumuz olsun maksadıyla imkanlarımız ölçüsünde bir takım hazırlık yapmaktayız. İnşallah yardımlarımızı en kısa sürede deprem bölgesine ulaştıracağız. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dilerken, enkaz altında kalan yaralılar başta olmak üzere tüm yaralılara şifalar dilerim" dedi.


Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Van'da görev yapan hakem ve gözlemciler Elazığ için hazırladıkları yardım paketlerini vermek için yola çıktı

Manşet

Haberler