Üstün Akmen Haberleri

Üstün Akmen haber, Üstün Akmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üstün Akmen - 21.9.2020
"Tiyatronun usta ismi: Hadi Çaman"
"Kendi kendini alaya aldığı evreyi elden bırakmayan enderlerimizdendi" Tiyatro eleştirmeni ve yazar Üstün Akmen, kaleme aldığı bir yazısında, Çaman'ı şu sözlerle anlatıyor: "Sanatçının kazandığı ilk başarılarıyla sanatının kişisel olmayan ününü paylaşmasına, giderek içgüdüsel ve olabildiğince alaylı biçimde başarı denilen olguyu geri çevirmeye doğru yöneldiğine, o gün bugündür Hadi Çaman'da tanık oldum.
Üstün Akmen - 5.11.2019
Tiyatrokare'nin repertuarındaki 3 oyun Kasım ayında Ankara'da
Tiyatrokare'nin repertuarındaki 3 oyun Kasım ayında Ankara'da ANKARA - Ankara turnelerini geleneksel hale dönüştüren Tiyatrokare Kasım ayında, repertuarındaki 'Şen Makas', 'Ahududu' ve 'Süper İyi Günler' oyunlarını Şinasi Sahnesin'de tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Rekorlara imza atan ve üçüncü sezonu ile 'Şen Makas', seyircinin interaktif katılımıyla, düşündürürken eğlendirmeye devam ediyor. Amerikan tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan 'Şen Makas' oyununda her gece farklı bir sonla bitiyor. Oyunda bir cinayet işleniyor ve bu cinayet seyircinin katılımıyla çözülüyor. Paul Portner'ın yazdığı, yıllar önce Türkiye'ye Tiyatrokare'nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık'ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor. Oyun 13 Kasım'da Ankara Şinasi Sahnesi'nde sahnelenecek. Melek Baykal'ın sekiz yıl sonra sahneye döndüğü ve Suna Keskin ile başrolü paylaştığı "Ahududu" genel istek üzerine dördüncü sezonunda Ankara'da tiyatrorseverlerle buluşuyor. Joseph Kesselring'in yazdığı bu kara komedide, yalnızlığa çare bulduklarını düşünen iki yaşlı kadının yardımseverlik sancıları dile getiriliyor. Nedim Saban tarafından modern toplumda suç, ceza, masumiyet kavramları öne çıkartılarak sahneye konulan oyunda Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle tekrar sahneye dönüyor. Oyunda Suna Keskin, Melek Baykal ve Nedim Saban'ın yanı sıra Cem Güler, Bülent Seyran, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Ender Gülçiçek, Aysuda Dalgıç rol alıyor. Şinasi Sahnesi'nde sahnelenecek oyunun tarihi ise 14-15 Kasım olarak duyuruldu. Sezonu bol ödüllerle açan "Süper İyi Günler" oyunu, geçtiğimiz ay Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde oluşturulan down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarına ilişkin Meclis'te gerçekleştirilen araştırma komisyonunda, sanat yoluyla otizm ile ilgili farkındalık yaratılması konusu gündeme taşındı. Farkındalığı oluşturmak için çalışmaları başlatan oyun, 16 Kasım'da Ankara Şinasi sahnesinde TBMM Otizm Araştırma Komisyonu Üyelerinin yanı sıra pek çok üst düzey bürokrat ve milletvekilini ağırlamaya hazırlanıyor. Seyircilere süper iyi bir gün yaşatmayı hedefleyen oyunda 7 bin 507'ye kadar asal sayıların tümünü ezbere bilen, ancak insanları çözemeyen 17 yaşındaki Asperger sendromlu Christopher Boone'un sıradışı yaşamı konu ediliyor. Emir Özden'e üç farklı oyunculuk ödülü kazandıran proje, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri'nde 'Yılın Prodüksiyonu' seçildi ve İstanbul Kent Üniversite Öğrencileri tarafından 'Yılın Oyunu' olarak değerlendirildi.
Üstün Akmen - 23.9.2019
Kanlı komedya 'Caligula' yeni sezona "merhaba" diyor!
Hüseyin Mevsim'in dilimize çevirdiği, sahne ve kostüm tasarımına Barış Dinçel'in imza attığı oyunda Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun rol alıyor. 6. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri'nde Yılın Oyunu Ödülü'nü kazanan oyun; Öktem'e 24. Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu, Saraçoğlu'na 18. Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu, Üstündağ'a 23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Yüksel Aymaz'a ise 2. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri'nde Yılın Işık Tasarımı ödüllerini getirdi.
Üstün Akmen - 3.7.2019
ENKA Kültür Sanat "Don Kişot'um Ben" ile başladı
3. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri'nde Ozan Güven'e "Yılın Erkek Oyuncusu", Karacaoğlu'na ise "Yılın Kadın Oyuncusu" ödüllerini getiren oyunun yönetmenliğini Emrah Eren üstleniyor.
Üstün Akmen - 28.5.2019
Üstün Akmen Tiyatro Ödülü'nün sahibi oldu!
1972 yılında İstanbul'da doğan Aslı Aybars, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdi.
Üstün Akmen - 21.5.2019
Don Kişot'um Ben , 100 Oyunla Estirdiği Fırtınayı Yazında Devam Ettirecek!
3. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri'nde Ozan Güven'e Yılın Erkek Oyuncusu, Günay Karacaoğlu'na ise Yılın Kadın Oyuncusu ödüllerini getiren Baba Sahne prodüksiyonu "Don Kişot'um Ben", haziran ayında da hız kesmiyor!
Üstün Akmen - 24.9.2018
Başarılı Tiyatro Toplulukları, Sevilen Oyunlarıyla Toy İstanbul'da!
"Mutluyduk Belki Bugüne Kadar" 4 Ekim Perşembe akşamı 20.30'da sahnelenecek olan "Mutluyduk Belki Bugüne Kadar" oyunu, TwoTwo Prodüksiyon tarafından sahneye konuyor. Paolo Genovese'nin "Muhtes¸em Yabancılar" adlı filminden sahneye uyarlanan ve 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde Canan Atalay'a Yardımcı Rolde Yılın Kadın Oyuncusu ödülünü kazandıran oyunda Giray Altınok, Canan Atalay, Faruk Barman, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Fehmi Karaarslan ve Deniz Karaoğlu rol alıyor. 18. Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde Ensemble Ödülü'nü ve 2. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri'nde Yılın Ekip Oyunu ödülünü de kazanan "Mutluyduk Belki Bugüne Kadar", cep telefonların sır küpüne dönüştüğü bir çağda, dijital dünyada kurulan mahremiyetin açığa çıkmasının nelere sebep olacağını tokat gibi yüzümüze çarpıyor.
Üstün Akmen - 23.5.2018
Dt'de Haftanın Nöbetçisi "Tamamen Doluyuz"
Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri ve Yeni Tiyatro Dergisi 6.
Üstün Akmen - 9.5.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'ne layık görülen isimler şöyle:   -SİNEMA- Dram: Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Şenay Gürler (Kasap Havası) Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Caner Cindoruk (Kor) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Tülay Günal (Rüzgarda Salınan Nilüfer) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Musab Ekici (Babamın Kanatları)   Komedi: Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Şebnem Bozoklu (Albüm) Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Zafer Algöz (Kaçma Birader) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı  Kadın Oyuncusu: Suzan Aksoy (Benim Adım Feridun) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Emrah Kaman (Kaçma Birader) - Rana Cabbar (Vezir Parmağı)   Ayhan Işık Özel Ödülü: Okan Yalabık (Annemin Yarası) Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü: Selim Kaya (Mavi Bisiklet) Seçici Kurul Özel Ödülü: "Ekşi Elmalar" Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı Onur Ödülü: Hülya Uçansu - Engin Çağlar   -TİYATRO- Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Başak Kıvılcım Ertanoğlu - Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin (BAM) Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Celal Kadri Kınoğlu - Giydirici (İstanbul Devlet Tiyatroları) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Seda Türkmen - İstila (B Planı) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Deniz Hamzaoğlu - Yastık Adam (Entropi Sahne) Komedi, Kara Komedi ve Müzikal Dalında: Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Tilbe Saran - Vanya, Sonya, Maşa ve Spike  (Tiyatro Pera)   Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Yılmaz Sütçü - Hedwig ve Angry Inch (Kazan Dairesi Müzikal Tiyatro & Performans) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Başak Meşe - Vanya, Sonya, Maşa ve Spike (Tiyatro Pera) Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Devrim Özden Akın - Kundakçı (Oyun Atölyesi)   Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü: Celile Toyon Onur Ödülü: Gülriz Sururi Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü: Berker Güven - Yen (Craft Tiyatro), Yağmur Anaz - Sekshop (Tiyatro Oyun Kutusu) Seçici Kurul Özel Ödülü: Gülünç Karanlık (Bakırköy Belediye Tiyatroları) Anadolu Efes Özel Ödülü: Şatonun Altında (Fiziksel Tiyatro Araştırmaları) HDİ Sigorta Özel Ödülü: Joko'nun Doğum Günü (Yolcu Tiyatro) Görüntü Dökümü: ------------------------ -Ödül töreninden detaylar -Ödüllerin takdimi -Ödül törenindeki konuşmalar -Mert Fırat'ın şarkı söylemesi 09.
Üstün Akmen - 9.5.2017
22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Türk tiyatro ve sinemasının en uzun soluklu ödüllerinden "Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri"nin 22'ncisi yapıldı.
Üstün Akmen - 5.5.2017
Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri İçin Geri Sayım
Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla, 8 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 20.30 da MKM Attila İlhan Salonu'nda Yekta Kopan'ın sunuculuğunda gerçekleşecek.
Üstün Akmen - 29.4.2017
İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz
"Sözün özü: Hayal Perdesi, "İmparatorluk Kuranlar" yapımıyla on üzerinden on alıyor."  Üstün Akmen "Her tiyatro severe ve özellikle Tiyatro Ödülleri Seçici Kurullar Üyeleri'ne içtenlikle önerilir.
Üstün Akmen - 13.4.2017
Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri"
Rengin Uz, Cem Duygulu, Hami Çağdaş, Harika Uygur, İsmet Üstekin, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Serpil Tamur, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat ve Yaşar İlksavaş'ın jüri üyesi olduğu "Tiyatro" dalında "Onur Ödülü" Gülriz Sururi'ye "Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü" Celile Toyon'a, "Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü" Berker Güven ve Yağmur Anaz'a verilecek.
Üstün Akmen - 29.3.2017
İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz
"Sözün özü: Hayal Perdesi, "İmparatorluk Kuranlar" yapımıyla on üzerinden on alıyor."  Üstün Akmen "Her tiyatro severe ve özellikle Tiyatro Ödülleri Seçici Kurullar Üyeleri'ne içtenlikle önerilir.
Üstün Akmen - 3.5.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro Ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu
ÇOLPAN İLHAN SANATA DEĞER KATAN KADINLAR ÖDÜLÜNÜ NECLA UYGUR'A, KEREM ALIŞIK VERDİ… Geceye oğulları Süheyl, Behzat ve Süha Uygur'la katılan Necla Uygur sahneye çıktığında ödülünü veren Kerem Alışık "Çocuklarını tiyatro sahnelerinde büyüten fedakar bir anne, vefakar bir eş, 60 yıllık hakiki bir tiyatro emekçisine bu ödülü vermekten onur duyuyorum… İşte küçük mutluluklarla yetinebilen bir büyük savaşçı örneği daha" dedi… GECEDE BİR ÖDÜL DE ÜSTÜN AKMEN'DEN… Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz, yıllardır Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurul Başkanlığı yapan gazeteci, yazar ve tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen adına verilen ödülü "Küheylan" oyunuyla Yiğit Kocabıyık aldı.
Üstün Akmen - 3.5.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri
"Anadolu Efes Özel Ödülü"ne "Tiyatro D 22", "Üstün Akmen Özel Ödülü"ne ise "Yiğit Kocabıyık" layık görülürken, "Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü" ise Alan Ciwan'ın oldu.
Üstün Akmen - 3.5.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri
"Anadolu Efes Özel Ödülü"ne "Tiyatro D 22", "Üstün Akmen Özel Ödülü"ne ise "Yiğit Kocabıyık" layık görülürken, "Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü" ise Alan Ciwan'ın oldu.
Üstün Akmen - 25.4.2016
20. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Sanat dünyasının son bir yıl içindeki kayıplarının "Yitirdiklerimiz" başlığıyla anıldığı törende, hayatını kaybeden Üstün Akmen, Zeki Alasya, Atilla Arcan, Tomris İncer, Levent Kırca, Yılmaz Köksal, Atilla Özdemiroğlu ve Sümer Tilmaç gibi sanatçılar için sahneye beyaz güller bırakıldı.
Üstün Akmen - 18.4.2016
25. Teb Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Ertuğrul, şöyle devam etti: "Bugün toplumun her kesiminin ihtiyaç duyduğu barışı, birlik ve beraberliği, dürüstlüğü, sanat emekçileri olarak bizler sahiplenmeli, kavga, gürültümüzü birbirimize karşı değil, yobazlığa, yozluğa, hoyratlığa, cehalete, çağdaş toplum olma yolundaki engellere karşı vermeliyiz." Ertuğrul, geçen yıl hayatını kaybeden tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen'in yaşamı boyunca sanatın ve sanatçının hor görülmesi karşısında dimdik ayakta durduğunu aktararak, kendisini bir kültür savaşçısı olarak saygıyla ve şükranla andığını söyledi.
Üstün Akmen - 16.4.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri" Adayları Açıklandı
Anadolu Efes, HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla bu sene 21.'si yapılacak etkinlikte, geçen yıl hayatını kaybeden eski Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurul Başkanı Üstün Akmen adına da özel ödül verilecek.
Üstün Akmen - 15.2.2016
Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi zengin bir program sunuyor
"KURUSIKI" – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu Müzikal Komedi 22 Mart Salı, 20:00 Levent Kazak'ın yazıp yönettiği, geçen sezon kapalı gişe oynayan "Kurusıkı" bu sezon da izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Beyti Engin, Selen Uçer ve Bülent Alkış'ın rol aldığı bu gerilim-komedi ilginç matematiği ile seyirciyi şaşırtmakla kalmıyor, aynı zamanda toplumsal suç ortaklığı teması üzerine önermelerde bulunuyor. Geçen yıl Selen Uçer'in "Sadri Alışık En İyi Yardımcı Oyuncu Ödülü"nü aldığı "Kurusıkı" ile ilgili 30 Ekim 2015'de kaybettiğimiz duayen tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen'in görüşleri şöyle: "Reji, seyirciyi ayaktopu takımı kalecisi gibi bir o yana bir bu yana yatırıyor.
Üstün Akmen - 8.12.2015
"KURUSIKI", 12 Aralık'ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde!
Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz duayen tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen'in "Bu oyuna ne yapıp ne edip mutlaka gitmelisiniz" dediği "Kurusıkı"; tiyatroseverlerden büyük ilgi görüyor.
Üstün Akmen - 3.11.2015
Üstün Akmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cumartesi günü hayatını kaybeden tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen toprağa verildi.
Üstün Akmen - 3.11.2015
Üstün Akmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
Geçirdiği kalp krizi sonucu 72 yaşında hayatını kaybeden ünlü tiyatro eleştirmeni ve yazar Üstün Akmen son yolculuğuna uğurlandı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üstün Akmen Haberleri | Üstün Akmen Kimdir - Haberler - Üstün Akmen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Üstün Akmen kimdir, hayatı ve biyografisi. Tiyatronun usta ismi: Hadi Çaman.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 11:25:16. #1.15#
title