Unutkan Aşık Yarışmanın Ne Zaman Biteceğini Sazlı Sözlü Dile Getirdi

Unutkan Aşık Yarışmanın Ne Zaman Biteceğini Sazlı Sözlü Dile Getirdi

Türkiye Murat Çobanoğlu 3'ncü Aşıklar Bayramı'na İlk Kez Katılan İzmirli Aşık Ali, Ne Söyleyeceğini Unutunca Ortaya İlginç Bir Görüntü Çıktı. Söyleyeceklerini Toparlayamayan Aşık Bu Defa Sızıntısını Sazlı Sözlü Dile Getirerek Programın Ne Zaman Biteceği Dileğinde Bulundu.

Unutkan Aşık Yarışmanın Ne Zaman Biteceğini Sazlı Sözlü Dile Getirdi

Türkiye Murat Çobanoğlu 3'ncü Aşıklar Bayramı'na ilk kez katılan İzmirli Aşık Ali, ne söyleyeceğini unutunca ortaya ilginç bir görüntü çıktı. Söyleyeceklerini toparlayamayan aşık bu defa sızıntısını sazlı sözlü dile getirerek programın ne zaman biteceği dileğinde bulundu.

Kars Sanat Merkezi'nde dün başlayan ve Pazar gecesi sona erecek olan Aşıklar Bayramı'nın ikinci gününde ortaya ilginç manzaralar çıktı. Memleket türküleri (doğaçlama) dalında İzmir'den Aşık Ali mahlaslı Ali Özdemir ile Yozgat'tan Şahozan mahlaslı Mehmet Şahin atışmaya başladılar. Atışmaya ilk kez katılan Aşık Ali, türkü söylemeye başladığında biraz zorlandı. Verilen ayağa (şiir kafiyesine) uymakta zorluk çeken Aşık Ali, uzun, uzun saz çalarak ne söyleyeceğini toparlamaya çalıştı. İzleyicilerin meraklı bakışları arasında işin içinden çıkamayan ozan birinci kıtayı güçlükle atlattı. İkinci kıtaya geçtiğinde biraz daha duraksayan ve sazının tellerine vurmaya devam eden Aşık Ali, sözleri bulmakta ve türküsünü söylemekte zorlandığı dikkatlerden kaçmayınca, programın bir an önce bitmesini şiirsel bir dille ifade etti. "Gözlerim ayırmaz renkleri tek tek/ Arının yuvası elbette petek/ Bilmem bu program ne kadar sürecek" diyen aşık kendisini seyredenleri kahkahaya boğdu.

Programı; Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ve Başkan Alibeyoğlu'nun da akrabası olan Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş da izledi.

(BA-AA-Y)

05.05.2007 20:59 TSİ

Kaynak: İHA