Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, Uşak Devlet Hastanesinde faaliyete geçen Anne Oteline ziyarette bulundu.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı Uşak Devlet Hastanesinde faaliyete geçen Anne Oteline ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında otelcilik ve idari hizmetler Uzmanı Neriman Türker, Otelcilik Hizmetler Müdürü Ayşe Ensari ve hizmetten faydalanan Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan bebek annelerinden, gebelerden ve çalışan hastane personellerinden bu hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

Yöneticilerin ve hastane çalışanlarının verdikleri bu hizmetten dolayı memnuniyetleri gözlendi. Uzm. Dr. Yalçın Atlı yaptığı açıklamada yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan bebeğin iyileşme süresinin kısaltılması, anne-bebek bağının geliştirilmesinde verimli, kaliteli ve etkili sağlık hizmet sunumunu amaçladıklarını söyledi. "Erken doğumda dünyaya gelen yeni doğanın normal gelişimini sağlarken o aşamada annesi ile birlikte olması ve annenin doğum sonrası dönemini ev ortamında, daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla Anne Oteli hizmete başlamıştır. Uşak ilimize uzak yerlerden güç şartlarla hastaneye gelen ve doğuma bir kaç gün kalan hamile kadınların tekrar gidip gelmesinin zorluğunu engellemek anne ve bebeğin sağlığını iyilik halini korumak adına hastanede böylesi bir bölüm oluşturduk. Küçük butik otel görünümünde olan bu yerimizde hamile kadınların bekleme bölümü, emzirme odası, eğitim alabilecekleri, beraber yemek yiyebilecekleri, diğer annelerle iletişim kurabilecekleri odalar bulunmaktadır. Annelerin kaldıkları odalarda giyinme dolabı, komadin, hemşire çağrı zili, tv, lavabo mini buz dolabı ve telefon bulunmaktadır. Gündüz ortak alanlarda otururlar sohbet ederler, karınlarını doyururlar, çay içerler gece kalması gerekenler de odalarında yatarlar. Yenidoğan yoğunbakımda yatan bebeklerin İyileşme sürecinde anne bebek bağının ve bebeğin anne sütünü alması çok önemli. Annelerin çocuklarının yanında olduğunu hissetmesi çok önemli. Anne Otelimizde 3 oda ve 6 adet yatak, bir ortak kullanım alanı ve refakatçi bekleme için alanlarımız bulunuyor. İhtiyaca ve duruma göre bu alanlarımızı genişletebiliriz" dedi. - UŞAK

Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı

Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı

Uşak Devlet Hastanesinde Anne Oteli Faaliyete Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title