Uzgörür Haberleri

Uzgörür haber, Uzgörür son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzgörür - 23.11.2019
Bulanık'ta belediye çalışmaları sürüyor
Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Uzgörür Belde Belediyesince sürdürülen çalışmalar sürüyor.
Uzgörür - 22.10.2019
Kaymakam İlidi'nin köy ziyaretleri
Muş'un Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi, Erentepe, Mollakent, Yemişen köyleri ile Uzgörür beldesini ziyaret ederek, vatandaşlarla biraya geldi.
Uzgörür - 24.09.2019
Gönüllü doktorlardan kadınlara eğitim semineri
Uzgörür Beldesi Halk Kütüphanesi'nde kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Dr.
Uzgörür - 13.08.2018
Ekmeklerini Taştan Çıkarıyorlar
MUŞ'un Bulanık İlçesine bağlı Uzgörür köyündeki taş ustaları, dağlardan çıkardıkları taşları işleyerek geçimlerini sağlıyor.
Uzgörür - 17.08.2017
Kaya Kütleleri Renkli Yapı Taşlarına Dönüştürülüyor
"Yakıtta tasarruf sağlıyor" İlçeye bağlı Uzgörür beldesinde taş atölyesi bulunan Celal Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 yılında kendi imkanlarıyla kurduğu atölyede 16 kişinin çalıştığı söyledi.
Uzgörür - 30.11.2014
Muş'ta Kaybolan Kız Çocuğu, 20 Saat Sonra Bulundu
Uzgörür beldesi Abdalbeyazıt Mahallesi'nde yaşayan Abdalbeyazıt İlkolu öğrencisi Berna Tepe, dün evinden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamadı.
Uzgörür - 16.04.2013
Engelli Vatandaşan Akülü Araç
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, Uzgörür beldesi Abdalbeyazıt Mahallesi'nde ikamet eden yürüme engelli Muhittin Koca'ya akülü araç hediye etti.
Uzgörür - 10.11.2012
Bulanık'ta Bir Kişi Av Tüfeğiyle İntihar Etti
Edinilen bilgiye göre olay; ilçenin Uzgörür beldesinde meydana geldi.
Uzgörür - 08.11.2012
Bulanık'ta PKK Sığınağı Bulundu
Muş'un Bulanık İlçesi'ne bağlı Uzgörür Beldesi, Alagez Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK'ya ait, içi yiyecek dolu büyük bir sığınak bulundu.
Uzgörür - 08.11.2012
Muş'ta Terör Örgütü PKK'ya Ait Sığınak Bulundu
Bulanık Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, güvenlik güçlerince 06 Kasım'da Bulanık'ta yürütülen arama-tarama faaliyetleri sırasında, Uzgörür Beldesi Alagez kırsalında teröristlerce kullanılan bir sığınak tespit edildi.
Uzgörür - 08.11.2012
Bulanık'ta PKK Sığınağı Bulundu
Bulanık Kaymakamlığından yapılan açıklamada, arama tarama faaliyeti sürdüren jandarma ekiplerinin Uzgörür beldesi Alagez Mahallesi kırsalında PKK'ya ait bir sığınak bulduğu belirtildi.
Uzgörür - 22.10.2012
Uzgörür Belde Belediyesi, Taş Ustaları Yetiştiriyor
Uzgörür Belde Belediyesi, "Bulanık Uzgörür Liz Taşı Taş İşletmeciliği Eğitim Projesi" kapsamında, taş ustaları yetiştiriyor.
Uzgörür - 22.10.2012
Uzgörür Belde Belediyesi'nin Faaliyetleri
Bulanık'ın Uzgörür Belde Belediye Başkanı Kerem Gündoğdu, "2 dönemdir belediye başkanlığı yaptığım beldede çok güzel işler yaptık."
Uzgörür - 22.10.2012
Uzgörür Beldesinde Yeni Taş Ustaları Yetişiyor
Muş'un Bulanık ilçesi Uzgörür Belde Belediyesi tarafından hazırlanıp, Sosyal Destek Programı'na (SODES) sunulan 91 bin TL destek alarak kabul edilen, "Bulanık Uzgörür Liz Taşı Taş İşletmeciliği Eğitim Projesi" projesi kapsamında açılan atölyede...
Uzgörür - 18.02.2012
PKK'ya Para Toplayan 2 Kişi Tutuklandı
Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bulanık ilçesine bağlı Mollaken, Uzgörür ve Mollakent beldeleri ile Günbatmaz köyünde "terör örgütüne kuryelik ve yardım, vatandaşlardan sözde vergi adı altında para toplama ve tehdit faaliyetleri" yürüttüğü tespit edilen 2 şahıs gözaltına alındı.
Uzgörür - 23.01.2012
Muş'ta Kck Operasyonu
Muş Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölücü terör örgütü PKK/KCK adına Muş'un Bulanık ilçesi, Mollakent, Uzgörür ve Yemişen Beldeleri ile Günbatmaz köyünde faaliyet yürüttükleri tespit edilen kişilerin yakalanması için 17 Ocak'ta İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerince operasyon düzenlendi.
Uzgörür - 22.01.2012
Muş'ta Kck Operasyonu
İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerince PKK/KCK bölücü terör örgütü adına Muş'un Bulanık İlçesi, Mollakent, Uzgörür ve Yemişen Beldeleri ile Günbatmaz Köyü'nde faaliyet yürüttüğü tespit edilen kişilerin yakalanması için 17 Ocak 2012 günü saat 06.
Uzgörür - 22.01.2012
PKK Sempatizanlarına Operasyon: Gözaltına Alınan 5 Kişiden 2'si Tutuklandı
Muş'un Bulanık ilçesinde, terör örgütü PKK'nın sempatizanlarının evlerine, 16 farklı yerde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 5 kişiden 2'sinin, tutuklanıp cezaevine gönderildiği bildirildi.
Uzgörür - 14.12.2011
Muş'ta PKK'ya Ait Tahrip Gücü Yüksek Uzaktan Kumandalı Bomba Düzeneği Bulundu
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Aynı gün Muş-Bulanık Uzgörür Köyü mevkiinde PKK mensupları tarafından kullanılan 2 sığınak bulunmuştur.
Uzgörür - 03.06.2011
AK Parti Belde Belediye Başkanı, BDP'ye Geçti
Muş'un Bulanık ilçesi Uzgörür Belde Belediye Başkanı Kerem Gündoğdu ile bazı belediye meclis üyeleri, AK Parti'den BDP'ye geçti.
title