Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti

Haberler.com / Ecem Altan - Haberler | Magazin

60 yaşındaki usta keman virtüözü ve besteci İlyas Tetik, evinde intihar etti. Tetik'in oğlu ölüm haberini doğrulayarak "Çok üzgünüz" ifadelerini kullandı.

Ajda Pekkan, Muazzez Ersoy, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya ve Ebru Gündeş gibi birbirinden ünlü şarkıcıların albüm çalışmalarına destek veren keman virtüözü ve besteci İlyas Tetik, 60 yaşında vefat etti. Ölümüyle sanat dünyasını yasa boğan Tetik'in intihar ettiği öğrenildi. Oğlu İlkkan Tetik, babasının ölüm haberini doğrularken " Çok üzgünüz" dedi.

İLYAS TETİK KİMDİR?

İlyas Tetik 25 Eylül 1960 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Tetik "Seni Buldum Ya", "Yıllarım", "Hayatımı Yazsam Roman Olurdu", "Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan", "Bulunur Elbet" gibi eserlere imza attı.

Usta kemancı İlyas Tetik hayatını kaybetti

Tetik'in albümlerinde müzik yönetmenliği yaptığı yıldızlar arasında Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Harika Avcı, Sibel Can, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Müşerref Akay, Gönül Akkor, Faruk Tınaz, Ahmet Kaya, Gönül Yazar, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz ve Şevval Sam gibi isimler bulunuyor.

Usta müzisyen ayrıca Sezen Aksu, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Ajda Pekkan ,Tarkan, Sertab Erener, Levent Yüksel, Özcan Deniz gibi birçok sanatçıyla da aynı sahneyi paylaştı.

Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti

Usta kemancı İlyas Tetik, evinde intihar etti
Haberler.com - Magazin Haberleri
Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
Yorumlar (8)
m c:Biz onu çok sevmiştik..Hiçbir arkadaşı neden yardım etmedi..Prg yaptıkları Muazzez Ersoy keşke yardımcı olsaydı..Çok yetenekli, kibar, efendi bir müzisyendi..Keşke Bülent Ersoy vs onu üzmeseydi ve korusaydı..Şimdi mutlular mı acaba?? Çok yazık 1 hayat var ve onu rezil edenler çok..En güzeli sabırlı olmak ve yenilmemek zira zaten gideceğiz..
Mine Yel:Bu ülke de sanatın ve sanatçının geldiği durumun en acı tablosudur bu yazık allah rahmet eylesin
500
title