Uşak'da Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Protesto Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Uşak'da Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Protesto Etti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Uşak'da Sağlık Çalışanları Terör Olaylarını Protesto Etti

Uşak’ta son günlerde yaşanan sağlık çalışanlarına ve sağlık kurumlarına yönelik gerçekleştirilen terör saldırıları protesto edildi.

Uşak'ta son günlerde yaşanan sağlık çalışanlarına ve sağlık kurumlarına yönelik gerçekleştirilen terör saldırıları protesto edildi.

Uşak Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları ülke genelinde sağlık çalışanlarına ve kurumlara yönelik yapılan terör saldırılarını kınayarak basın açıklamasında bulundular.

Uşak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yalçın Atlı, diğer birim müdürleri ve sağlık çalışanlarının katıldığı protestoda Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal basın açıklamasında bulundu. Yapılan protesto açıklamasında Ünal şunları dile getirdi; "Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmet sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız; Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır'da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak'ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli'deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli'de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır." - UŞAK

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500